Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFFF program (4072 bralcev)
Četrtek, 30. 9. 2004
Erik



Nekateri res morajo imeti vse. Britanci so si tako omislili prvega profesorja živalske psihologije, ki sliši na ime Danny Mills. Danny bo odslej svoje življenje posvečal sistematičnemu reševanju psihičnih problemov mačk, psov in, če verjamete, konjev. Za glavno misijo si je zadal preučevanje vzrokov potrtosti živalskih ljubljenčkov britanske aristokracije. Glede na to, da te živali prebivajo v Veliki Britaniji, kjer je vreme naravnost usrano tristo dni na leto, je vzrok njihove potrtosti že v štartu jasen.

Danny Mills, ki se je v Združenih državah Amerike izobrazil v veterinarski behavioralistični medicini, bo poskušal razvozlati tudi zvezo med obnašanjem ljudi in živali. In da bi bile stvari še bolj bizarne, bo Danny ustanovil kliniko za živali z vedenjskimi motnjami. Kaj natanko bo ta klinika počela, verjetno ne ve nihče, toda lahko stavite, da bo cena visoka.

Poslušate psihološko moteni in nič manj živalsko razpoloženi Radio Študent!

Zagovorniki Kjotskega protokola, ki predvideva zmanjšanje izpustov toplogrednih plinov v ozračje, danes praznujejo pomembno zmago. Ruska vlada je namreč po večletnem oklevanju končno sprejela predlog protokola in predlog zakona o njegovi ratifikaciji poslala v spodnji dom ruskega parlamenta, dumo, kjer ima večino Putinova stranka Združena Rusija. Gre za prelomno dejanje, saj bi Kjotski protokol brez ruske podpore ostal le mrtva črka na papirju, še posebej potem, ko je predsednik Bush Ameriko izključil iz sporazuma.

Busheve napovedi, da se bo nasilje v Iraku pred januarskimi parlamentarnimi volitvami le še stopnjevalo, se hitro uresničujejo. V novih napadih na ameriške vojake in iraško nacionalno gardo je bilo ubitih petintrideset ljudi, okoli stodvajset pa ranjenih. Američani so na napade odgovorili z novim bombardiranjem civilnih ciljev v uporniškem mestu Faludža, kjer naj bi se po njihovih trditvah skrival predstavnik Al Kajde, Abu Musaba al Zarkavi. Gverilska skupina Islamska vojska pa je medtem ugrabila deset novih talcev iraške, libanonske in indonezijske narodnosti.

Izraelski premier in nikoli obsojeni vojni zločinec Ariel Šaron se je domislil novega impotentnega načina, kako svoje izvoljeno ljudstvo obvarovati pred raketami palestinskih gverilcev. Izraelska vojska bo v Gazi oblikovala tako imenovano tamponsko območje, kar v navadnem jeziku pomeni to, da bodo Izraelci še bolj okrepili svojo nelegalno in krvavo okupacijo izstradane Gaze, s čimer bodo palestinskim gverilcem dali povode za nove napade.

Američani se poskušajo zavarovati pred morebitnimi teroristi na bolj birokratske in umirjene načine. Ob vstopu v Ameriko cariniki slehernemu turistu vzamejo prstne odtise in ga fotografirajo. To pravilo od danes naprej velja tudi za slovenske državljane, ki sicer za turistični ali poslovni obisk v ZDA do devetdeset dni ne potrebujejo vize. Sicer pa je v našo državo pripotoval novi ameriški ambasador Thomas Robertson, ki je včeraj pripravil slavnostno prireditev za najbogatejše slovenske ritoliznike. Na prireditvi je med drugim povedal:

/////////////////////////////////////////////////////


In potem so mu slovenski policisti vzeli prstne odtise, da bi se prepričali, če Robertson mogoče ni kakšen terorist. (vzdih) Da bi vsaj...

