Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Četrteeeeeek ni za ovceeeee! (3732 bralcev)
Četrtek, 13. 1. 2011
Ivan Cepanec



07:05 Prvi Britoff

 

07:15 Pavza za zajem zraka

Ram it down, bi rekel kozel! Ekipo, ki živi in diha kot GOAT, sestavljajo Katja, KaktusKaktus, Polona, Tegla, Ajgugl, Jankowitch, AndrejT, MatejŠ, Želc in še kdo.


07:40 Zajtrk Avantgarde

Tellus

V tem smogu bistre Ljubljane, v četrtek trinajstega, zopet razveseljujemo poslušalce na jutranjih sprejemnikih z novimi odkritji v miljeju neposlušljivega in vzajemno dopadljivega in vse seveda le v Zajtrku avantgarde na Radiu Študent!

Bimontalna publikacija z naslovom Tellus cassette series je začela izhajati leta 1983. Nekje v New Yorku so se Joseph Nechvatal, vizualni umetnik, Claudia Gould, kuratorka, in Carol Parkinson, skladateljka, (!) odločili izdajati revijo na kasetah. Zavoljo walkmanov - o kje ste res zdaj, nekje na podstrešju še zaprašeni, modelčki zapuščeni - je bila moč kljubovanja radiu in ostalim komercialnim zadeva vidna v DIY (diajway) principu snemanja poceni kasetk in njihovem rednem razpečevanju.

Čeprav je bil medij revije kasetka, so Tellus cassette series oz. rajši njegovi uredniki venomer pazili na enotnost in kvaliteto izdanega. Leta 1985 je izšla kasetka z naslovom Tellus #7: WORD. Različne sklope - natančneje različne revije - so ustvarjali različni ljudje. Pač kakor so se čutili kompetentne. Nekajkrat so uspeli v izbor uvrstiti tudi kakšna šele sedaj legendarna remek dela, recimo Christiana Marclaya, prvega turntablista, yeah. In, da ne bomo izgubljali preveč časa, ker se bomo pri Tellusu ustavili zihr še prihodnjič, Tellus #7: WORD!

To je za dons to, zajtrk je bil ožji, a zato slastnejši, jedu pa je Andrej.

08:05 Britoff Due


08:15 Sladka tajna - Ups! RKHV INTERVJU!!!

Danes izjemoma namesto Sladke Tajne, izredni intervju z lastnikom beogradskega legendarnega kluba AKADEMIJA, ki mu grozi zaprtje.

»Sačuvajmo akademijo« - Klubu Akademija v Beogradu grozi zaprtje!

Klub Akademija v Beogradu poslušalcem Radia Študent verjetno ni nepoznan. Brez pretiravanj bi lahko rekli, da gre za edega izmed najbolj legendarnih klubov v Beogradu, sploh če govorimo o nekakšni alternativni sceni. Osnovan je bil leta 1961 in tako deluje že 50 let, predstavlja pa, kar je najpomembneje in na kar opozarjajo tudi v peticiji proti izselitvi oziroma zaprtju Kluba, okostje tiste mestne kulture, ki teži k umetniški in intelektualni neodvisnosti. Akademijo primerjajo s njujorškim CBGB in londonskim klubom Marquee, tudi z Metelkovo ali pa Rogom, čeprav tovrstna primerjava morda vendarle ni najbolj na mestu. Pa to niti ni najpomembneje. Pomembno je, da gre za umetniški prostor, v katerem nastajajo najrazličnejše in tudi najpomembnejše kreacije s področja umetnosti, filma, glasbe in književnosti. Praktično vsak dan je moč iti na koncert, jamm session ali pa dj večer, ob nedeljah se odvija tudi »borza plošč«. Seveda gre, kot omenjeno, predvsem za dogodke alternativnega značaja, kar ima posebno vrednosti. Tovrstne alternativne dejavnosti Klub spremljajo že desetletja in očitno so se oblasti odločile uničiti ta, recimo temu, otoček svobode. Tako danes Kulubu grozi zaprtje oziroma izselitev.

Zakaj je temu tako? Razlog pravzaprav ni presenetljiv - vezan je na tisto, kar je v neoliberalizmu pač sveto, lastnina in kapital torej, seveda v navezavi na politične intrige. Zgodba je izjemno zapletena, vanjo je vpletenih kar nekaj akterjev. Kot je rekel eden od sodelujočih v Klubu, »niko ovde nije čist«.

V sredo, 12. januarja, smo opravili pogovor z Željkom Božićem, »gazdo« Kluba Akademija in podjetja Sens Art, ki je leta 2002 pričelo z upravljanjem Kluba. Poslušajmo torej njegovo zgodbo o Klubu Akademija in trenutni, vse prej kot prijetni, situaciji.
zeljko_bozic1

O protestih študentov na Fakultetu likovnih umetnosti smo na Radiu Študent že poročali. Željka pa smo povprašali, kakšne so alternative proti zaprtju Kluba in kakšen je, po njegovem mnenju, njegov pomen?
Zeljko_bozic2_

Ena od akcij proti zaprtju Kluba je, kot smo slišali, tudi peticija. Do peticije je moč priti preko spletne strani Kluba Akademija (www.akademija.net). Kakšen pa je odziv na peticiji oziroma koliko je podpisnikov.
Zeljko_bozic 3

Željka smo povprašali še, ali je Klub dobil podporo medijev:
Zeljo_bozic 4

Toliko zaenkrat o zapleteni, nejasni in nesigurni situaciji v Klubu Akademija. Verjetno ni potrebno dvakrat reči, da Beograd še kako potrebuje tovrstne prostore, ki jih v srbski prestolnici res močno primanjkuje, kar je ogromen manjko. Za zaključek pa še enkrat ponavljamo spletni naslov Kluba Akademija, preko katerega je moč podpisati peticijo proti zaprtju Kluba: www.akademija.net.

Pogovor je opravil Želc.

08:40 Nagradna igra Hannah-Biz

Karkoli se bomo že igrali, bo šuuuus!


09:05 Treći britoff


09:15 Ajgugl

http://portableapps.com/

09:40 Lanx Satura

O vsemu za vse!

 

10:05 Britoff WWIV


10:10 Mešano na žaru: dr. Marko Stabej

Dr. Marko Stabej je 1990 diplomiral, 1994 magistriral in 1997 doktoriral na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani. Na oddelku za slovanske jezike in književnosti FF UL je bil od 1990 do 1996 mladi raziskovalec, 1997 je bil izvoljen za docenta, l. 2002 za izrednega profesorja za slovenski knjižni jezik in stilistiko na Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, kjer je tudi redno zaposlen ... (vir: http://www.uni-lj.si)



Komentarji
komentiraj >>

Re: Četrteeeeeek ni za ovceeeee!
al kapone [13/01/2011]

vau - ful uporabn ajgugl! ni ga pa bolšga k zajtrk avangarde
odgovori >>