Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BritOFF spletnega kaosa. (872 bralcev)
Petek, 6. 1. 2012
Luka T.



Ob 7:05

Anonimni hekerji so s projektom Mayhem priveslali iz kaotičnega spleta na mehke brežine realnosti. Po prazničnem kaosu operacije StratFor, ko so dokumentirali bančne podatke klientov tega obveščevalnega podjetja, se sedaj spravljajo še nad posameznike v ameriških policijskih in vojaških vrstah. Zanje presojajo, da so uslužbenci in vršitelji volje enega odstotka prebivalstva, zato so napadli spletno trgovino z vojaško opremo SpecialForces.com. Trgovina je res ena večjih in dobavlja večinoma vojaškim in policijskim silam, zato obeta da bo deljenje dobička plodno za vsakogar, ki zna pluti po hekerskih vodah.

Globoke vode svetovnega spleta so namreč nemirne; vse odkar je ameriški predsednik Barack Obama podpisal avtorizacijo za narodno obrambo v letu 2012. Ta zakon bi se po mnenju mnogih strokovnjakov dalo interpretirati tako, da predvideva uporabo vojaške sile proti ameriškim državljanom. Te je v preteklih mesecih že pretresla ne-karizmatična uporaba solzivca proti študentom na univerzitetnem kampusu Davis. Po novih pravilih pa bi represija lahko postala veliko bolj ostra.

Savdska princesa Basma bin Abdul Aziz, ki je sicer nečakinja kralja Abdullaha, je za britanske medije povedala, da ne bo več tiho o razmerah v svoji deželi. Po njenih besedah v njej živi 2000 ljudi kraljevega rodu, ki so multi-milijonarji z vso močjo v svojih rokah. Proti temu razmerju sil nihče ne protestira, saj se boji za tisto nekaj malega kar sploh ima. Bogati so tudi nedotakljivi pred zakonom, medtem ko revežu odrežejo roko če ga tretjič zalotijo pri kraji.

Ob 8:05

Anonimni hekerji so med svojim lumpanjem po notranjih omrežjih ameriških policijskih uprav naleteli tudi na dokumente in dosjeje, ki se nanašajo na njih. V njih policija profilira njihovo metodologijo in ugotavlja, da se zbirajo na različnih spletnih forumih znanih kot chan ali na starejši obliki spletnega pogovora IRC. Policija stopnjo njihove grožnje ocenjuje kot nizko, pričakuje le nekaj poskusov spletnih potegavščin in kakšen manjši shod pred institucijami proti katerim se protestira. Po navedbah Anonymousa, ki citira dokumente zveznega FBI, naj bi ta med anonimne vtihotapil ali bolje rečeno iz njih izvabil marsikaterega ovaduha. Pri nekaterih se je po njihovih ugotovitvah izkazalo, da gre le za tako imenovane trolle, ki preizkušajo policijske metode.

Zahodni mediji se še vedno niso naveličali prebiranja med posmrtnimi ostanki severnokorejskega voditelja Kim Jong-Ila (izg. Kim džong-ila). Užitnega pa je vsekakor še veliko; ameriški CNN je tako intervjuval francoskega nevrokirurga Francois-Xavier Roux, ki so ga leta 2008 odpeljali v Pjongjang operirat neznanega pacienta. Ko je prispel tja je bil Kim Jong-Il v nezavesti. Kirurg je opazil, da so bili vsi, ki so se zavedali situacije čustveno nesposobni sprejemati odločitve.

Britanski BBC pa poroča o nekdanji režimski pesnici Jang Jin-Suk, ki je v državnih medijih objavljala kot idealistična oboževalka iz Južne Koreje in poveličevala Kim Jong-Ila. Ko ga je prvič srečala je bila malce razočarana, saj se po njenih besedah ni skladal s podobo, ki jo je slikala propaganda. Opazila je celo, da je malce sebičen. Kljub temu je svojim svetovalcem naročil naj poskrbijo zanjo zaradi česar je dobila tedenski obrok hrane. Podrobnosti o tem ni razkrila, vendar naj bi severnokorejska država preračunala vse potrebe, ki jih potrebuje človek in jih priskrbela za elitni del prebivalstva medtem ko se morajo reveži znajti sami.


Ob 9:05

V Zimbabweju spet razsaja skupina avtoštopark posiljevalk, za katere se verjame, da spermo potrebujejo za ritualne namene. Na svojo tipično noč moškim ponudijo prevoz nato pa jih zadrogirajo in prisilijo v seks, ponavadi tudi s pomočjo pištole ali noža.

Ameriški ambasadorji ne svetujejo le ob naših koalicijskih pogajanjih. V Španiji je ambasador odhajajočega premierja Joseja Zapatera pisno posvaril, da bi se njegova država lahko znašla na ameriški črni listi trgovinskega bojkota, če ne sprejmejo zakona za ustavljanje spletnega piratstva po ameriškem vzoru. Svarili naj bi tudi prihajajočega premierja Mariana Rajoy-a, ki mu predsednik ameriške gospodarske zbornice v Španiji, Jaime Malet, grozi z nadaljnjim nazadovanjem mednarodnih odnosov.

Pakistan še vedno ni sprostil meja za tovornjake, ki oskrbujejo operacijo zveze NATO v Afganistanu. Pakistan je meje zaprl po 26. nvembru, ko je v ameriškem zračnem napadu izgubilo življenje 24 pakistanskih vojakov. Po besedah Milana Raza Rabbanija pa bo prepoved veljala tako dolgo, kot napetost odnosov v vprašljivem zavezništvu z Združenimi državami Amerike.

Ob 10:05

Ameriški pentagon uvaja nove nesmrtonosne vojaške sisteme, v katere je v zadnjih vletih začel vlagati precej denarja. Med novimi je električni impulz s katerim lahko zmedepš in ustvariš občutek slabosti pri potapljačih. Sovražnikova vozila pa bodo ustavljali s posebnim mikrovalovnim orožjem.

Afganistanski predsednik Hamid Karzaj poziva Ameriko naj Afganistancem preda nadzor nad zaporom v letalskem oporišču Bagram, obenem pa naj jim izročijo vse afganistanske državljane, ki so še v koalicijskih rokah. Po besedah Karzaja je zadrževanje zapornikov brez sojenja v nasprotju z afganistansko ustavo.

Madžarska bi lahko postala prva dežela Evropske skupine, ki bi jo lahko prizadele sankcije te skupine zaradi kršenja njenih osnovnih načel. Madžarska je pritegnila precej nezadovoljstva z novo ustavo, ki za centralno bank ne predvideva avtonomnosti in jo spravlja pod državni nadzor. Proti njej se vrstijo tudi protesti ljudstva, ki je z ustavo nezadovoljno češ da je nedemokratična.

Z Britoffa se je javljal Luka Tetičkovič.

 



Komentarji
komentiraj >>