Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KrOFF Z AHAJSKIMI PRESENEČENJI (1326 bralcev)
Torek, 21. 6. 2011
Luka T.



Večni italijanski premier Silvio Berlusconi je preživel še eno glasovanje o nezaupnici. V tokrat že 44. glasovanju odkar je leta 2008 prevzel vajeti v Italiji je vlado podprlo 317 poslancev, proti pa jih je glasovalo 293. Izrečena podpora nudi Berlusconijevi vladi malce tolažbe potem, ko jo je prizadela serija porazov na nedavnih referendumih in lokalnih volitvah. Sama nezaupnica pa je bila vezana na glasovanje o obsežnem paketu ukrepov za spodbujanje gospodarstva, ki med drugim predvideva davčne olajšave in spodbude za vlaganja.

Madžarsko predsedstvo Evropske Unije je izrazilo prepričanje, da bo sklenitev pogajanj o vstopu Hrvaške mogoča že do konca meseca. Madžarski zunanji minister Janos Martonyi je dejal, da lahko poroča le o dobrih novicah, saj ne vidi nobenih ovir na poti Hrvaške v Evropo, razčistiti morajo le še nekaj tehničnih vprašanj.

Ruski premier Vladimir Putin je na obisku v Parizu zavrnil kakršnokoli možnost za tujo intervencijo v Siriji. Pri tem je opozoril na Irak kot primer neuspešnega vmešavanja in povedal, da vmešavanje v notranje zadeve suverene države nima perspektive. Ob tem je zanikal, da skuša Rusija ščititi Sirijo, se pa je izrekel za mednarodni pritisk na sirsko vodstvo, ki se z nasilnim dušenjem protestov ni izkazalo kot najbolj demokratično.

Nekdanji Britanski zunanji minister Jack Straw opozarja trenutne voditelje Velike Britanije naj se pripravijo na kolaps grške ekonomije, ki bo za seboj potegnila celotno evro-območje. Svoje kolege opozarja, naj kritike nehajo diskreditirati kot špekulante, saj vsak dan postaja jasneje, da evro kot valuta ne more obstati. S tem se je pridružil kritikam Mednarodnega denarnega sklada, ki je Evropsko Unijo že opozoril, da naj v primeru Grčije stopi na odločno pot, da se izogne domino efektu, ki bi svetovno ekonomijo lahko pripeljal v nov finančni zlom. Alarmi so začeli zvoniti včeraj, ko so finančni ministri evro-območja blokirali drugi reševalni paket za pohabljeno grško ekonomijo. Poslušamo Johna Lipskyja, prvega moža Mednarodnega denarnega sklada, ki je na položaju nasledil Dominique Strauss-Kahna:



KrOFF je pripravil Luka Tetičkovič.



Komentarji
komentiraj >>