Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF NOVIH VISOKIH PRIČ (1107 bralcev)
Sreda, 7. 9. 2011
Urh



Zasebni tožniki v sodnem procesu proti nekdanjemu egiptovskemu predsedniku Hosniju Mubaraku, so sodišče zaprosili, naj kot priče med drugim pokliče tudi nekdanjega obrambnega ministra Mohameda Huseina Tantavija, ki je od padca režima na čelu vojaškega vodstva države, soprogo bivšega voditelja države Suzanne Mubarak, vrhovnega poveljnika egiptovske vojske Samija Anana in generala Omarja Sulejmana, nekdanjega vodjo tajne službe. Prošnje za zaslišanja je na četrti obravnavi na sodišču podal predstavnik skupine odvetnikov družin žrtev zatiranja protirežimskih protestov, Mohamed Damati. Na ponedeljkovi obravnavi pred sodiščem so namreč prevladovala pričanja, ki niso v ničemer podprla obtožb, da je bil Mubarak vpleten v ukaze za streljanje na protestnike med januarsko vstajo, v kateri je bilo ubitih okoli 850 ljudi. Odvetniki žrtev so izrazili razočaranje nad tem, da so se obremenilne priče spremenile v razbremenilne priče.

Natova koalicija v Afganistanu je zaradi očitkov o mučenju zapornikov prekinila transfer le-teh v nekatere afganistanske zapore. V še ne uradno objavljenem poročilu misije Združenih narodov v Afganistanu – Unama – naj bi namreč pisalo, da v nekaterih zaporih ljudi pretepajo z gumijastimi cevmi in jim grozijo s spolnimi zlorabami. O tem je poročala medijska hiša BBC, medtem ko predstavniki Uname podrobnosti poročila pred njegovo uradno objavo nočejo razkriti. Pravijo pa, da zlorab zapornikov, ki bi bile institucionalizirane ali bi bile odraz vladne politike, niso ugotovili. Zveze Nato pa je potrdila, da so iz previdnosti sprejeli preventivne ukrepe in začasno ustavili transfer zapornikov. Gre za upornike, ki jih zajamejo tuji vojaki, nato pa jih v vse večji meri prepuščajo afganistanskemu pravosodju.

Dansko zunanje ministrstvo je sporočilo, da so somalijski pirati osvobodili sedem danskih državljanov, med njimi tudi tri otroke, ki so jih februarja letos ugrabili v vodah ob Afriškem rogu. Podrobnosti v zvezi z osvoboditvijo niso znane, ugiba pa se, da naj bi bila za ugrabljene plačana odkupnina v višini treh milijonov dolarjev. Vsaj tako je dejal eden od somalijskih piratov.

Parlamentarna komisija za narodni skupnosti se je kot zainteresirano telo seznanila z rebalansom proračuna za leto 2011 in sporočila, da rebalans večjih rezov za financiranje manjšin ne predvideva. In to kljub temu, da trije organi, ki financirajo manjšine – ministrstvo za kulturo, ministrstvo za šolstvo in šport ter Urad za lokalno samoupravo in regionalno politiko – sredstva z rebalansom proračuna izgubljajo. Zakaj je temu tako, nam bo povedal direktor Urada vlade Republike Slovenije za narodnosti Stanko Baloh:




Komentarji
komentiraj >>