Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Paranoične obsesivnosti z varnostjo G. W. Bbusha (3086 bralcev)
Torek, 18. 11. 2003
Erik



George Bush mlajši je prispel na obisk v London, da bi še dodatno utrdil bojda odlične odnose s svojo največjo podložnico - oprostite – zaveznico, Veliko Britanijo. Z gostiteljem, Tonyem Blairom, se bosta ponovno ljubčkala pred kamerami in svetu dokazovala svoje neizmerno prijateljstvo. Pa naj ga, saj uboga reveža po fiasku v Iraku veliko drugih pravih prijateljev niti več nimata. Njun potok ljubezni pa so že vnaprej skalile napovedane množične demonstracije besnih Britancev. George se bo v Angliji moral izogibati mnogim jajcem in gnilim paradižnikom. Več kot polovica Britancev Bushu namreč zameri, da je Tonyja zapeljal v vojno, medtem ko jih je dobra tretjina prepričanih, da je Bush izjemno neumen človek.

Za dodatno napetost pa je že pred nekaj dnevi poskrbela sama Busheva administracija, in sicer z nekaj res izjemno neumnimi zahtevami, ki so zadevale predsednikovo varnost ob obisku Londona. Stvar je tako absurdna, da si jo splača pogledati od blizu.

Bela Hiša je zahtevala, da Busha na obisku varuje ameriška vojska. Bolj natančno: nad Londonom naj bi leteli helikopterji tipa Black Hawk, medtem ko naj bi strehe strateških objektov v mestu zasedli vojaški ostrostrelci. In, pazi naslednje: če bi se slučajno pripetilo, da bi ostrostrelec ustrelil protestnika, naj za to nesramnost ne bi odgovarjal pred nobenim sodiščem, še najmanj pa pred britanskim. Pa to še ni vse. Američani so s seboj želeli pripeljati še tako imenovani mini top, ki lahko naenkrat ubije tudi nekaj deset ljudi. Naravnost brilijantno!

”Nenavadne” ameriške zahteve so na »Downing street 10« gladko zavrnili kot pretirane in neutemeljene. Kabinet britanske vlade je še zatrdil, da Bushevi angeli varuhi vsekakor niso imuni pred britanskim sodnim pregonom. Zavrnjena je bila tudi zahteva po zaprtju londonske podzemne železnice, saj bi to povzročilo še večji kaos v mestu. Če ga ne bi poznali bolje, bi verjetno menili, da se hoče Bush po vsej sili zameriti še tisti peščici Londončanov, ki ga imajo za prisebnega in zdravega človeka.

Med posredniki Tonyja in Georga je bil sprejet kompromis le glede posebne varnostne zone. Center Londona je tako zaprt - ali bolje rečeno – zapečaten za promet, protestnike, pripadnike Al Kaide in vse ostale. Znotraj svoje prazne varnostne zone se bosta George in Tony končno lahko varno gibala sem ter tja, tako kot to pač počnejo vse opice v svojih luksuznih kletkah.

Dejstvo, da so hoteli v Beli Hiši po vsej sili okupirati London z vojaškimi helikopterji, ostrostrelci, patruljami in mini – topovi, ne kaže ravno na to, da gre za prijateljski obisk, oziroma za obisk v prijateljskem ozračju. Prav nasprotno. Pomislite tudi, kako sramotno je za Busha, da se mora v državi, ki jo upravičeno razglaša za največjo prijateljico ZDA, skrivati v posebnih varnostnih zonah.

Za konec mogoče samo še to: Bush je na novinarsko vprašanje, kako se počuti zaradi napovedanih mnozičnih protestov, rahločutno odgovoril, da ga demonstracije ne skrbijo, saj se zaveda, da potuje v državo, kjer imajo ljudje pravico govoriti to, kar mislijo. Tako torej pravijo veliki možje z nožem v rokavu in z ostrostrelci nekje v ozadju. Zelo nazorno, gospod Bush. Zelo nazorno in pogumno, kapo dol.


Komentarji
komentiraj >>