Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Ženska, ki je odprla okno (4810 bralcev)
Ponedeljek, 27. 10. 2003
Beate



Zelo slaba zastopanost ženske v politiki – še posebej na podeželju oziroma v lokalnih skupnostih – je eden od osrednjih perečih problemov, na katerega je ponovno opozorilo Poročilo Republike Slovenije o odpravi vseh oblik diskriminacije žensk. Gre za poročilo o uresničevanju temeljnega dokumenta s področja enakih možnosti žensk – torej Konvencije ZN o odpravi vseh vrst diskriminacije žensk. Društvo Vita Activa si je tudi zato zadalo nalogo, da bo raziskalo politiko enakih možnosti na lokalni ravni in podalo predlog možnih strategij za uveljavljanje enakih možnosti v sodelovanju lokalnih skupnosti in ženskih nevladnih organizacij.
Namen tega projekta je bil v desetih vzorčnih lokalnih skupnostih v Sloveniji ugotoviti obstoj, možnosti in razvojne cilje uveljavljanja enakih možnosti, vključno z vprašanjem podpore in sodelovanja z ženskimi nevladnimi organizacijami. Ciljne skupine projekta so bila vodstva lokalnih skupnosti torej županstva in občinski oziroma mestni sveti. V sklopu projekta je tako predstavnica društva naredila poglobljene intervjuje z desetimi lokalnimi političarkami. Dve od njih sta bili županji, ostale pa svetnice. Poleg teh obsežnih intervjujev, ki so sedaj v postopku analize, pa je predstavnica društva posnela tudi nekaj krajših pogovorov z lokalnimi političarkami. V njih jo je zanimalo, pče v občini, iz katere prihajajo, obstajajo ženske nevladne organizacije in če uveljavljajo politiko enakih možnosti. Dva diametralno nasprotna si pogleda smo objavili v naši oddaji.

Avtorica: Branka Fišer


Komentarji
komentiraj >>