Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Informativni infoblok (836 bralcev)
Ponedeljek, 5. 12. 2011
MajaO



Z novo socialno varstveno zakonodajo, ki stopa v veljavo z novim letom, prihaja do sprememb pri uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, saj bo treba vse pravice uveljavljati na centru za socialno delo. Najbolj aktualna za študentsko populacijo je kakopak sprememba pri dodeljevanju štipendij. Po novem bodo mladoletni dijaki upravičeni do višjih otroških dodatkov, medtem ko bodo vlogo za štipendije lahko oddali samo polnoletni dijaki in študenti. Bojda se bo z novo zakonodajo premoženje upoštevalo še bolj kot prej.


Vloga za katerakoli sredstva je po novem enotna in z uveljavljanjem ene pravice bodo na centrih za socialno delo preverjali še posameznikovo upravičenost do drugih sredstev. Vlogo za štipendijo lahko oddate v papirnati ali elektronski obliki do 31. decembra na krajevno pristojni center za socialno delo. Študentska organizacija Univerze na Primorskem se že pridružuje akciji Dijaške organizacije Slovenije, ki zbira podpise za ohranitev državnih štipendij za mladoletne dijake.


Zasedba Filozofske fakultete še vedno traja. V sredo so člani gibanja Mi smo univerza rektorju ljubljanske univerze, Stanislavu Pejovniku in dekanu Filozofske fakultete Andreju Černetu poslali svoje zahteve. To so med drugim zahteva po ureditvi doktorskega študija, redna zaposlitev pedagoških delavcev ter možnost akademskega in raziskovalnega dela za ustrezno kvalificirane.


V četrtek pa so člani gibanja Mi smo univerza na seji Sveta vlade za študentska vprašanja predstavili zahteve študentov, zaradi katerih ti tudi okupirajo Filozofsko fakulteto. Na koncu seje sta obe strani ugotovili, da sta "na isti fronti", da je potrebno podpreti tovrstne napore po izboljšanju kvalitete študija in da so resnični nasprotniki tisti, ki želijo zmanjšati sredstva za izobraževanje. Kaj ta ugotovitev pomeni za tiste, ki izvajajo zasedbo, ostaja odprto vprašanje.


Prejšnji teden so zaznamovali predvsem protesti. Začelo se je s sredino stavko britanskih javnih uslužbencev, ki nasprotujejo pokojninski reformi, ki jo v trendu varčevanja načrtuje britanska vlada. Protestom so se pridružili tudi študenti, ki so sicer že v zadnjih tednih v okviru širšega gibanja Occupy zasedli več kampusov britanskih univerz. Podobno se je zgodilo tudi naslednji dan v Bruslju, ko je na ulice na poziv sindikatov prišlo od 60 do 80 tisoč protestnikov, ki nasprotujejo ostrim varčevalnim ukrepom v javnem sektorju.


Protesti javnega sektorja so se v četrtek odvijali tudi v Atenah in Solunu, in sicer prvi pod novo prehodno grško vlado. V začetku prejšnjega tedna se je grški javni sektor zmanjšal za 14.000 zaposlenih. Svoja delovna mesta so morali zapustiti javni uslužbenci, ki bi se naj upokojili leta 2013 in bodo tako v tem letu, ki jim še manjka do upokojitve, prejemali 60 odstotkov svoje plače.


_________________________________________________________
Študentski obvestilnik


Prvi torek v mesecu je čas za nov antiFa seminar. Tema jutrišnjega seminarja bodo anarhistična gibanja in možnosti uporabe anarhističnih idej in metod v aktualnih družbenih bojih. Ob 17. uri bo v predavalnici številka 10 Fakultete za družbene vede potekala delavnica Anarhizem kot metoda organiziranja, v avli pa bo na ogled dokumentarna razstava »10 let anarhizma v Sloveniji«, ki bo trajala vse do 4. januarja.

Osma Animateka je danes odprla vrata Kinodvora in Slovenske Kinoteke, kjer se bodo od jutra do večera vrteli animirani filmi - vse tja do nedelje, ko se cel festival seli v Maribor. Več informacij o programu najdete na spletni strani Animateke.

Za vse knjižne molje, ki jim knjižni sejem v Cankarjevem domu ni potešil vseh bralnih želja, predlagamo kratek izlet do Pule, kjer bo knjig na pretek. Sejem bo trajal do nedelje.


Infoblokirala je Maja Oprešnik

 



Komentarji
komentiraj >>