Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Študentocentričen infoblok (1551 bralcev)
Ponedeljek, 6. 6. 2011
cooky



V Afganistanu so aretirali enajsterico osumljencev, ki naj bi tridesetega maja napadla sedež Skupine za obnovo pokrajine. V napadu je bilo ubitih 5 ljudi, 52 je bilo ranjenih, ali so bili poškodovani tudi študentje, ne poročajo, vemo le, da je bila ranjena slovenska civilna strokovnjakinja.

Sicer pa je minuli teden odstopil novopečeni predsednik ŠOU Marko Hozjan. Po njegovih izjavah naj bi vzrok tičal v bistveno drugačnih pogledih med njim in tistimi, ki so ga izvolili. Na žalost ne konkretizira svoje izjave s kakšnim namigom, kaj je s tem mislil. Tako lahko le ugibamo, ali se razlikujejo na primer pogledi na kazniva dejanja, saj je trenutno v predkazenskem postopku zaradi suma storitve pregonljivega kaznivega dejanja na škodo ŠOU-a. Ali v študentski organizaciji različno gledajo na fiktivne študentske napotnice, ki jih je Marko Hozjan izdal za neplačano delo? Ali se pogledi razhajajo pri birokratskih formalnostih, kjer predsednik ŠOU lahko napiše v poročilo, da je nekomu dal 180 evrov, čeprav tega ni storil?

Po kratkem premisleku zgodovine ŠOU verjetno marsikdo pride do spoznanja, da verjetno vse prej našteto ni stvar različnih pogledov v organizaciji, zatorej smo se za jasnejšo razlago obrnili kar na Študentsko organizacijo Univerze v Ljubljani, konkretneje na predsednika študentskega zbora, Roka Hodeja:

Kot zanimivost naj povemo še, da so včeraj izraelski vojaki streljali protestnike na sirski meji in na tak način razgnali več sto, ubili 11 ter ranili 200 protestnikov, ki so se zbrali ob obletnici arabskega poraza v šestdnevni arabsko-izraelski vojni leta 1967. Če je bil ranjen kakšen študent, nam ni znano.

Sicer pa se je minuli teden zgodilo nekaj, kar se bo verjetno kmalu zgodilo tudi predsedniku ŠOU. Katja Šoba, bivša predsednica ŠOS, se je pridružila vrlim vrstam, sestavljenim iz članov SDS. Ali se je njihovo intimno ljubezensko razmerje začelo med usklajevanjem javnega delovanja po granitni sredi, je seveda zgolj špekulacija. Iz njenega intervjuja, objavljenega na spletni strani SDS, je namreč možno razbrati le, da ima stik z ranljivimi ljudmi, ki zaradi grabežljivosti posameznikov izgubljajo službe, ter da ji to seže v srce.

Po drugi strani ima probleme z jezo pra-bivši predsednik ŠOU Jernej Štromajer, ki je tokrat v varnem nedrju stranke Zares razpihoval dvome in jezo v Slovenskih Konjicah na razpravi o pokojninskem referendumu.

Drugačna zgodba prihaja iz Sredozemlja. Tam pogrešajo 200 beguncev, ki so pobegnili pred konfliktom v Libiji in so želeli doseči italijansko obalo. Prenapolnjena ladja je v bližini Tunizije nasedla in se prevrnila. O žrtvah iz študentskih vrst ne poročajo.

Minister Lukšič je med tem na konferenci z zelo dolgim imenom Unescova mednarodna konferenca o izobraževanju odraslih v Jugovzhodni Evropi ali krajše »CONFITEA VI« govoril o Sloveniji kot zgledu na tem področju pa tudi o pomembnosti izobraževanja odraslih na splošno. To naj bi, po njegovih neverjetnih ugotovitvah, v nekaterih primerih privedlo celo do zaposlitve.

V Španiji še zmeraj vre. Tam ima oblast velik problem. Ljudi namreč ne more prepričati, da je Španija v nečem zgled ostalim. Po policijskem nasilništvu, ki so ga izvajali nad očitno mirnimi protestniki, se ljudje še bolj množično upirajo in organizirajo od spodaj. Gibanje se je med drugim začelo decentralizirati in organizirati po četrtih. Iskre upora so se ponovno vžgale v Italiji, Franciji, Nemčiji, Britaniji, na Nizozemskem in seveda v Grčiji. Med protesti je bilo pretepenih, z gumijastimi naboji ustreljenih in zaplinjenih tudi veliko študentov. Iz Španije več o tem poroča imigrantka Mina:


Pri nas pa bo nekaj študentov nameščenih s pomočjo razpisa za bivanje v študentskih domovih. Izbrani srečneži bodo lahko izbirali med 16 tisoč posteljami, razprostrtimi vse od Kopra, Nove Gorice, Kranja, Maribora in seveda do Ljubljane. V dotični razpis oziroma popis kapacitet so vključeni tudi privatni študentski domovi, ki na trgu spanja konkurirajo s 1090 posteljami in privatniki s 3150 ležišči, kar vpogled v dejansko situacijo postavi na realnejša tla. Z veseljem lahko povemo, da bodo vseh 16 tisoč postelj po naših informacijah plačali študentje. Ob vsemu bode v oči dejstvo, da je v Sloveniji po podatkih Geodetske uprave, praznih vsaj 50 000 stanovanj.


ŠTUDENTSKI OBVESTILNIK

Slovenska univerzitetna športna zveza v sodelovanju z Akademskim golf klubom v nedeljo, 12. junija, na Golf igrišču Diners Club v Ljubljani organizira odprto državno univerzitetno prvenstvo v golfu. Prvenstvo je namenjeno študentom, študentkam, zaposlenim na visokošolskih zavodih in partnerjem. Golazen buržujska!

Mladi proletarci se bodo v prestolnici vse poletje lahko vozili z junijsko vozovnico. To pa ne velja za trajektne prevoze v sosednji Hrvaški. Cene trajektov Jadrolinije so se podražile tudi do 20 odstotkov.

Klinični center opozarja na previdnost pri skokih na glavo, letno kirurgi namreč obravnavajo približno 50 takšnih poškodb.

A-infoshop na Metelkovi v torek ob 19. uri prireja javno vegansko pojedino.

Za konec naj omenimo še poskus Celjanov, da bi dosegli Guinnessov rekord v množičnem rolanju, a ker se je namesto 1189 zbralo le 170 navdušencev, bodo z rekordom ponovno poskusili čez eno leto.

 

Info kolaž zalepil Kuki

 



Komentarji
komentiraj >>