Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
PONEDELJEK, 19. JULIJA 2004 (3095 bralcev)
Ponedeljek, 19. 7. 2004
Lan



Evropska komisija je danes sporočila, da bo sodno ukrepala proti petim članicam Evropske unije, ki v svojo zakonodajo niso prenesle dveh protidiskriminacijskih direktiv. Direktivi, ki prepovedujeta diskriminacijo na rasni ali etnični osnovi, na podlagi starosti, vere, telesne ali duševne prizadetosti in spolne usmerjenosti, bi morale države v svoje zakonodaje prenesti do izteka lanskega leta, česar pa Nemčija, Avstrija, Finska, Grčija in Luksemburg niso storile. Komisija bo proti omenjenim državam sprožila tožbo pred Sodiščem Evropskih skupnosti. Slovenija se je tokrat izvlekla.

Bolivijci so v nedeljo na referendumu o izkoriščanju zemeljskega plina z večino podprli predloge bolivijskega predsednika Carlosa Mese o večji vlogi države pri izkoriščanju in prodaji tega naravnega bogastva. Volivci so med drugim podprli predlog, da bo Bolivija lahko izvažala zemeljski plin, tuja podjetja za izkoriščanje zemeljskega plina pa bodo morala v prihodnosti plačati večje davke. Sicer ugibamo, zelo verjetno pa bodo ZDA v prihodnjih dneh izrazile zaskrbljenost nad nizko stopnjo demokracije v državi z drugimi največjimi rezervami plina v Južni Ameriki. Ali pa bodo pač izbrskali kakšno povezavo med Bolivijo in Al Kaido.

Carla Del Ponte je danes predstavila poročilo o sodelovanju državne skupnosti Srbija in Črna gora s haaškim sodiščem ter pri tem obsodila "nov neuspeh" v sodelovanju, potem ko Beogradu minuli teden ni uspelo aretirati vodje hrvaških Srbov in nekdanjega predsednika samooklicane Republike Srbske krajine Gorana Hadžiča. Kot je pojasnila, je haaško sodišče zapečateno obtožnico proti Hadžiču oblastem v Beogradu izročilo 13. julija ob 9.30, vendar pa Hadžiča popoldne istega dne več ni bilo na njegovem domu v Novem Sadu. Število obtožencev haaškega sodišča, ki so na begu, se je s tem povzpelo na 22.



Komentarji
komentiraj >>