Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
torek, 14.5. NOVA SLOVENSKA ELEKTRONSKA ZALOŽBA RX:TX (3345 bralcev)
Ponedeljek, 13. 5. 2002
juREm




V Šesti muziki tokrat predstavljamo prvi dve plošči nove slovenske založbe rx:tx: SIGNAL TERRITORY: Signal Territory I
in JADVIGA: Nonim poleg tega pa še nove plošče skupin Autechre, Plaid in berlinčanov Rhythm & Sound.

INFO:

RX:TX - ZALOŽBA KONCEPTUALNE ELEKTRONSKE GLASBE

Prva slovenska založba konceptualne elektronske glasbe RX:TX se je razvila v okviru zavoda Projekt Atol. Projekt Atol je bil osnovan leta 1992 pod umetniškim vodstvom slovenskega konceptualnega umetnika Marka Peljhana. Funkcionira kot platforma za konkretne povezave med umetnostjo, visoko tehnologijo in znanostjo, kot katalizator tesnih sodelovanj med slovenskimi in tujimi umetniki ter kot producent eksperimentalnih umetniških projektov.

RX:TX v telekomunikacijskem jeziku označuje proces sprejemanja (receive – rx) in oddajanja signalov oziroma zvočnih valov(transmit – tx). Proces, ki se ga da interpretirati kot osnovo raznih odnosov na mikro - ali makro nivojih, je v okviru založbe RX:TX aluzija na področje telekomunikacij in prenosa informacij. Infosfera je dimenzija manipulacij, vzpostavljanja pozicij moči, nadzora in kapitala. Ena od posledic njenega vpliva na vizualno kulturo so deteritorializirani prostori, prehajanje in brisanje meja v geopolitičnem in virtualnem smislu. Podobno funkcionira elektronska glasba z oznacčevanjem medijskega prostora, ki ga zavzemajo nove tehnologije in novi mediji, s katerimi elektronski glasbeniki pogosto operirajo. S privzemanjem tehnoloških
elementov se je preko sodobne glasbene produkcije in procesa
digitalizacije premaknila meja med tradicionalnim pojmovanjem privatnega in javnega prostora. RX:TX bo s svojimi serijami zgoščenk tematiziral možnost avtonomnega premikanja skozi vzpostavljene prostore ter raziskoval odnose med nematerialnimi in materialnimi sferami.


Komentarji
komentiraj >>