Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
SREDA, 26. 5. 04, 19h: LIGHTNING BOLT: Wonderful Rainbow (Load, 2003) (2889 bralcev)
Sreda, 26. 5. 2004
polonap



Današnja Tolpa nam prinaša v ušesa dobro mero naspidirane, bučne in energične muzike s tretjega albuma zasedbe LIGHTNING BOLT, eksperimentalnega rokovskega dueta, ki deluje od leta 1995, prihaja pa iz mesta Providence na Rhode Islandu in je del glasbenega in umetniškega kolekitiva FORT THUNDER.
Skupina, ki je nastala kot trio v sestavi dijakov umetniške šole BRIANA CHIPPENDALA (bobni), BRIANA GIBSONA (bas) in HISHAMA BHAROOCHE (vokal), je že pred nenaslovljenim prvencem iz leta 1997, objavljenim v omejeni nakladi 750 izvodov, ostala brez vokalista, saj je BHAROOCHA odšel bobnat k BLACK DICE. Njegovo delo je zato prevzel bobnar CHIPPENDALE in kot duo sta z GIBSONOM kmalu posnela nekaj singlov za založbo Load iz domačega mesta, katere varovanci so ali so bili še FRIENDS FOREVER, NOXAGT, ARAB ON RADAR, MEN'S RECOVERY PROJECT – zasedbe t. i. Providence Freak Rock Explosion.
O LIGTNING BOLT nato ni bilo slišati nič novega, vendar sta se ob začetku novega tisočletja z ušesa parajočimi nastopi ponovno pojavila na odru in leta 2001 objavila še odlično sprejet album Ride the Skies. Nerazumljivo petje, ki je rezultat kontaktnega mikrofona, pritrjenega k CHIPPENDALOVIM ustom, pokritih s smučarsko masko, in neskončne improvizacije so bolj kot neke urejene pesemske strukture še danes zaščitni znak LIGHTNING BOLT.
Lani izdani album Wondeful Rainbow je narejen v podobni maniri in kar težko je verjeti, da je godba rezultat tako minimalističenga istrumentarija in celo brez elektronskih dodatkov. Na plošči je poleg intra še devet pesmi, ki se skorajda brez prekinitve zlivajo v eksploziven zvočni tok basa, bobnov in nevrotičnega vokala in poslušalec med njimi komajda uspe zadihati. Repetetivne, mestoma metalske basovske linije, uporaba distorzije in besno, toda natančno bobnanje zaznamujejo celotno ploščo, zato je na njej težko izpostavljati posamezne komade. Toda že intru sledeči Assasins in Dracula Mountain bosta povsem dovolj, da vas bo plošča bodisi posrkala vase ali pa jo boste, če niste ljubitelj muzike, ki jo primerjajo z godbo RUINS ali BOREDOMS, preprosto ugasnili, srednje poti skorajda ni. In zelo verjetno boste pomislili, kako, za vraga, tole zveni šele v živo?! Čeprav menda hudo in ušesa parajoče, tudi album povsem prepričljivo ujame energijo in filing, ki ga CHIPPENDALE in GIBSON proizvajata s svojim muziciranjem. In navkljub temu da po pesmih Two Towers, On Fire in Crown of Storms v drugi polovici intenziteta plošče nekoliko pade (posnetka Longstockings in Wonderful Rainbow sta mestoma skorajda baladna, v primerjavi z ostalim delom plošče) in je do zaključnih komadov 30.000 Monkeys in Duel in Deep kar težko obdržati pozornost, je v celoti gledano album vsekakor vreden poslušanja, in če je slabih dvainštirideset minut preveč za vaša ušesa, posamezni komadi ponujajo dovolj svežine, da jim je vredno prisluhniti.

S plošče Wonderful Rainbow bomo zavrteli vse posnetke, njihovi naslovi pa so: Hello Morning ~ Assasins ~ Dracula Mountain ~ Two Towers ~ On Fire ~ Grown of Storms ~ Longstockings ~ Wonderful Rainbow ~ 30.000 Monkeys in Duel in Deep.



Komentarji
komentiraj >>