Britanci se te dni zopet koljejo okoli zakonske ureditve tradicionalnega lova na lisice. Na Balkanu imamo v te namene Albance. Včeraj je bila v Skopju obtožena deseterica, pravosodni organi kosovskega UNMIKA pa so danes preko mednarodnega tožilca zaradi nasilja med marčevskimi neredi v pokrajini vložili obtožnico proti šestim kosovskim Albancem. Obtoženi so umora 51-letnega Srba in njegove matere. Gre za prvo resno obtožnico proti akterjem marčevskega vala nasilja, ki je terjalo življenja 19-ih ljudi, dobrih devetsto je bilo ranjenih, porušenih pa tisoč srbskih domov in 35 pravoslavnih cerkva ter manastirjev. Po Srbiji so v odgovor goreli minareti.

V Miloševićevem Scheveningenu pri Haagu se je začelo neformalno zasedanje pravosodnih ministrov in ministrov za notranje zadeve držav članic Evropske unije. In glede na bližino Slobovega domovanja so kravate, pomenljivo, razpravljale o vzpostavitvi Evrope kot območju svobode, varnosti in pravice. Evropski pravosodniki pa so si še pred pričetkom debatnega krožka utrgali dragoceni čas in se sestali z nikomer drugim kot z Johnom Aschroftom. S tistim ameriškim pravosodnim ministrom, ki si je izmislil malikovani “Zakon o domovinski varnosti”. Tistim človekom, katerega prvi ukrep po zasedbi svojega položaja je bila uvedba jutranje molitve na njegovem ministrstvu, skulpture v prostorih ministrstva, ki so po Aschroftovem sila zategnjenem okusu kazale preveč, pa je po desetletjih njihove ekspozicije dal prekriti z žametnimi pregrinjali. Vsekakor referenčna oseba za zgledovanje po svobodi, varnosti in pravicah.

/////////////////////////////////////////////////

»V težkih časih dobimo pogum, da razmišljamo o neverjetnem,« pravi direktor enega računalniških gigantov. V svoji novi knjigi »Karaoke kapitalizem«, nadaljevanju hit-prvenca »Funky business«, ga povzemata ter nadalje izpeljujeta avtorja Jonas Ridderstrole in Kjell Nordstrem. Prvi, doktor mednarodnega poslovanja iz švedskega Malma, svoje in kolegovo najnovejše pisanje predstavlja mednarodni javnosti. Ustavil se je tudi na Kranjskem. V ljubljanskem Unionu je včeraj za kotizacijskih šestdeset prešernov menedžerskim izbrancem ali pa tistim, ki bodo to še postali, prerokoval poslovne modrosti. Alenka Kokalj, piarovka »GV Založbe«, je povedala:

/////////////////////////////////////////////////////////

Zbrano občestvo si ni moglo pomagati, da ne bi švedskega biznis guruja sem ter tja požicalo za kakšen konkreten poslovni namig. Odgovarjal je, da sam odgovorov nima. Če bi jih imel, knjig pač ne bi pisal. Bil bi direktor najuspešnejšega podjetja na svetu. Je pa predlagal preprosto vajo, ustrezno prekalupljanju naših miselnih tokov. Jutri stopite pod prho in pričnite z umivanjem popolnoma drugje in po drugačnem zaporedju kot ponavadi. Če ne drugega, se bo doktor Jonas poleg svoje žene prebudil v hladno stockholmsko jutro in se spomnil, da petdeset golih slovenskih menedžerjev stoji pod tušem, razmišljajoč, kje naj pričnejo z drgnjenjem. In zaradi tega bo vsaj njegov dan lepši.

Drugačnost, nekonvencionalnost, antikaraokičnost, vse so vsaj na nekaterih področjih dela in življenja dobrodošle. »Najboljši raper je bel, najboljši golfist je črn, Francija obtožuje ZDA nadutosti, Danska pa je v »zaliv« poslala mini-podmornico. Avtorja Ridderstrole in Nordstrem – dvoedini Michael Moore poslovnega sveta. Knjiga: »Karaoke kapitalizem -vodenje za človeštvo«.



Komentarji
komentiraj >>