Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF ZA PROSTORE SVOBODE (949 bralcev)
Četrtek, 13. 10. 2011
Luka T.



Nekdanji iranski predsednik Mohamed Hatami svari vlado predsednika Mahmuda Ahmadinedžada pred morebitnim napadom Združenih držav Amerike, potem ko so se pojavile obtožbe, da Iran stoji za razkrinkanimi načrti atentata na savdskega veleposlanika v Washingtonu. Nekdanji predsednik je svoje svarilo objavil na opozicijski spletni strani, Ahmadinedžada pa je v preteklosti že večkrat opozoril, da s svojo sovražno retoriko spodbuja morebitno agresijo proti Iranu.

Ukrajinski državni tožilci so proti nekdanji premierki Juliji Timošenko vložili novo obtožnico le dva dni potem, ko so jo zaprli za 7 let zaradi prekoračitve pooblastil pri plinskih pogodbah z Rusijo. Nove obtožbe so povezane s posojili, ki jih je ukrajinsko energetsko podjetje „Združeni energetski sistemi Ukrajine“ vzelo pri ruskemu ministrstvu za obrambo. V času, ko so bila ta posojila odobrena, je omenjeno podjetje vodila Timošenkova, pri čemer naj bi prišlo do več nepravilnosti.

Južnoafriška republika
je zavrnila pobudo Brazilije, da bi skupina hitro rastočih gospodarstev BRICS pomagala Evropski Uniji pri reševanju dolžniške krize. Guverner Južnoafriške centralne banke Gill Marcus je dejal, da so njihove rezerve v primerjavi s kitajskimi nične, hkrati pa je dejal, da ni njihova naloga reševati Španije ali Grčije, saj je to delo Evropske centralne banke.

Na Kongresnem trgu v Ljubljani se odvija shod Za prostore svobode, na katerem udeleženci zahtevajo pravno, solidarno in strpno državo. Na Kongresnem trgu se nahaja sodelavec Radia Študent Božidar Kolar, ki nam bo povedal več o dogajanju na shodu:



Ministrstvo za zunanje zadeve je zavrnilo zahtevo novinarja Mladine Boruta Mekine za vpogled v depešo povezano s slovensko-hrvaškimi odnosi. Depeša naj bi vsebovala podatke o za Janeza Janšo obremenilnih dokumentih iz časa po osamosvojitveni vojni. Po nekaterih podatkih naj bi hrvaška vlada v času, ko je bil Janša premier, ozemeljski spor reševala tudi z grožnjami, da bo razkrila dokumente, ki bi vrgli novo luč na trgovino z orožjem iz časa balkanskih vojn. Ministrstvo je zahtevo Mekine zavrnilo s pojasnilom, da so podobni dokumenti namenjeni le izvajanju zunanje politike Republike Slovenije.

Kroff je pripravil Luka Tetičkovič.



Komentarji
komentiraj >>