Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF ELLEN JOHNSON-SIRLEAF (682 bralcev)
Ponedeljek, 16. 1. 2012
Urh



Nobelova nagrajenka Ellen Johnson-Sirleaf je v Liberiji slovesno zaprisegla za drugi predsedniški mandat. Ob zaprisegi po volitvah novembra lani, na katerih je prepričljivo zmagala z veliko večino glasov, jo je pozdravilo 3000 navdušenih privržencev. Slovesnosti se je udeležila tudi ameriška državna sekretarka Hillary Clinton. Slovesnost sta pospremila petje in ples, sledila pa je vojaška parada. Za drevi pa so po vsej državi predvidena številna druga praznovanja. Za slovesnost v eni najbolj revnih afriških držav so po podatkih oblasti namenili skoraj milijonov evrov. Johnson-Sirleafova je prva demokratično izvoljena predsednica kake afriške države.

Generalni sekretar Združenih narodov Ban Ki Moon je Varnostni svet iste organizacije pozval, naj ravna z resnostjo glede Sirije, kjer so razmere po njegovih besedah postale nesprejemljive. Ban predvsem upa, da se bo Varnostni svet zedinil glede resnosti situacije v Siriji, predsednika te države, Bašarja al Asada pa je ponovno pozval, naj ustavi pobijanje in prisluhne svojemu narodu. Članice Varnostnega sveta Združenih narodov imajo predvsem različna mnenja o tem, kako bi morali ukrepati proti Siriji, medtem ko se vsi strinjajo, da je potrebno nasilje ustaviti.

Albansko vrhovno sodišče je nekdanjega premiera Ilirja Meto oprostilo obtožb o korupciji v primeru javnega naročila za izgradnjo hidroelektrarne. Tako je sodišče presodilo, da obtožbe na račun Mete niso bile dokazane. Meta, ki je bil albanski premier od leta 1999 do leta 2002, vodi majhno stranko Socialistično gibanje za integracijo, ki je del vladajoče koalicije. Tožilstvo je za Meto zahtevalo dve leti zapora, ker naj bi leta 2010 glede razpisa poskušal vplivati na tedanjega gospodarskega ministra Dritana Priftija. Meta, ki je bil takrat namestnik premiera in zunanji minister, je zanikal vse obtožbe.

Eden od ustanovnih članov Državljanske liste Gregorja Viranta Marko Pavliha je že izstopil iz stranke. Svoje odločitve v dopisu, s katerim je o njej obvestil vodstvo stranke, podrobneje ne razlaga, ker je, kot piše, razvidna iz njegovih dosedanjih stališč glede nespoštovanja tako imenovane demokratične abecede. Pavliha je že v začetku januarja vodstvu stranke ter njenim poslancem poslal elektronsko pismo, v katerem je bil kritičen do ravnanja stranke po volitvah in predlagal, naj se stranka pridruži koaliciji predsednika Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića. V pismu je med drugim ocenil, da se stranka v zadnjem mesecu ne more pohvaliti z najbolj državotvorno, sodelovalno, nesebično in pristno sredinsko držo, razen morda konstitutivne seje Državnega zbora.



Komentarji
komentiraj >>