Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
»NEURADNI LIST – LETNIK 4, ŠTEVILKA 3« (1920 bralcev)
Ponedeljek, 29. 11. 2010
Lan



Neuradni list Radia Študent je štirinajstdnevnik, v katerem prestrezamo in prežvekujemo osnutke in predloge zakonov, pravilnikov, uredb, javnih naročil in drugih aktov ter dokumentov, ki šele nastajajo po vladnih in ministrskih kuloarjih. Prestreči jih je pomembno pred njihovo potrditvijo na seji vlade, saj je po njihovem pristanku v državnem zboru za vsebinske popravke praviloma prepozno. Naivno bi bilo namreč verjeti, da vsakokratna večinska koalicija svojega dela ne bo opravila skladno z voljo političnih botrov z Gregorčičeve.

Za obravnavo na vladi je pripravljena uredba, s katero se bo Slovenija pridružila članicam Evropske unije pri omejevalnih ukrepih zoper Republiko Gvinejo. Natančneje v zvezi s člani Nacionalnega sveta za demokracijo in razvoj ter osebami, ki so z njimi povezane in odgovorne za nasilno represijo z dne 28. septembra 2009 in politični zastoj v zahodnoafriški državi.

Spomnimo: Spopadi v državi so se razvneli na protestu, na katerem je več tisoč ljudi izrazilo nasprotovanje Moussi Dadisu Camari, ki je s krvavim vojaškim udarom prišel na oblast decembra 2008, potem ko je v 75. letu starosti umrl predsednik Lansana Conte, ki je državo vodil 25 let. Umrlo je najmanj 58 ljudi, večina je bila ustreljenih.

Ukrepi, ki jih bo tako izvajala tudi Slovenija, med drugim prepovedujejo izvoz policijskih lisic, pendrekov, zaščitnih jopičev, vodnih topov, električnih pištol, bičev ali sestavin za vse našteto. Omejeno je seveda tudi gibanje ali finančno poslovanje inkriminiranih posameznikov.

Težava je le ena: 27. junija letos so v Gvineji potekale prve volitve po osamosvojitvi države leta 1958. Izvoljen je bil Alpha Conde, razmere pa so se umirile. Ali z ukrepi morebiti zamujamo?

Slovenija se ne poteguje zgolj za organizacijo Evrobasketa 2013. Podjetje Šahohlačnik d.o.o. je na vlado naslovilo predlog za organizacijo svetovnega mladinskega prvenstva v šahu leta 2012 v Mariboru. Pričakovati je, da bo vlada projekt podprla, saj bo potrebnih 220.000 evrov zagotovil organizator sam.



Komentarji
komentiraj >>