Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
LEZBOMANIJA: oddaja za kalibriranje sluha in posluha (4209 bralcev)
Sobota, 19. 2. 2011
nataša s.



Posnetek oddaje:

NOVICE – POLITIKA

KOLUMNA: Mihael Topolovec – recenzija knjige Romana Kuharja »Intimno državljanstvo« (ŠKUC Lambda, 2010)

NOVICE – KULTURA

Predstavitev več-medijskega projekta TRANSFUZIJA

INTERVJU: Nataša Sukič z Nino Hudej o klubu MONOKEL, Rdečih zorah in najnovejši REVOLTAŽI

INTERVJU: Zala Hriberšek z Urško Sterle ob izidu knjige kratkih zgodb »Večno vojno stanje« (ŠKUC Vizibilija, 2010)

INFO IN NAPOVEDNIK DOGODKOV NA LGBTIQ SCENI

Glasbena oprema: DJ Kamasutra in DJ Muza (Lezklektika)

Oddajo povezuje: Nataša Sukič (urednica)

Novice pripravila: Tatjana Greif

 


TRANSFUZIJA

Četrtek, 10. 3. 2011 od 20.00, Festival Rdečih zor 2011, Klub Monokel


 

TRANSFUZIJA: večmedijski vstop v drugačne in druge realnosti!

Od fetišev do vampirskih poljubov, od gotike & črnega vala do temnega elektra & industriala.

 

NOČ LEZBIČNIH VAMPIRK

20:00

Andrea Weiss: Vampirke in vijolice (knjigo predstavljata vampirki Zala & Urška)

21:00

SOBA ZA REANIMCIJO

Krvava Meri in drugi vampirski napitki za vse krvne skupine, vampirski pogovori in vampirski poljubi ob glasbi iz lezbičnih vampirskih filmov.

22:00

Lezbični vampirski žur

SOBA ZA REANIMACIJO: vampirski bar & kultni film Lakota po krvi

SOBA ZA INTENZIVNO NEGO:

VJane vampirska inštalacija Periklea

DJanes vampirska ekshibicija:

DJ Kamasutra (Lezklektika)/old school gothic, dark wave, dark electro & techno rock

DJ Hekate (GhostCat) /dark wave, synthpop, EBM, darkelectro, industrial

Grafični dizajn: Nina Hudej (Female's'Cream, Revoltaža)

Dress code: darkersko in vampirsko.

 

O projektu TRANSFUZIJA

TRANSFUZIJA je večmedijski projekt, ki združuje lezbične umetnice in ustvarjalke iz področja literarne teorije, literature, filma, videa, dizajna, mode, glasbe in didžejanja.

 

TRANSFUZIJA je eksperiment, ki preučuje transgresivnost spolov in se giblje po ostrih robovih seksualnosti ter podzemlju črnih odtenkov zvoka.

 

TRANSFUZIJA je kolektiv, ki združuje lezbične umetnice in ustvarjalke iz različnih ekip – radijske oddaje Lezbomanija (Radio Študent, 89,3 MHz), založbe ŠKUC Vizibilija ter umetniških kolektivov Vstaja Lezbosov, Lezklektika in GhostCat ter posameznice.

TRANSFUZIJA je prvi domači izdelek lezbičnega kluba Monokel, ki s tem prerašča iz klubskega prostora, namenjenega socializaciji in promociji lezbične teorije in umetnosti, v polje produkcije.

Ekipo prve izdaje TRANSFUZIJE sestavljajo:

Nevia Paulič (GhostCat, filmska in ambientalna umetnica, didžejka)

Nataša Sukič ( Lezklektika, Lezbomanija & Vizibilija, pisateljica, didžejka)

Petra Hrovatin (Vstaja Lezbosov, video umetnica, pesnica)

Urška Sterle (Vizibilija, performerka, pisateljica)

Zala Hriberšek (Lezbomanija, literarna teoretičarka in kritičarka)

Nina Hudej (Female's'Cream, Revoltaža, dizajnerka, didžejka, glasbena ustvarjalka)

 

O knjigi Vampirke in vijolice

Andrea Weiss: »Vampirke in vijolice: lezbijke v filmu od transvestitskih zvezdnic, Dietrich in Garbo, do vampirskih filmov iz poznih šestdesetih in filmov Silkwood ter Vijolična barva« (Škuc Vizibilija, 2010)

Knjigo Andree Weiss, ki je v originalu izšla leta 1992, je prevedla Nataša Velikonja. Delo pomeni temeljno analizo prisotnosti lezbijk v ameriški in evropski kinematografiji od njenih začetkov, od prvih zakodiranih filmskih podob ženske homoerotike, pa vse do 90. let prejšnjega stoletja. Neustavljivemu celuloidnemu šarmu sledimo skozi analizo ženskih užitkov in transgresivnosti v nemem in zgodnjem zvočnem filmu, medlimo ob hollywoodskih divah iz 30. let, ter sledimo povojni filmski industriji skozi prizmo Hollywooda, vampirskih filmov in pojava feminističnega in lezbičnega art filma.

