Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Balkan mix (3103 bralcev)
Petek, 27. 8. 2004
Anja



Naši sosedje Hrvati brišejo vse sledi za bivšim ustaškim režimom. Hrvaška vlada je zaukazala odstranitev spominske plošče ministra za kulturo v nekdanji Neodvisni državi Hrvaški, Mileta Budaka, ki se je v zgodovino zapisal kot avtor rasnih zakonov. Naslednja odstranjena plošča, ki se je za sesede le še spomin, je spominska plošča ustaškega generala Jureta Francetiča. Hrvaška vlada je svoje preurejanje okolice pripisala neskladju spominskih plošč s temeljnimi izhodišči ustave.

Nedaleč stran pa se je srbski parlament odločil, da ne bo sprejel resolucije, ki bi prepovedala umik tožbe proti osmim članicam zveze NATO. Predlagateljici resolucije sta Srbska radikalna stranka in Socialistična stranka Srbije, članic NATA pa je prav tistih osem, ki so leta 1999 sodelovale v letalskih napadih na Zvezno republiko Jugoslavijo. Čeprav je proti umiku tožbe nasprotovalo kar 120 poslancev, 58 za, 50 poslancev pa se je glasovanja vzdržalo, je obveljala volja vladajočih strank. Te menijo, da jih bo njihovo odpuščanje NATU popeljalo bližje Evropi.

Na obtožbe o škrtosti je odgovoril javni zavod RTV Slovenija. Zakon o medijih iz leta 2001 predvideva, da grejo trije odstotki RTV naročnine, ki jo plačujejo lastniki TV sprejemnikov, v roke radijskim in televizijskim postajam posebnega pomena. Škrta RTV teh treh procentov kar ne izpusti iz rok. Po tem, ko je na njeno pobudo Ustavno sodišče razveljavilo določbo zakona in je zadeva ostala v zraku, je javni zavod pojasnil, da sredstva niso bila izplačana zaradi pomanjkanja pravnih temeljev.

V naših krajih se mudi vrhovni predstojnik prelature Opus Dei, Javier Echevarria, ki ga spremljata še vrhovni vikar prelature in vikar za Slovenijo Feliu Torra. Opus Dei je organizacija rimokatoliške cerkve. Njeni v hierarhijo povezani člani imajo v žepih milijarde dolarjev in zasedajo najpomembneje položaje vlade, državne uprave in medijev. Opus Dei ima zato previligiran status znotraj rimokatoliške cerkve in nadzoruje finance Vatikana. V Ljubljani je močne može sprejel upravitelj ljubljanske nadškofije škof Andrej Glavan.



Komentarji
komentiraj >>