Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
sreda, 9.6.04 (2809 bralcev)
Sreda, 9. 6. 2004
Erik



Medtem ko v svetovni voditelji na vrhunskem srečanju kluba G-8, ki poteka v ameriški zvezni državi Georgia, še vedno praznujejo sprejetje najnovejše resolucije Varnostnega Sveta o Iraku, se v tej državi klanje nadaljuje. V raketnem napadu na vojaško postojanko v bližini Faludže je bilo ubitih 12 iraških vojakov, okoli deset pa ranjenih.


Iraški gverilci so izvedli tudi napad na glavni naftovod v bližini Kirkuka na severu države. Glede na to, da gre za že tretji tovrstni napad v zadnjih štirih dnevih, lahko sklepamo, da iraški gverilci natanko vedo, kje Američane najbolj boli.


Novi iraški premier Iyad Allawi je podprl resolucijo Varnostnega Sveta in obenem zatrdil, da bo suverena iraška vlada sama bolje rešila varnostne probleme v državi, čeprav se bo še v bodoče še vedno zanašala na vojaško pomoč okupacijskih sil.


Švedski mednarodni inštitut za mirovne študije SIPRI v svojem poročilu ugotovlja, da so se vojaški izdatki v lanskem letu povečali za enajst odstotkov in tako dosegli 956 milijard dolarjev. Polovico tega zneska so porabile Združene države Amerike. Poročilo inštituta SIPRI tudi ugotavlja, da je ameriški napad na Irak povečal grožnjo mednarodnega terorizma, na kar že dalj časa opozarjajo tudi Amnesty International ter drugi. Hvala ti, George Bush.


Turčija pravi, da Bruselj nima več razlogov za zavračanje njenega vstopa v Evropsko Unijo, potem ko je prizivno sodišče v Ankari odredilo izpustitev štirih kurdskih političnih zapornikov. Turki se prav gotovo šalijo. Kaj pa prepoved kurdskega jezika v javnih šolah? Kaj pa mučenje zapornikov po vsej Turčiji? Kaj pa javno obžalovanje za genocid nad Kurdi med letoma 1994 in 1996? Eh, Turki, Turki…


Manj zaprek na poti v Evropsko Unijo imajo Hrvati, pa jih kljub temu vseeno muči cel kup problemov. Zunanji minister Žužul, ki se trenutno mudi v Madridu, rahločutnim Evropejcem izraža globoko zaskrbljenost nad porastom nacionalizma v Srbiji. Sedaj torej vemo: Žužul je ‘toži baba’. Kot zunanji minister Hrvaške se res nima kaj vtikati v notranje zadeve Srbije. Ampak v redu. Naj se Hrvati kar malo ukvarjajo s svojimi južnimi sosedi, da bomo mi, severni, imeli končno malo miru. Pa brez zamere.


Komentarji
komentiraj >>