Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
BritOFF pralnega praška (505 bralcev)
Petek, 16. 3. 2012
Matej J



Madžarski premier Viktor Orban je na proslavi ob obletnici pomladi narodov nagovoril sto-tisoč glavo množico in za ostre besede proti Evropski Uniji prejel ovacije. Pravi, da Madžari ne bodo ne drugorazredni državljani, ne kolonija Unije.

V Tanzaniji preučujejo diskriminacijo, ki poteka na več šolah. Šolarji, okuženi z virusom HIV morajo namreč nositi prepoznaven znak na obleki, ki jih loči od drugih učencev. Tovrstna diskriminacija je sicer prepovedana, šolsko ministrstvo proučuje razmahnjenost ločevanja učencev, šolski oblastniki pa odgovarjajo, da gre za želje staršev in, da imajo »označeni« otroci vendarle tudi ugodnosti, saj jim na primer ni potrebno hoditi po vodo za druge učence.

Minister za pravosodje in javno upravo Senko Pličanič obljublja spremembo zakonodaje zaradi primera Vaskršić. Iskal bo možnosti vzpostavitve elementov sorazmernosti, a si seveda s spremembami zakona ne želi povečati plačilne nediscipline.


Bolivijski sodnik Gualbertu Cusi ne namerava odstopiti, h čemur so ga pozvali predstavniki vlade in opozicije, po tem ko je v intervjuju izdal skrivnost pravičnega razsojanja - posvetovanje s kokinim listom. Kokini listi se v Boliviji že tisočletja uporabljajo za prerokovanje, tudi Cusi pravi, da s pomočjo teh lažje razsoja o težkih in pomembnih zadevah saj mu omogočajo stik z duhovi rastlin, živali, rek, in gora. Cusi je sicer postal sodnik v lanskem letu, potem ko se je spremenila sodniška zakonodaja in omogočila naskok na sodniško funkcijo skozi javne volitve.

Trinajst kubanskih disidentov je zavzelo cerkev v Havani, zahtevajoč sprejem pri Papežu Benediktu XVI, ko bo ta koncem meseca obiskal Kubo. Želijo si konca represije in izpust političnih zapornikov, a cerkev odgovarja, da mesto bogoslužja ni potrebno koristiti za politično demonstracijo.

Med Eritrejo in Etiopijo ponovno prihaja do spopadov po več kot desetletju premirja. V državljanski vojni med leti 1998 in 2000 je umrlo 70 tisoč ljudi, Eritreja se je osamosvojila, sinoči pa je Etiopska vojska prvič prestopila mejo in napadla tri eritrejske vojašnice. Povod za napad so »subverzivni in proti-mirovni« elementi, saj naj bi v teh vojašnicah izobraževali in trenirali skupine, ki lomastijo po Etiopiji in tam še ugrabljajo turiste.
Kolumbija bo po osemnajstih letih le uveljavila sklep Ustavnega sodišča o dekriminalizaciji drog, katere izvedbo je blokiral nekdanji predsednik države Alvaro Uribe. Tako po novem ne bo več kaznivo posedovati do pet gramov konoplje, grama kokaina, do dvesto miligramov MDMA-ja ali amfetamina. A uživalci konoplje opozarjajo da je pet gramov štirikrat manj kot sprva predvideno, ter, da že majhni presežki teh količin predvidevajo kazensko obravnavo zaradi preprodaje drog.

Kuvajtski parlament je pozval k prepovedi gradnje novih cerkva a še ni sprejel obvezujočega zakona. Za mnenje o umestitvi krščanskih objektov na arabskem polotoku je kuvajtska organizacija za Revitalizacijo islamske dediščine povprašala Velikega Muftija saudske Arabije Šeika Abdulo Aziz bin Abdullaha. Ta je delegaciji citiral preroka Mohameda, ki pravi, da mora arabski polotok živeti pod eno religijo in zaključil, da Kuvajt ne le ne sme dovoliti novih gradenj temveč mora tudi uničiti vse doslej zgrajene verske objekte, ki ne pripadajo islamski veri.

V Združenih državah Amerika je na črnem trgu najnovejša vroča roba detergent za pranje perila. Širom Amerike neprivilegirani kradejo detergent izključno ene znamke in ga prodajajo na črnem trgu. Kraj je bilo že toliko, da je sodišče v Kaliforniji zadnjemu tatu prisodilo milijon dolarjev kavcije za izpust.

 

 

 



Komentarji
komentiraj >>