Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
petek, 11-06-2004 (3105 bralcev)
Petek, 11. 6. 2004
Anja



Drago slovenstvo! Kot kaže, se s strani naše politične garniture izbran idol, Švedska, kvari. Večina blondincev namreč odreka svoje simpatije priseljeni raji. Najnovejša raziskava neke organizacije je s pomočjo raziskovalnih inštrumentov dokazala, da večina »naturščikov« hrepeni po strožji politiki do beguncev in priseljencev. Pa ne mislite, da so se še bolj spridili simpatizerji desnih srank. Tudi levi in »zaskrbljeni zeleni« odrekajo svojo gostoljubnost vsem nebledoličnežem. Mogoče pa je Švede napadla akutna ksenofobija?

/////////////////////////////////////////////////////////

Medtem ko hočejo Švedi narediti svojo deželo spet švedsko, njihovi sonarodnjaki po svetu delajo, kar jim srce želi. In njihova srca si goreče želijo imeti debelejše denarnice. V zadnjem času se je po svetu povečalo število švedskih državljanov, ki so se zdresirali v tihotapljenju mamil ter narkotikov vseh vrst. Švedsko ministrstvo je samo v maju prejelo novico o treh novih desidentskih primerih. Prvega so perujske oblasti začopatile s tremi kilogrami kokaina, drugega Portugalci z dvema gramoma koke, tretjega nepridiprava pa so na Galapagosu zasačili s sto grami kokice. Zdaj torej vemo, od kod Švedom njihova hladno samozavestna drža.

In šel je še en vzor. Ampak ne bodite zaskrbljeni, dragi poslušalci. Spomnite se grafita ob pediatrični kliniki: Idoli omejujejo človeka ...

Poslušate idolom nenakolonjen Off program Radia Študent!

Končno se je začela zadnja epizoda mlačne evro volilne kalvarije. Na Nizozemskem že slavijo krščanski demokrati, ki so zmago dosegli s 24,4 odstotki, tik za zadkom so jim s 23,6 odstotki socialdemokrati. 27 od 732-ih sedežev v Bruslju, kolikor jih pripada Holandcem, je torej že zasedenih. Nizozemskim oblastem se je tako mudilo z objavo delnih izidov volitev, da so si zaradi prehitevanja nakopali jezo Evropske komisije. Evropska zakonodaja namreč zapoveduje, da je izide volitev prepovedano objaviti pred zaprtjem volišč v vseh članicah Unije. Komisija zatorej neučakani Nizozemski grozi s tožbo.

Na volišča se danes valijo tudi Irci in Čehi, ki bodo svoje ambiciozne kandidate za Evropski parlament lahko volili še jutri.

Volilo pa je tudi že britansko ljudstvo. Kdo od Britancev bo sedel na prestižnih sedežih bruseljskega parlamenta, bo znano v ponedeljek. So pa že znani rezultati britanskih lokalnih volitev, ki so potekale prav na isti dan kot evro volitve. Rezultati teh so že delno znani, Tonyju Blairu in njegovi laburistični stranki pa so gotovo povzročili močan zatik v grlu.

Projekcije televizijske postaje BBC so obelodanile, da je Tonijeva laburistična stranka pristala šele na tretjem mestu. Prehiteli so jo opozicijski konservativci in liberalni demokrati. Prvič v zgodovini Velike Britanije se je dogodilo, da je vladajoča stranka pristala tako nizko. To si interpretirajte, kot želite, mi bomo dodali samo še tole opazko: »Sve se vrati, sve se plati!«

Na volišča se bodo v nedeljo podali tudi v Srbiji. Tam sicer ne bodo volili evro poslancev, temveč predsednika. Več o tem je povedal naš beograjski dopisnik, Dragan Novaković.

/////////////////////////////////////////////////////////

Na drugi strani Atlantika pa zopet lažejo. Jenkijevska administracija je v aprilskem poročilu o terorizmu malce napačno navedla, da uspešno krotijo zlodejske teroristične napade in da se njihovo število manjša. Tiskovni predstavnik State Deparmenta, Richard Boucher [baučer], se je opogumil in izdavil, da je terorističnih napadov pa svetu – kaj pa drugega – več. Do laganja oziroma »napake«, če operiramo z ameriškimi izrazi, naj bi prišlo pri zbiranju podatkov. Ostržkom pa nosovi rastejo in rastejo ...

Teroristični zlodeji Al-Kaide so udarili po pakistanskih vojakih na meji z Afganistanom. Pakistanci so se pohvalili s statistiko, saj so k Alahu poslali 35 teroristov, njihove vrste pa so razredčene za 15 vojakov. Civilnih žrtev je 9.

11 padlih in 70 ranjenih je bilo prejšnji teden v ruski Samari. Ruske oblasti so aretirale pet Čečenov, ki so jih zasačili z enakim razstrelivom, kot je bilo uporabljeno v napadu.

Napadla pa je tudi skupina častnikov in pripadnikov nacionale varnostne službe v DR Kongo. V glavnem mestu Kinšasa so ti nameravali izvesti državni udar, vendar so jih vladne sile po dveh urah zatrle. Uporniki so sicer imeli čas zavzeti poslopje državne radiotelevizije, za hip je bila njihova tudi zgradba državne družbe za energetiko. Hrup pa se ni čisto polegel, saj še vedno poka in hrešči pred rezidenco predsednika Josepha Kabile. Uporniški podvig je bil že drugi poskus državnega udara proti prehodni vladi Kabile. Ta je bila oblikovana lani po 5-letnem klanju oziroma državljanski vojni, katere rezultat je bil več kot tri milijone mrtvih.

Rezultat samooklicano vrhunskega srečanja voditeljev držav G-8 v mestu Savannah v zvezni državi Georgi [džordži] je bil po besedah kavboja Busha »zelo zadovoljiv«. Bush je bil gotovo zadovoljen z varnostjo, saj je pomembneže varovalo kar 20.000 modrih angelov, večjih protestov pa ni bilo. V ameriški zvezni državni Georgiji so namreč tik pred vrhom sprejeli protiustavne zakone o omejevanju protestov, časa za njihovo sodno izpodbijanje pa je kakopak zmanjkalo. Prav tako ni bilo časa, da bi kravatarji dosegli soglasje glede Iraka. V kavboju se je prebudila želja, da bi NATO-vi vojački prevzeli breme z ameriških ramen, ostali udeleženci pa so njegovo najnovejšo pogruntavščino zatrli v kali. Če nič drugega, je mladega Busha gotovo potolažilo poziranje na »foto sešnih«. Na teh je vnovič do izraza prišel njegov bebast nasmeh, ki mu poseben draž prida še dodan pogled zaklane ovce. Da si boste ta pojav lažje vizualizirali, smo vam priskrbeli avdio pomoč.

/////////////////////////////////////////////////////////

Naš Anton Ropar končuje dvodnevni uradni obisk v Makedoniji. Premierja skrbi gospodarsko sodelovanje z našimi bivšimi brati, kjer nam je štrene zmešala naša vklučitev v Unijo. Makedonska stran je izrazila željo po večjem izvozu na podalpski trg, hkrati pa podpirajo potovanja slovenskih dobrin v makedonske vasi in mesta. Ni torej vzroka za preplah: še bomo pili poceni makedonsko vino!





Komentarji
komentiraj >>