Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF, 14. 10. 2004 (3009 bralcev)
Četrtek, 14. 10. 2004
cigor



Generalni sekretar Združenih narodov Kofi Annan je države Evropske unije pozval, da naj v mirovne misije Združenih narodov prispevajo več vojakov. Prav tako bi morale povečati svoje izdatke za humanitarno pomoč v zahodnosudanski pokrajini Darfur. Annan si je na Evropskem forumu v Dublinu ob 56.000 vojakih ZN- torej vojaških zmogljivostih te organizacije po vsem svetu - zaželel še dodatnih 30.000 mož. Dobra novica je, da tudi če Bush uresniči svojo predvolilno obljubo v Iraku in bo to osvobojeno državo poslej varovalo 140.000 zavezniških vojakov, ta številka še vedno ne bo dosegala polovice števila vojakov ZN po svetu.


Dvodnevno mini-zasedanje eUroparlamentarcev v Bruslju, kjer so si v poročilu zaželeli boljšega obveščanja svojih državljanov, je očitno obrodilo sadove. PR mašinerija je zaškripala in pognala kolesje. Slovenska vlada je sprejela program informiranja slovenske javnosti na področju evropskih zadev za leto 2005. Tudi po vstopu Slovenije v EU je po besedah ministra Milana Cvikla treba nadaljevati z ažurnim, verodostojnim in celovitim obveščanjem slovenske javnosti o evropskih zadevah.

Predsednik komisije DZ za nadzor nad delom varnostnih in obveščevalnih služb Jožef Jerovšek je danes zavrnil očitke poslanske skupine LDS, da naj bi kršil poslovnik Državnega Zbora, ker kljub njeni zahtevi ni sklical nadaljevanja nujne seje komisije. Povdaril je, da ga čut ni izdal in je takoj spoznal, da gre za vnaprej pripravljen scenarij, kako diskreditirati delo komisije. Bilo mu je takoj jasno da so bili člani komisije, ki so sejo prejšnji teden zapustili, v obstrukciji in da še do danes niso prišli nazaj. S spremembo dnevnega reda naj bi se poslanci želeli izogniti razpravi o incidentih na meji in raje govorili o tem, kaj je komisija v zadnjih dveh letih zares počela.

Za evropske cerkve vstop Turčije v Evropsko unijo ni vprašanje verskih razlik, temveč prej vprašanje skupnih vrednot, kot so pravičnost, mir in svoboda. Iz Turčije namreč še vedno prihajajo poročila o mučenjih v zaporih, zatiranju manjšin, nespoštovanju svobode govora in podobno. Morda pa bi ideološka kolonizacija te očitno barbarske države postregla z nepričakovano dobrimi rezultati.

Slovenija je že v prvem krogu trepljanja po rami izpadla iz bitke. Predsednik prihodnje Evropske komisije Jose Manuel Barroso bo v okviru svoje turneje pred prevzemom položaja na dan mrtvih obiskal vse države članice Evropske Unije razen Slovenije in Litve.

Tudi v naslednji novici je naša država na črni listi. Josep Borrell, predsednik evropskega parlamenta bo načeloval tudi 50-članskemu začasnemu odboru, ki bo med drugim tudi načrtoval proračunsko porabo v letih 2007-13. Nova Europa je v bitki za sestavo komisije utrpela kar hude izgube, saj so ob Sloveniji izpadle še baltske države ter Ciper in Malta, medtem ko je številčnejši stari del moral žrtvovati le Irsko.

ODPOVED: Po kosilu in pred večerjo vam je malce napekal Igor.


Komentarji
komentiraj >>