Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF IMBECILNIH GUVERNERJEV (2433 bralcev)
Četrtek, 14. 10. 2010
Urh



NAPOVEDNIK

Guvernerja ruske regije Tver Dmitrija Zelenina so v Kremlju označili za imbecila. A razlog ni političen, ampak dietni. Zelenin je namreč na sprejemu v Kremlju v solati opazil črva. To je vestno dokumentiral in objavil na spletnem socialnem omrežju Twitter. Pod fotografijo je dodal še komentar, citiramo: „Izviren način za dokazovanje, da je solata res sveža“, konec citata. Vendar v Kremlju te šale niso razumeli.

Tako je svetovalec Kremlja za zunanje zadeve Sergej Prihodko dejal, da obžaluje dejstvo, da ne obstaja pravilo, ki bi omogočalo odpustitev guvernerjev zaradi imbecilnosti, pri tem pa je Zelenina obtožil neodgovornosti in neumnosti. Očitno se je Zelenin kritike ustrašil, saj je objavo na Twitterju kasneje izbrisal. Sicer pa je prejšnji mesec predsednik Dmitrij Medvedjev okaral guvernerja regije Kirov Nikito Beliha zaradi sporočila na Twitterju, ki ga je slednji objavil kar sredi nekega sestanka.

Berete OFF program Radia Študent, ki si zaradi takšnih sporočil na Twitterju ne beli glave!

OFF PROGRAM

Pred Akropolo v Atenah so izbruhnili spopadi med policijo in zaposlenimi, ki so blokirali vhod v stavbo. S tem so delavci v najbolj znani grški znamenitosti izrazili nezadovoljstvo z namero vlade, da 320-im zaposlenim za določen čas na Akropoli ne bo podaljšala pogodb konec meseca, zato bodo delo izgubili. Policija je protestnike pred vhodom poizkušala razgnati s solzivcem, najmanj eno osebo pa so zaslišali. Na ministrstvu za kulturo pa pravijo, da v skladu s protikrizno zakonodajo ne smejo obnavljati pogodb za določen čas. Grška vlada je namreč zaradi javnofinančne krize sprejela vrsto varčevalnih ukrepov, med katere spada tudi prepoved zaposlovanja v javnem sektorju.

Nizozemski parlament je odločil, da bo dežela tulipanov na zasedanju zunanjih ministrov Evropske unije 25. oktobra zahtevala preložitev odločitve o predaji srbske prošnje za članstvo v Uniji. Tako nizozemski poslanci vztrajajo, da je potrebno počakati do prihodnjega poročila glavnega tožilca haaškega sodišča Sergea Brammertza o sodelovanju Srbije z Mednarodnim sodiščem za vojne zločine na ozemlju nekdanje Jugoslavije. Poročilo bo Brammertz podal na začetku decembra pred Varnostnim svetom Združenih narodov, še prej pa bo novembra obiskal Srbijo. Nizozemska je edina članica sedemindvajseterice, ki vztraja pri tem, da bi moral Beograd za napredek v približevanju Uniji popolnoma sodelovati s haaškim sodiščem. To med drugim pomeni prijeti najpomembnejša haaška obtoženca, ki sta še na begu - nekdanjega vojaškega poveljnika bosanskih Srbov Ratka Mladića in nekdanjega vodjo samooklicane Republike srbske krajine Gorana Hadžića.

Varnostni svet Združenih narodov je z resolucijo za leto dni podaljšal mandat mednarodni misiji v Afganistanu – Isaf. Pri tem je pozval države, naj povečajo vojaško prisotnost zaradi naraščajočega upora talibanov in mreže Al Kaida. Trenutno se v misiji nahaja 120.000 vojakov. Varnostni svet pričakuje pospešeno urjenje afganistanskih varnostnih sil, od afganistanske vlade pa nadaljevanje prizadevanj za boj proti korupciji. Misija Isaf poteka pod vodstvom ameriškega generala Davida Petraeusa.

