Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
JEMEN KrOFF (899 bralcev)
Ponedeljek, 26. 9. 2011
Nejc M.



V Jemnu so se po včerajšnjem govoru predsednika Alija Abdulaha Saleha ponovno zvrstili množični protesti proti njegovi oblasti. Saleh je v televizijskem nagovoru po vrnitvi iz večmesečnega zdravljenja v Saudski Arabiji pozval k predčasnim predsedniškim in parlamentarnim volitvam, s katerimi bi po njegovem po mirni poti prišlo do spremembe oblasti v Jemnu, ni pa napovedal svojega odstopa. Protivladni protestniki, ki Salehov odhod zahtevajo že mesece, zato sumijo, da skuša ostati na oblasti in so tako sklicali nove proteste. Po poročanjih je bil odziv množičen, na ulice Jemna se je zgrnilo več sto tisoč ljudi.

Španski premier Jose Luis Zapatero je pričakovano razpustil parlament, potem, ko je že pred tem junija razpisal datum predčasnih volitev. Te bodo na sporedu 20. novembra, Zapatero, ki je špansko vlado vodil od leta 2004, pa se na njih ne bo potegoval za nov mandat. Vladajoče socialiste bo na volitve popeljal nekdanji španski notranji minister Alfredo Perez Rubalcaba, ki je tudi kandidat stranke za premiera. Socialistom se na volitvah, po izjemno slabih gospodarskih razmerah v državi, skoraj zanesljivo obeta poraz. Zapaterovim socialistom je podpora že pred časom močno padla, tako da po številnih napovedih ostaja le vprašanje velikosti zmage trenutne opozicijske Ljudske stranke.

Mandatno-imunitetna komisija hrvaškega parlamenta je nekdanjemu hrvaškemu premieru Iva Sanaderju odvzela poslansko imuniteto tudi v primeru Ine in madžarske firme Mol. Odvzem imunitete je od sabora zahteval hrvaški protikorupcijski urad, ki je Sanaderja prejšnji petek obtožil prejetja 10 milijonov evrov podkupnine od madžarske naftne družbe Mol. Sanader naj bi v zameno za denar naftni družbi zagotovil sprejetje sprememb in dopolnil pogodbe o medsebojnih odnosih delničarjev, s katerimi bi Mol pridobil prevladujoč vpliv v hrvaški naftni družbi Ina.

Parlamentarna preiskovalna komisija, ki se je ukvarjala z brezplačnikoma Slovenski tednik in Ekspres, je predstavila končno poročilo. Po ugotovitvah komisije, ki naj bi temeljile predvsem na dejstvih in ne na pričevanjih, sta bila brezplačna časnika, ki sta izhajal kratek čas pred parlamentarnimi volitvami leta 2008, del predvolilne kampanje Slovenske demokratske stranke. Šlo naj bi za negativno politično kampanjo mimo veljavne zakonodaje, ki je skušala skozi časnika diskvalificirati politične tekmece in na ta način koristiti Slovenski demokratski stranki na volitvah. Na končno poročilo komisije, ki zaradi tajnosti podatkov, na katerih temelji, ni v celoti dostopno javnosti, so se ostro odzvali v največji opozicijski stranki in dejali, da z omenjenima Ekspresom in Slovenskim tednikom nimajo nič.

Kroff je pripravil Nejc Marcen.



Komentarji
komentiraj >>