Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF DODATNIH SANKCIJ (571 bralcev)
Ponedeljek, 23. 1. 2012
Urh



Zunanji ministri Evropske unije so sprejeli odločitev o uvedbi doslej najostrejših sankcij proti Iranu zaradi njegovega jedrskega programa. Nove sankcije vključujejo postopen embargo na uvoz nafte iz Irana in delno zamrznitev transakcij z iransko centralno banko. Evropska unija že od oktobra čaka na odgovor Teherana na njen poziv k vrnitvi k vsebinskim pogajanjem o iranskem jedrskem programu. Poleg tega je Mednarodna agencija za jedrsko energijo novembra poročala o tem, da je Iran razvijal jedrsko orožje. Visoka zunanjepolitična predstavnica unije Catherine Ashton je ob sprejemu sankcij dejala, da je cilj ukrepov prepričati Teheran, naj se vrne k pogajanjem o jedrskem programu.

Nemški finančni minister Wolfgang Schäuble je v Parizu na srečanju s francoskim kolegom poudaril, da si želi dogovor o davku na finančne transakcije v Evropski uniji v prvi četrtini leta. Francoski finančni minister Francois Baroin pa je dejal, da je Francija pripravljena prevzeti vlogo pionirja pri tem vprašanju. Evropski komisar za davke Algirdas Šemeta je poudaril, da se tudi britanske banke davku verjetno ne bodo mogle izogniti, čeprav nad njim niso navdušene. Tiskovna predstavnica evropskega komisarja za davke, Emer Trayno, je tako izpostavila, da se britanske banke davku ne bodo mogle izogniti niti v primeru, da ga bo Velika Britanija zavrnila. Če bodo to vendarle želele storiti, se bodo morale namreč odpovedati svojim strankam z območja evra. Nemčija in Francija sicer že nekaj časa lobirata za uvedbo davka na finančne transakcije.

Romunski premier Emil Boc je odstavil zunanjega ministra Teodorja Baconschija zaradi njegovih neprimernih izjav na račun protivladnih protestnikov. Baconschi je namreč prejšnji teden, ko so državo pretresali množični protivladni protesti, na svojem blogu zapisal, da bodo o prihodnosti države odločali državljani Romunije, ki delajo in si želijo imeti prihodnost, in ne nasilna in neotesana drhal, ki se opira na dediščino nekdanje obveščevalne službe Securitate. Minister, ki je sicer podpredsednik vladajoče Liberalno demokratske stranke, je ob tem največjo opozicijsko stranko, socialdemokrate, označil kot stranko, kjer so strukture nekdanje komunistične obveščevalne službe najmočneje zakoreninjene. V Bukarešti in drugih romunskih mestih je v minulih desetih dneh na tisoče ljudi protestiralo proti varčevalnim ukrepom vlade in korupciji ter med drugim zahtevalo odstop vlade.

Zveza svobodnih sindikatov Slovenije je podala pripombe na koalicijsko Pogodbo za Slovenijo 2012-2015, ki so jo parafirale desnosredinske stranke in Demokratična stranka upokojencev Slovenije. Po mnenju Zveze je v pogodbi preveč favoriziran kapital nasproti delu in bodo za krizo plačevali revnejši sloji. Več o kritikah nam je povedal predsednik Zveze Dušan Semolič:




Komentarji
komentiraj >>