Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
LA COSA NOSTRA BritOFF (2091 bralcev)
Petek, 21. 1. 2011
tadejla



OB SEDMIH

Dobro jutro! Novice začenjamo z WikiLeaks žajfnico, kar vam bo dalo dober občutek, da je na planetu vse po starem. Depeše dokazujejo, da gre Švicarkam dosti bolje od rok barantanje s taboriščniki iz Guantanama, kakor pa našemu Borutu. Ministrica za gospodarstvo Doris Leuthard je v zameno za konec postopka proti banki USB, v kateri se bogati jenkiji skrivajo pred domačo davkarijo, ponudila sprejem oseb iz kubanskega zaliva in zaprtje inženirskega podjetja v Iranu. V nasprotju z Borutovim fotosešnom so bile vse omenjene transakcije že izpeljane.

Ameriška zvezna policija FBI je na območju New Yorka aretirala več kot sto pripadnikov italijanske mafije, čeprav se je po mestu že govorilo, da je ta na robu izumrtja. Pridržanih oseb s priimki, kot so Colombo, Genovese, Bonanno, Gambino in Luchesse je toliko, da so jih začasno zaprli kar v nekdanjo vojaško trdnjavo.

Bojazen o izumrtju „La Cose Nostre“ je sedaj utemeljena, saj je med aretiranimi večina z arhivskimi letniki rojstva. Tudi nizke kazni bi zanje pomenile konec kariere, za nameček pa bodo še obremenili zvezni zdravstveni sistem, čeprav so fantje kar v dobri formi. Sodišče v Brooklynu je tako včeraj zaradi izsiljevanja striptiz klubov na Manhattnu za osem let poslalo v zapor 93-letnega Johna Franzeseja, namestnika šefa družine Colombo.

Tunizijski prehodni vladi je uspelo izpeljati prvo sejo, na kateri so ministri potrdili predlog zakona o splošni amnestiji. Izpustitev se obeta vsem političnim zapornikom, tudi članom islamističnega gibanja Ennahdha oziroma Prebujenje, ki je bilo za časa pobeglega predsednika Ben Alija prepovedano. Vodja gibanja Rached Ghannouchi se pred obljubljeno smrtno kaznijo skriva v Londonu.

OB OSMIH

Združene države Amerike in Združeni narodi so se pridružili pozivu Organizacije ameriških držav po umiku Juda Celestina iz drugega kroga haitijskih predsedniških volitev. Namesto vladnega protežiranca bi združene sile na volilne lističe uvrstile pevca Michela Martellya, s čimer bi se Haiti menda lahko izognil ustavni krizi in poslabšanju varnostnih razmer. Prvi krog volitev je po prepričanju opazovalcev postregel s številnimi goljufijami.

Šesterica držav, znana kot skupina 5+1, ki jo sestavljajo ZDA, Rusija, Kitajska, Francija, Velika Britanija in Nemčija bo v Carigradu začela nov krog pogajanj z Iranom o njegovem spornem jedrskem programu. Tako vsaj zatrjuje šesterica, medtem ko je vodja iranske diplomacije Ali Akbar Salehi pred dnevi zatrdil, da se Iran o svojem "jedrskem dosjeju" ne misli pogovarjati. Na športnih stavnicah zato velja vplačati tip 0.

Ciprska pravoslavna cerkev je sporočila, da ji je britanski šlager Boy George vrnil ikono s podobo Kristusa iz 18. stoletja, za katero ni vedel, da je ukradena. Po letu 1974, ko je severni del Cipra zasedla Turčija, se je na črnem trgu znašla kopica umetniških artefaktov s tega dela otoka. Izropanih naj bi bilo več kot 500 cerkva.

OB DEVETIH

Južnokorejski komandosi, ki so del mednarodnih antipiratskih sil v Adenskem zalivu, so se s pirati pomerili za v soboto ugrabljeno ladjo. Zmagali so Južnokorejci, verjetno tudi zato, ker piksna, naložena s kemikalijami, plava pod njihovo zastavo. V spopadu je bilo ubitih osem piratov.

Somalijski pirati so v očeh kapitala samo grožnja neoviranemu pretoku blaga. Svetovna ekonomija naj bi zaradi globalnega piratstva vsako leto utrpela od sedem do 12 milijard dolarjev škode. Malce drugače gledajo na svoje rojake somalijski parlamentarci. Ta teden so zavrnili predlog zakona o kriminalizaciji te dejavnosti, saj v piratih vidijo nekakšno neuradno obalno stražo. Somalijske obalne vode so bile včasih bogato poseljene z ribjim življem, a so jih opustošile tuje ribiške ladje, ki izkoriščajo kaos v državi.

Američani so se spomnili 50. obletnice inavguracijskega govora Johna F. Kennedya, v katerem je postregel z naslednjim receptom: "Ne sprašuj, kaj lahko domovina stori zate, ampak kaj lahko ti storiš za domovino". Dve leti po začetku predsedovanja je v Dallasu klonil pod streli Leeja Harveyja Oswalda, še preden je tudi sam postoril kaj resnično pomembnega. Prvič od časov predsednika Harryja Trumana v kongresu obletnice ni dočakal nobeden iz klana Kennedy. Lani je za posledicami raka umrl senator in brat pokojnega predsednika Edward Kennedy.

Na Gospodarskem razstavišču se začenja sejem izobraževanja, štipendiranja in zaposlovanja Informativa 2011. Predstavljeni so programi srednjih šol in šolskih centrov, vseh štirih slovenskih univerz s svojimi članicami, samostojnih visokošolskih institucij, višjih strokovnih šol ter institucij, ki ponujajo dodatna izobraževanja. V svoje vrste bodo na simulatorju vožnje z motornim kolesom mamili tudi policisti.

OB DESETIH

V Indiji se nadaljuje preganjavično odkrivanje bolj ali manj namišljenih sodelavcev maoističnih upornikov. Oblasti v zvezni državi Čatisgarh so tako Zdravnike brez meja in Mednarodni Rdeči križ obtožile, da upornike zalagajo z medicinsko pomočjo, kar pa so v obeh organizacijah zanikali.

Na položaj generalnega direktorja Googla se vrača soustanovitelj podjetja Larry Page. Leta 2001 je bil kot sedemindvajsetletnik zamenjan z Ericom Shmidtom, saj so si vlagatelji na čelu družbe zaželeli malce bolj odraslih ljudi. Googlov dobiček je v zadnjem četrtletju lani v primerjavi z enakim četrtletjem leta 2009 porasel za 29 odstotkov na 2,5 milijarde dolarjev.

Krašenje gnezd s plastičnim smetjem predstavlja za črne sokole nekakšne vrste „stejtment“ osebnega uspeha. Španski raziskovalci so odkrili, da po obilni dekoraciji slovijo gnezda tistih ptic, ki so najbolj uspešna pri razmnoževanju in obvladovanju teritorija. Navlaka, najbolj cenjena je bela plastika, sporoča, da je ptica pripravljena braniti svoj življenjski prostor.



Komentarji
komentiraj >>