Pakistanski policijski uradniki poročajo, da se je v nemirni provinci Kiber Paktunkva letos močno povečalo število ugrabitev. V prvih devetih mesecih letošnjega leta se je to število tako povzpelo na vsaj 550, medtem ko je bilo lani ugrabljenih 300 ljudi. Med ugrabljenci so diplomati, politiki, pravniki, zdravniki in univerzitetni profesorji. Za ugrabitvami večinoma stojijo kriminalne združbe, ki jih izvajajo zaradi finančnih interesov, čeprav za nekaterimi ugrabitvami stojijo tudi militantne talibanske skupine. Eden od prvih žrtev ugrabitev je bil leta 2008 sicer afganistanski konzul Abdul Hak Ferahi, ki je še vedno v ujetništvu. Ugrabljen je bil v glavnem mestu province Pešavar.

Japonski premier Naoto Kan je dejal, da bi bila zaželena izpustitev priprtega kitajskega pisatelja in zagovornika političnih reform Liua Xiaboe s strani kitajskih oblasti. Tako se je pridružil mnogim po svetu, ki podpirajo Liua, ki je pred kratkim prejel Nobelovo nagrado za mir. Kan je še dodal, da bi se morale univerzalne človekove pravice upoštevati onkraj nacionalnih meja, ni pa podal formalne pobude za izpustitev Liua. Komentar je Kan podal le nekaj dni po tem, ko sta Japonska in Kitajska končali diplomatski spor na morju, njegova izjava pa bi diplomatske odnose med državama lahko ponovno zaostrila.

Mandatno-volilna komisija državnemu zboru predlaga sestavo nove preiskovalne komisije o zadevi Patria, ki naj bi jo vodil poslanec Slovenske demokratske stranke Zvonko Černač. Novo parlamentarno preiskavo so sicer zahtevali poslanci Slovenske demokratske stranke in Slovenske nacionalne stranke, ki so prepričani, da gre pri aferi za politično režirano zgodbo. Več o predlagani komisiji nam bo povedal predsednik mandatno-volilne komisije in poslanec Socialnih demokratov Dušan Kumer, ki naj bi v omenjeni komisiji zasedel mesto podpredsednika:



Člani mandatno-volilne komisije državnemu zboru predlagajo tudi sestavo uprave in sveta novoustanovljene Agencije za upravljanje kapitalskih naložb Republike Slovenije. Podprli so predlog vlade, ki je za predsednico uprave izbrala Dagmarja Komarja, za člana uprave pa Danila Grašiča in Marka Goloba. Več o sami Agenciji pa ponovno Kumer:




Kadrovsko-akreditacijski svet oziroma KAS je vlado seznanil, da je njihovo delo končano. Ta odločitev je po besedah ministrice za gospodarstvo Darje Radić povezana z razrešitvijo članov nadzornih svetov Holdinga Slovenskih elektrarn in Pošte Slovenije, kar pa je bilo po njenem mnenju v skladu s pravili in sklepi vlade. Tako naj bi šlo v obeh primerih za razrešitev, ker sta oba nadzorna sveta kršila pravila in zakonodajo. Radićeva je še poudarila, da bi sicer z začetkom delovanja agencije za upravljanje z državnim premoženjem funkcija KAS-a kot posvetovalnega telesa vlade prenehala. Bi pa ministrica do ustanovitve agencije za upravljanje kapitalskih naložb države pri imenovanju novega nadzornega sveta po mnenju predsednika KAS-a Bogomirja Kovača morala upoštevati akreditacijsko-nominacijski postopek KAS-a. Kovač pojasnjuje, zakaj Radićino imenovanje ni v skladu s postopkom:



Inštitut za trajnostni razvoj je ob svetovnem dnevu hrane organiziral novinarsko konferenco na temo Bodo nekateri umirali od lakote, da se bomo drugi lahko vozili … 'na biogoriva'? Več nam bo povedala Anamarija Slabe z inštituta:






Komentarji
komentiraj >>