Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF PROGRAM PETEK, 16. APRIL 2004 (3410 bralcev)
Petek, 16. 4. 2004
Lan



OFF NAPOVEDNIK

Na dan današnji pred točno 61-imi leti se je v človeškem umu zgodil kvalitativni preskok zavesti. Dobesedno. Šestnajstega aprila, leta triinštiridesetega, je kemiku Albertu Hoffmanu po spletu nesrečnih okoliščin skozi kožo na njegovem prstu v organizem vstopila zanemarljiva količinica lisergične dietilamidne kisline. Zadevo bolje poznate pod imenom LSD. Kakorkoli – ko si je gospod Hoffman obrisal prst, je bolj zgodaj kot ponavadi odluknjal svojo delovno kartico ter se odpravil proti domu. Kasneje je povedal, da je doma zapadel v “ne-neprijetno stanje omame”, zatem pa še v preko dveurno vizualno haluciniranje. “Gledal sem neprekinjen tok fantastičnih slik in nenavadnih oblik v intenzivnih, kaleidoskopsko predvajanih barvah!!!”

Omamna substanca je svoj pečat odtisnila šele dobrih dvajset let po nesrečici gospoda Hoffmana. Eksperimentatorski kemik pa je, meni nič tebi nič, že čez tri dni pogoltnil 250 mikrogramov čislane psihotropne substance in počasi, p o č a s i, p o č a s i odkolesaril domov.

Poslušate v hiperrealne zvoke barv univerzuma, miru, sožitja in ljubezni odet OFF program Radia Študent, 89.3 LSD stereo, v vsa vaša čutila.


OFF PROGRAM Na bratskem nam Slovaškem bo jutri potekal drugi krog predsedniških volitev. Slovaki so sebe, vsaj kar se tiče mednarodnih odnosov, postavili v nezavidljiv položaj. Izbirajo namreč lahko med slabo in slabšo opcijo. V prvem krogu, ki se ga je sicer udeležila zgolj slaba polovica volilne mase, sta največ Slovakov nategnila ex predsednik Vladimir Mečiar in njegov takratni tesni sodelavec Ivan Gašparovič. Prišlo je do preobrata, saj so vse predvolilne projekcije napovedovale zmago zunanjega ministra Edvarda Kukana.

Za časa Mečiarja je bila, zaradi njegovih avtokratskih prijemov, Slovaška iz mednarodne skupnosti delno izolirana, vstopa v Evropsko unijo in Nato pa dolgo vprašljiva. Pričakovati je, da bo v primeru večje udeležbe stol zasedel Gašparovič, kljub temu da projekcije bolje kažejo Mečiarju. Recept je poznan iz Francije, kjer je ljudstvo v drugem krogu predsedniških volitev izglasovalo Jacquesa Chiraca. Pa ne zaradi strinjanja z njegovo politiko, pač pa, da bi se od funkcije oddaljilo ultra-desničarja Jean-Marie Le Pena.

Padel je še en mit, ki dogodke enajstega septembra obravnava kot nepričakovane, s tem pa tako imenovana vojna proti terorizmu zopet sumljivo inferira drugim jastrebskim strateškim interesom. Poveljstvo Severnoameriške zračne obrambe je pet mesecev pred enajstim septembrom oblastem predlagalo vadbeno izvedbo scenarija, po katerem bi teroristi ugrabili potniško letalo, ki bi nato pikiralo na Pentagon. Zadeva je bila zavrnjena z obrazložitvijo, da domači potniški promet ni v središču pozornosti vojaškega vrha, sploh pa naj bi bil scenarij “preveč nerealističen”.

Nerealistično, a se bo zgodilo. Sveži španski premier Jose Luis Rodriguez Zapatero kani zrelo in hitro izpolniti eno svojih predvolilnih obljub. V katolicizmu zavezani Španiji bo legaliziral istospolne poroke. Srečni poročenci in poročenke bodo tako iz partnerskega naslova užili enake dedovanjske, delovne in socialno-varstvene garancije kot jih uživajo heteroseksualci. Španski konzervativna in duhovniška srenji gotovo ne bosta stali križem rok, čeprav bi se vsaj za slednjo to spodobilo.

Kot španska se tudi slovenska katoliška cerkev v teh dneh pripravlja na izgubo, ki pa je pravzaprav nov začetek. To nedeljo bo doktor Franc Rode vodil svojo poslednjo mašo kot ljubljanski nadškof in slovenski metropolit. Vatikan in papež ga nestrpno pričakujeta. Slovenski verniki izgubljajo svoj najodločnejši glas, tale radio pa neusahljiv vir spornih mnenj, tematik in izjav. Z njegovim odhodom smo vsi na izgubi.

Ob izgubi dela slovenske suverenosti in vstopu v Evropsko unijo pa se pod glasništvom evropejca leta in prvega čebelarja ter harmonikaša Alojza Peterleta ustanavlja društvo “Združena Evropa”. V njegovem statutu bo zapisano, da se bodo zavzemali za strpnost in enakopravnost obravnave evropskih narodov in držav ter nadaljnje širjenje naše nove širše domovine. Gospod Alojz bo svoj statut verjetno prekršil že ob prvi resni debati o novi evro-ustavi in omenjanju krščanstva kot osnovi evropske civilizacije v njej. S tem bo formalno degradiral verjetne prihodnje članice Turčijo, Bosno in Hercegovino, Albanijo ter vzhodni del Cipra.

V Ljubljani se izteka Triada, sklop tridnevnih manifestacij študentk in študentov umetniških akademij, ki so svoj talent in navdihe že dolga leta prisiljeni katalizirati v za to neustreznih prostorih. Dogajanja nam je zopet sintetiziral Jure Novak, predsednik študentskega sveta AGRFT:


/////////////////////////////////////////////////////////

Mestu, v katerem instant zapravljišča rastejo kot gobice, grozi, da bo potrošnjo kulture sčasoma ob pomanjkanju nadebudnih kadrov požrla kultura potrošnje. To, dragi naši, pa ni kulturno. *



Komentarji
komentiraj >>