 

Avtorica Andrea Weiss je mednarodno priznana filmska ustvarjalka, producentka in teoretičarka. Med drugim je soustvarila lezbične dokumentarne filme Pariz je bila ženska, Tiny & Ruby ter Pred Stonewallom.

O kultnem lezbičnem filmu Lakota po krvi

Režija: Tony Scott, 1983

Igrajo: Dan Hedaya, Cliff De Young, Susan Sarandon, David Bowie, Catherine Deneuve

Lakota po krvi je tisti film, kjer legendarna francoska diva Catherine Deneuve, nič manj legendarna ameriška igralka Susan Sarandon in kultni pevec David Bowie igrajo čisto prave vampirje. To je tisti film, kjer se David Bowie strastno poljublja s Catherine Deneuve. Tisti film, kjer se David Bowie spremeni v starca. Tisti film, kjer Susan Sarandom bruha kri v usta Catherine Deneuve. In seveda, to je tisti film, kjer imata Catherine Deneuve in Susan Sarandon izjemno vročo lezbično sceno.

Lakota po krvi (The Hunger), sicer debi režiserja Tonyja Scotta, si velja zapomniti predvsem zaradi uvodne sekvence filma, v kateri kultni črno valovski bend Bauhaus igra svoj legendarni komad Bela Lugosi's Dead in lezbičnega prizora Catherine Deneuve in Susan Sarandon, ki se je zapisal v anale sedme umetnosti!

 

REVOLTAŽA

 

Petek 11. 3. 2011 od 23.00, Festival Rdečih Zor 2011, Klub Monokel

Kot prva ženska, ki je nosila hlače, se je v zgodovino leta 1429 zapisala Ivana Orleanska. Preoblečena v moškega se je bojevala na čelu francoske vojske kralja Karla VII., proangleška duhovščina pa jo je po montiranem procesu zažgala na grmadi. V 19. stoletju so ženske, ki so posedale v kavarnah, kadile, se ukvarjale z moškimi poklici, se borile za enakopravnost in ob tem nosile še hlače, označevali za možače, ki želijo tekmovati z moškimi. Znani slovenski odvetnici in pisateljici dr. Ljubi Prenner so šele po drugi svetovni vojni dovolili nositi hlače. Še leta 1970 je bil poslankam prepovedan vstop v nemški parlament, če niso imele oblečenega krila. Leta 2005 so v slovenski Probanki izdali okrožnico, ki je uslužbenkam  prepovedovala nošenje hlač, po objavi okrožnice v medijih pa so se celo pohvalili, da jim je dvignila prepoznavnost in ugled urejene in zaupanja vredne banke. 5. julija 2009 je sudanska policija v Kartumu vdrla v neko restavracijo in aretirala 13 deklet in žensk, ker so v javnosti nosile hlače in jih kaznovala z bičanjem ter denarno kaznijo. Leta 2010 so v Parizu končno ukinili 210 let star dekret, ki je prepovedoval nošenje hlač, s katerim so ženskam poskusili preprečiti, da bi se “oblačile kot moški”.

Hlače so zgodovinski simbol uokvirjene binarne spolne delitve, ki pri njenem preseganju vedno znova naleti na neizmeren odpor borcev in bork za prvi in drugi spol.

Revoltaža je cikel elektronskih avdio-vizualnih dogodkov, ki brišejo meje, krila in hlače pa spreminjajo v kos blaga.

Ljuba Prenner: »Jaz sem dr. Ljuba Prenner, ne moški ne ženska.«

::AUDIO::
Female’s’cream crew:

Huda
Guilty Eve
Nibeye
Miss K

::VIDEO::
Periklea

::SCENA::
Marli & Sajmon

http://www.facebook.com/femalescream
http://www.myspace.com/femalescream

http://www.soundcloud.com/huda

 



Komentarji
komentiraj >>