Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF BOJA PROTI TRGOVANJA Z LJUDMI (801 bralcev)
Torek, 18. 10. 2011
Gregor K.



Ameriška državna sekretarka Hillary Clinton je nenapovedano obiskala libijsko glavno mesto Tripoli in se srečala z vodjo libijskega nacionalnega prehodnega sveta Mustafo Abdeldžalilom ter ministroma za nafto, Mahmudom Džibrilom, in finance, Alijem Tarhunijem. Vse podrobnosti njenega programa iz varnostnih razlogov sicer niso znane. V času obiska Clintonove naj bi Združene države Amerike prehodnemu libijskemu nacionalnemu svetu namenile novo pomoč v vrednosti 11 milijonov dolarjev, pomagale pa naj bi tudi pri oskrbi ranjenih vojakov.

Preiskovalna sodnica milanskega sodišča Maria Grazia Vicidomini je odločila, da zoper premiera Silvia Berlusconija ne bo stekel sodni postopek zaradi suma utaje davkov in prikrojevanja bilanc pri kupovanju televizijskih in filmskih pravic v 90ih letih prejšnjega stoletja. Sojenje preostalim enajstim obtoženim, ki jim tožilci očitajo utajo davkov v primeru Mediatrade, se bo začelo 22. decembra. Med njimi je tudi Berlusconijev sin Pier Silvio. Sodnica bo svojo odločitev sicer pojasnila v mesecu dni.

Čeprav ima Hrvaška dokaj velike probleme z zaposlenostjo državljanov, imajo lastniki plantaž v dolini Neretve na jugu Hrvaške še vedno velike težave z iskanjem delavcev za obiranje mandarin. Brezposelni domačini za tovrstno delo niso ravno zainteresirani, tujci iz Bosne in Hercegovine pa na Hrvaškem večinoma delajo na črno. Dodatne težave pri iskanju delavcev je prinesel novi zakon, ki ne dovoljuje medsosedske pomoči. Tako morajo imeti vsi obiralci sklenjene pogodbe o delu za določen čas, kar pomeni tudi plačilo prispevkov za pokojninsko in zdravstveno zavarovanje. Eden od razlogov, zakaj je povpraševanje za omenjeno delo majhno, je to, da se povprečno zasluži 27 evrov na dan, pri čemer nam ni znano koliko ur za to porabijo.

Ob evropskem dnevu boja proti trgovini z ljudmi je medresorska delovna skupina za boj proti trgovini z ljudmi pripravila razpravo z naslovom „Deset let boja proti trgovini z ljudmi v Sloveniji“. Vodja omenjene skupine Sandi Čurin je desetletno obdobje organiziranega boja v Sloveniji na tem področju razdelil na tri obdobja. Prvo obsega periodo od leta 2001 do 2004, ki je pomenilo obdobje pripoznavanja same problematike in formacije pravne podlage. Drugo obdobje od leta 2004 do 2009 je čas implementacije in soočanja z pomanjkljivostmi ukrepov. Več o času po letu 2009 pa poslušajmo Sandija Čurina:



Komentarji
komentiraj >>