Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
(1860 bralcev)
Ponedeljek, 18. 10. 2010
Juliette



»The Infoblok«

»The visokošolski zmenek« prejšnjega tedna je bilo gotovo srečanje Gregorja Golobiča ter Katjo Šoba, oziroma visokošolskega ministra ter predsednice Študentske organizacije Slovenije.

Največ časa sta namenila Nacionalnemu programu visokega šolstva 2011-2020, pri čemer sta naletela na potencialno nepremostljive razlike. Med srečanjem pa sta našla tudi skupne točke. Dogodek nam bo opisala Katja Šoba, najprej smo jo povprašali o institucionalni binarnosti, s katero se ŠOS ne strinja. Kaj pri vseh svetih in nesvetih sploh je to?


 

Besedo, dve oziroma tri pa je Katja Šoba namenila še novemu predlogu zakona o štipendiranju:



»The raziskava« prejšnjega tedna prihaja iz ameriške univerze University of Washington v Seattlu, njeni izsledki pa so naravnost šokantni. Lezite, ali vsaj sedite oziroma ustavite avto.

Ameriški študentje na izmenjavah v tujini zaužijejo dvakrat več kot s svoji domovini čez lužo. To se dogaja predvsem, ko jih pot zanese v Evropo, Avstralijo ali Novo Zelandijo. Škandalozni podatki so nas tako iztirili, da smo se odločili razkrinkati ozadje. Prisluhnimo slovenski študentki Sari, ki je imela leto dni časa za nadrobno opazovanje dela populacije ameriških študentov med študijem v New Yorku:

 



Nadaljevanje programa lahko ponovno poslušate stoje ali med drugimi opravili. »The aktivistični dogodek« preteklega tedna pripada nekaj sto rimskim študentom, ki so z branjem za nekaj minut zavzeli glavno železniško rimsko postajo. S tem simbolnim dejanjem so želeli opozoriti na konec kulture in izobraževanja. Našteli so tudi na znane dejavnike, ki vplivajo na to. Finančno zategovanje pasu na področju izobraževanja ter raziskovanja, ki se tako kot drugje po svetu spopada s privatizacijskimi procesi. Rimsko branje je bilo sicer le del visokošolskega aktivističnega, demonstracijskega in okupacijskega dogajanja zadnjih dveh mesecev v Italiji.

V kolikor v naslednjem tednu ne odidete solidarni podpreti italijanskih kolegov, vam ponujamo nekaj idej za aktivnosti in dejavnosti na domači grudi.

--------------------------------------------------------------

ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK (Avizzo, U-470 >>Študentski obvestilnik<<)

V torek 19. oktobra lahko med 7. in 15. uro sodelujete v študentski akciji z naslovom »Hočem tvojo kri«. Svojo rdečo telesno tekočino lahko prispevate na Zavodu RS
za
tranfuzijsko medicino v Ljubljani, na Šlajmerjevi 6.

Z vato na veni odhitite proti Fakulteti za družbene vede, kjer se bo istega dne od 12. ure dalje odvijal Študentski plenum v avli omenjene fakultete. Gre za »demokratično skupščino vseh študentov in študentk, na kateri imajo enako možnost govoriti in glasovati vsi«. Več o dogodku pa nam bo povedal Sašo Furlan:

 


 

Aktivistično razpoloženi lahko torek nadaljujete na prvem dnevu Študentske arene, ki do trajalo od 19. do 21. oktobra. Enajsta izobraževalno-sejemska prireditev bo tudi tokrat na Gospodarskem razstavišču, s svojimi dejavnostmi pa bo pokrivala »sve i svašta«; področje izobraževanja, študija doma in v tujini, zaposlitev, mednarodnega sodelovanja, aktualnega družbeno-političnega dogajanja, kultura in prosti čas pa še kaj.

Zadnji delovni dan tedna pa ste vabljeni na posvet z naslovom »Delovno izkoriščanje, prisilno delo in morebitna prepletenost s pojavom trgovine z ljudmi«. Posvet bo potekal v Centru Evropa, na Dalmatinovi 4 v Ljubljani, v petek ob 10. uri, brezplačno udeležbo pa potrdite na številki (01) 438 22 70 oziroma na elektronki naslov info@center-evropa.si.


Infoblok »the dogodkov« napisala Julija Somrak.





Komentarji
komentiraj >>