Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
PREGRETI KrOFF (2266 bralcev)
Ponedeljek, 4. 10. 2010
tadejla



V kitajskem mestu Tianjin se je pred svetovnim podnebnim vrhom, ki bo čez dva meseca v mehiškem Cancunu, začela šestdnevna konferenca Združenih narodov o podnebnih spremembah. Kljub pozivom k drastičnemu zmanjšanju toplogrednih plinov obstaja le malo možnosti, da bo sprejet pravno zavezujoč dogovor. V Združenih narodih so zato dali vedeti, da se bo na srečanju predvsem poskušalo identificirati ključne točke, kar bi kasneje lahko vodilo k oblikovanju globalnega dogovora. Kitajska in države v razvoju od industrializiranih držav zahtevajo, da prevzamejo svojo zgodovinsko odgovornost, medtem ko le-te težijo, kot pravijo, k uravnoteženemu svežnju sklepov.

Nemška konzervativna kanclerka Angela Merkel je ob predstavitvi knjige političnega zaveznika, nekdanjega ministrskega predsednika Hessna Rolanda Kocha, na muslimane v Nemčiji naslovila precej direktno sporočilo. Zagotovila je, da v Nemčiji vlada svoboda veroizpovedi in da je islam dobrodošel, a da ne more biti strpnosti do oblik islama, ki se ne podvržejo nemškim temeljnim vrednotam in ustavi. Dodala je tudi željo, da bi nemške muslimanske otroke njihove religije učili v šolah in da bi imami v nemških mošejah govorili nemško.

Mednarodni opazovalci so sporočili, da so včerajšnje splošne volitve v Bosni in Hercegovini na splošno potekale mirno in v skladu z določili Sveta Evrope in Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi. Vseeno pa so opozorili na nekatere nepravilnosti, kot je visoko število neveljavnih glasovnic v Republiki srbski in glasovanje volivcev tudi v imenu ostalih družinskih članov. Svet Evrope je opozoril tudi na omejitve aktivne in pasivne volilne pravice na podlagi etničnosti in bivališča, uvedene na podlagi Daytonskega sporazuma.

Predstavniki vlade in v stavko vključenih enaindvajsetih sindikatov javnega sektorja pod vodstvom Janeza Posedija so znova začeli pogajanja. Vodja vladnih pogajalcev generalna sekretarka vlade Helena Kamnar je potrdila, da sindikatom danes ne morejo ponuditi nič, kar bi imelo javno-finančne posledice, medtem ko je Posedi zagotovil, da tega v tem trenutku niti ne zahtevajo, kajti za njih je tretja četrtina odprave plačnih nesorazmerij dejstvo, ki se je zgodilo 1. oktobra, zato smatrajo, da to ni več predmet pogajanj.



Komentarji
komentiraj >>