Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
25. 05. 2004 (3372 bralcev)
Torek, 25. 5. 2004
Anja



Naj živi dan mladosti! Se ga še spomnite? Na Titov rojstni dan se je v bivši Jugi 25. maja vsako leto obujala ideja o bratstvu in enotnosti. Na ta dan se je odvijala štafeta mladosti, ki so si jo podajali najboljši učenci. Izmed mnogih štafet je samo ena prišla v Beograd.

Gregor Tomc, predavatelj na Fakulteti za družbene vede in bivši Pankrt, je povedal, kaj je bil dan mladosti.

/////////////////////////////////////////////////////////

Kako pa so ta dan obeležili na osnovnih šolah, smo povprašali ravnateljico Osnovne šole v Šempetru v Savinjski dolini, Ivico Čretnik.

/////////////////////////////////////////////////////////

Dan mladosti pa še vedno živi v Črni gori, o tem pa več Bojica Bošković.

////////////////////////////////////////////////////////

Poslušate mladostniško obarvani OFF program Radia Študent.


OFF PROGRAM

Podalpski poslanci so s 44 glasovi za in nobenim proti zavrnili referendumsko pobudo za predhodni zakonodajni referendum o sistemskem zakonu o izbrisanih. Parlamentarci so pobudo, ki jo je vložila skupina »zavednih« državljanov s prvopodpisano članico izvršnega odbora SDS-ovega podmladka, zavrnili, ker je sama pobuda neutemeljena. Poleg tega so poslanci končno ugotovili, da zaskrbljen podmladek največje opozicijske stranke s svojim pravnim zmazkom le namerno zavlačuje sprejem predloga zakona. Mnenju 44-ih poslancev se niso pridružili njihovi kolegi iz vrst SDS, Nsi, SLS in SNS. To so - kaj pa drugega – sejo obstruirali.

Na drugi strani sveta pa največji ljubitelj demokracije, Bush mlajši, prepričuje ljudi, da ima načrt. Ta izjava ne obeta nič dobrega. Junior meni, da dejansko ima načrt za stabilizacijo Iraka. Tega je predstavil na kolidžu ameriške kopenske vojske v Pennsylvaniji, nekateri prisebni prisotni pa so ugotovili, da njegov bojda nov načrt ne vsebuje nič drugega kot njegove pretekle blodnje. Pa poglejmo, katere so to: predaja oblasti naj bi se v Iraku zgodila kot napovedano 30. junija. Če bi bili malenkostni, bi lahko na tem mestu omenili, da se še vedno ne ve, komu se bo ta oblast predala. Bush trdi, da bo predaja suverenosti popolna, vendar bodo v Iraku ostale tuje vojaške enote pod jenkijevskim vodstvom. Ameriški izgovor za njihovo nadaljnjo prisotnost na iraških širjavah je, da mlada demokracija Iraka še nima lastnih sil, ki bi to tako imenovano demokracijo branile.

Demokracijo pa so Iračanom dobesedno hoteli vtepsti v glavo ameriški sadistični vojaki. Pretekli teden je pred sodiščem pričal poveljnik ameriških vojaših zaporov v Iraku, Geoffrey Miller. Ker naj bi bilo Millerjevo pričanje pomanjkljivo in izjave rahlo nasprotujoče, je bilo poveljniku dostavljeno ostro pismo vodilne v obveščevalnem odboru predstavniškega doma ameriškega kongresa. Možakar je bil v Irak uvožen iz Guantanama, v paketu z njim pa so bile uvožene tudi sadistične metode tako imenovanega zasliševanja ujetnikov. Pentagon je po Millerjevem pričanju ugotovil, da te metode niso bile v skladu z Ženevsko konvencijo. Guantanamo je pred kratkim obiskal generalni inšpektor ameriške mornarice, ki je Rumsfeldu predlagal podroben vpogled v delo vojakov v kubanskem zalivu.

Vsekakršne krivde pa je opran ameriški osumljenec za napade v Madridu 11. septembra. 37-letni Brandon Mayfield je bil zaprt na podlagi najdenih prstnih odtisov na torbi z bombnimi detonatorji. Kljub temu, da je ameriški računalnik našel kar precej ljudi s podobnimi prstnimi odtisi, je bil srečni izbranec FBI-ja Mayfield. Naj na tem mestu pripomnimo, da je taisti Mayfield musliman. Pred kratkim je španska policija ugotovila, da je lastnik prstov, ki so na bombnem detonatorju pustili sledi, Alžirec.

Za imperatorsko obarvanimi novicami se spodobi, da vam postrežemo sveženj vojne statistike. V Bagdadu je eksplodiral avtomobil-bomba, ubit je bil deček, štirje ljudje so bili ranjeni. Koalicijske sile in Sadrove milice pa se spopadajo v Nadžafu in Kufi.

Haaško Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije pa še vedno šteje žrtve, ki so padle v pokojni Jugi in išče ter obtožuje glavne protagoniste masakrov. Tako je danes sporočilo, da je upokojeni hrvaški general Mirko Norac obtožen zločinov proti človečnosti in kršenja vojnega prava med operacijo “Medački džep” septembra leta 1993. Norec Norac je v času svoje “bleščeče” vojaške kariere srbskim civilistom in vojakom na območju Medačkega džepa rezal prste, jih pretepal s puškinim kopitom, pohabljal in na njih ugašal cigaretne ogorke. Carla del Ponte od haaškega sodišča zahteva, da ta sojenje prepusti lipi Hrvatski.
Organizacija za zaščito človekovih pravic “Human Rights Watch” poroča, da so žganja s cigaretnimi ogorki ter polega tega seksualnega maltretiranja deležni tudi malezijski zaporniki osumljeni terorizma. Več kot 100 sumljivih osebkov malezijske oblasti že več kot tri leta brez obtožnice skrivajo pred svetom. Nekatere od njih naj bi vrhovni predali skrbnim ameriškim paznikom v Guantanamu. Malezijske oblasti vse obtožbe seveda ostro zavračajo.

Čeprav ni bil maltretiran, peša zdravje vodji civilne misije Združenih narodov na Kosovu, Harriju Holkeriju. Krotenje medetničnih strasti je Harrija očitno močno izčrpalo, saj je bil možakar pred dvema tednoma hospitaliziran. Zavoljo svojega zdravja je Kofiju Ananu ponudil odstop.

V slovenskih logih je stopila v veljavo uredba o sodelovanju državnega sodišča in policije. Uredba bo omogočila, da se nepridipravi in dokazi o njihovem udejstvovanju lažje odkrijejo. Modri angeli so tako dolžni državne tožilce obvestiti o vseh zadevah, za katere obstaja utemeljen sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje.








Komentarji
komentiraj >>