Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
četrtek, 26.2.2004 (3377 bralcev)
Četrtek, 26. 2. 2004
Anja



OFF NAPOVEDNIK

Takole je. Predstavnice ženskega spola iz držav, ki bodo 1. maja postale ponosne članice Evropske unije, so se odločile zoperstaviti moškim, ki za šanki v svojih najljubših gostilnah vedno znova pridejo do ugotovitve, da ženske v politiki nimajo kaj iskati. Madžarska TV voditeljica je obelodanila, da če ženske ne posedujejo testisov, to še ne pomeni, da ne morejo sedeti v Evropskem parlamentu. Tridesetletna Anettka Feher se je javno razgalila na televiziji in ob razkazovanju svojih ženskih čarov oznanila, da namerava kandididirati za evroposlanko. Pa ne mislite, da je bila Anettka v svojem početju blazno inovativna. Njena sonarodnjakinja Cicciolina je s svojimi čari že leta 1987 tako uspešno prepričala italijanske volilce, da so ji priskrbeli sedež v italijanskem parlamentu.

Koliko žensk pa bomo na kandidatnih listah za volitve v Evropski parlament ugledali Slovenci, bo danes odločal državni zbor. V primeru, da bo sprejeta dopolnitev zakona o volitvah poslancev v več kot 700 članski parlament, bodo morale stranke paziti, da na liste ne bodo uvrstile preveč moških. V sedemčlanski druščini bodo namreč morale biti najmanj tri ženske.


OFF PROGRAM

Nekaj po osmi uri zjutraj je iz radarjev nad krajem Stolac kakih 40 kilometrov od Mostarja izginilo letalo, na krovu katerega je bil makedonski predsednik Boris Trajkovski. 47-letni Trajkovski je v nesreči izgubil življenje. Vladno letalo je bilo na poti na Mednarodno konferenco o vlaganjih v Bosni in Hercegovini v Mostarju.

Za danes je bila načrtovana uradna vloga prošnje za članstvo Makedonije v Evropski uniji. Ceremonija, ki bi se morala odviti v Dublinu, je odpovedana. Več o kolapsu letala nam je povedal naš makedonski poročevalec Safet Biševac.

/////////////////////////////////////////////////////////

Mednarodna konferenca o vlaganjih v Bosni in Hercegovini se kljub nesreči nadaljuje. Čas je konec koncev denar.

Na Haitiju še vedno vre. Le vprašanje časa je, kdaj bodo samopašnemu predsedniku Aristidu nenaklonjeni uporniki osvojili prestolico Haitija, Port-au-Prince. Vodja upornikov Guy Philippe je zagrozil, da bo napad na mesto izpeljan enkrat do nedelje, ko bo praznoval 36-eti rojstni dan. Kakšno slavje se obeta! Četica, lojalna skorumpiranemu predsedniku, ki je državo spravil na kant, že izdeluje strategije za obrambo mesta.

Državljani Združenih držav Amerike se bojijo, da bodo prebivalci Haitija začeli emigrirati na njihova tla. O njihovih imprialnih fobijah in drugih peripetijah na svobodnih tleh poroča naša dopisnica, Lidija Poljaček.

/////////////////////////////////////////////////////////

Nekdanja britanska ministrica za mednarodni razvoj Clare Short je v pogovoru za BBC zašpecala britansko obveščevalno službo. Ta naj bi v času pred napadom na Irak prisluškovala generalnemu sekretarju Združenih narodov Kofiju Ananu. Shortova je s svojega položaja odstopila aprila 2003, ker je nasprotovala nezadostni vlogi Združenih narodov pri obnovi Iraka. V svojem pričanju o prisluškovanju se sklicuje na zapise Ananovih pogovorov, ki jih je prebrala. O tem, ali je bil ta primer vlečenja britanskih služb na ušesa zakonit, je bivša ministrica povedala naslednje: »Predpostavljam. Nenavadno je, vendar glede vprašanja zakonitosti ne vem.«

Šeststranska pogajanja o rešitvi severnokorejske jedrske krize v Pekingu so bila s strani pogajalcev do sedaj ocenjena kot zelo uspešna. Južna Koreja, Kitajska, Rusija, ZDA in Japonska se postavljajo s trditvijo glavnega ruskega pogajalca Aleksandra Losjukova, da se bo Severna Koreja odpovedala svojemu jedrskemu programu v vojaške namene, obdržala pa bo jedrski program za »miroljubne namene«. Sladko-kisla zmaga povodnikov pogajanj torej. Vprašanje je, če se ta dosežek sploh lahko šteje za zmago, saj so Južna Koreja, Kitajska in Rusija Severni Koreji za ta plemenit korak obljubile energetsko pomoč. Kdo je torej nasankal?

Naslednji novički pa prisluhnite dragi študenti in študentke. Podsekretarka ministrstva za šolstvo, znanost in šport Darinka Vrečko v Bruslju razpravlja o uvedbi tako imenovanega Europassa. To je posebna mapica, s katero naj bi bil opremljen vsak delavec Evropske unije. V njej se bodo nahajali vsi dokumenti, povezani z izobrazbo, kvalifikacijo in usposobljenostjo vsakega posameznega proletarca v Uniji. Dobrodošli v Evropi, naj se komolčarstvo za delovna mesta začne.

Naše podalpje pa je doletela ocena samega mogočnega State Departmenta. Kako ironično, dežela, ki triumfira v kršenju človekovih pravic vsepovprek, je izdala poročilo o položaju človekovih pravic po svetu. Naša domačija je bila pohvaljena. Glas o izbrisanih očitno še ni zašel na drugo stran Atlantika. Jah, ali pa se ljudem na drugi strani Atlantika administrativno čiščenje prebivalstva ne zdi nič spornega.

Na izbrisane pa nismo pozabili na sončni strani Alp. Še vedno se namreč dogaja program v okviru tedna solidarnosti med izbrisanimi vseh vrst. Prav ta trenutek se na Kongresnem trgu odvija manifestacija »Za globalizacijo pravic – Proti dikataturi kranjske klobase II. del.«

Kaj se trenutno dogaja na Kongresnem trgu, nam bo povedal Tomaž Z.

////////////////////////////////////////////////////////

Danes pa začenjajo teči roki za opravila, ki so potrebna za izvedbo naknadnega zakonodajnega referenduma o tako imenovanem tehničnem zakonu o izbrisanih. Naši politiki še vedno vztrajajo pri ustvarjanju politikantske megle iz usod 18 305-ih ljudi.










Komentarji
komentiraj >>