Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
MAVRIČNI KROFF (1581 bralcev)
Četrtek, 21. 4. 2011
Gregor K.



Šrilanka je pozvala Združene narode, naj ne objavijo poročila o domnevnih vojnih zločinih, storjenih med 26 let trajajočo državljansko vojno, ki se je končala leta 2009. Poročilo bi po njihovem mnenju ogrozilo povojno spravo. Poročilo sicer močno kritizira ravnanja tako šrilanške vlade kot tamilskih upornikov med vojno. Oboji naj bi namreč kršili mednarodno pravo, nekateri izmed njih pa tudi zagrešili vojne zločine ter zločine proti človečnosti.

Okoljevarstvena organizacija Greenpeace bo na Japonsko poslala svojo poveljniško ladjo Mavrični bojevnik, kjer bo opravila teste morske vode in morskega življenja blizu Fukušime. Ladja je že odplula s Tajvana, teste pa bodo predvidoma začeli izvajati prihodnjo sredo. Greenpeace je do zdaj že nadzoroval sevanje v zraku in zemlji kot tudi proizvodnjo hrane na območju jedrske elektrarne. Kot je dejal izvršni direktor japonskega Greenpeacea Juniči Sato, je testiranje vode zelo pomembno, saj je Japonska prehransko odvisna od oceana.

Sirski predsednik Bašar al Asad je izdal odloke, s katerimi je v državi po skoraj pol stoletja odpravil izredne razmere, ukinil državno varnostno sodišče in dovolil mirne demonstracije. Sirske oblasti želijo predvsem z odpravo izrednih razmer, ki je ena glavnih zahtev protestnikov, umiriti vse bolj napeto ozračje v državi. Sporni zakon o izrednih razmerah je med drugim prepovedoval shode in omejeval svobodo gibanja ter dovoljeval aretacijo vseh, ki so osumljeni ogrožanja varnosti v državi. Opozicija sicer meni, da si režim na ta način le kupuje čas.

Predlog avstrijskega državnega sekretarja Josefa Ostermayerja in deželnega glavarja avstrijske Koroške Gerharda Dörflerja o postavitvi od 160 do 165 dvojezičnih krajevnih napisov vključuje tudi predlog odredbe o uradnemu jeziku. Po predlogu bi se lahko slovenščina v uradih uporabljala zgolj v občinah z dvojezičnimi tablami in ne tudi v drugih, kot to velja sedaj. Predlog še predvideva, da bi o rabi uradnega jezika odločale ne samo občine, ampak posamezna okrajna glavarstva. Ali gre za diskriminacijo, kot temu pravi strokovnjak za ustavno pravo Bernrad-Christian Funk, nam je povedal predstavnik Narodnega sveta koroških Slovencev, odvetnik Rudi Vouk.



Kot smo poročali v OFF-u, je minister za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo ter predsednik koalicijske stranke Zares Gregor Golobič napovedal svoj odstop z mesta ministra. Po tem, ko sta mu premier Pahor in predsednik Türk predlagala, da na mestu ostane vsaj še dokler se ne izvede referendum o pokojninski reformi, se je odločil da bo željama ugodil. Golobič je še povedal, da se za odstop ni odločil zato, ker se Pahor ni strinjal z njegovim predlogom o odstopu treh predsednikov koalicijskih strank s svojih položajev. Svojo namero je objasnil z naslednjimi besedami, citiramo: "Veliko je razlogov, s katerimi se ukvarjamo že pol leta".

Kroff sta pripravila Gregor in Luka P.



Komentarji
komentiraj >>