Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF pa etika in morala ministrov JJ (3382 bralcev)
Torek, 23. 11. 2004
cigor



/////////////////////////////////////////////////////////

Tako se glasi eden od členov »Etičnega kodeksa Vlade Republike Slovenije«, sestavnega dela danes podpisane koalicijske pogodbe, ki ga je včeraj na novinarski konferenci predstavil Dr. Gregor Virant. Včeraj še član strokovnega sveta SDS se je danes ob 13. uri, ko je mandatar nove vlade Janez Janša predstavil kandidate za ministre, že smehljal v bodoči ministrski ekipi kot bodoči minister za javno upravo.

//////////////////////////////////////////////////////////

Najmanj prilagajanja čaka Dimitrija Rupla, ki bo po kratkem izletu takorekoč zamenjal samega sebe. Na raport se bodo pri premieru oglasili še: Dragutin Mate, minister za notranje zadeve, Gregor Virant, minister za javno upravo, Andrej Vizjak, minister za gospodarstvo, Marija Lukačič, ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Vasko Simoniti, minister za kulturo, Milan Zver, minister za šolstvo in šport ter Andrej Bručan, minister za zdravje. Finance bo vodil Andrej Bajuk, pravosodje Lovro Šturm, delo, družino in socialne zadeve Janez Drobnič, ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Jure Zupan ter ministrstvo za obrambo Karl Erjavec. Ministrstvo za okolje in prostor je pripadlo Janezu Podobniku, ministrstvo za promet pa Janezu Božiču. Ministrstvo brez listnice za lokalno samoupravo in regionalni razvoj dobi ena od dveh žensk v novi vladi Darinka Mravljak.

Poslušate etično neprečiščeni eter razvedrilno informativnega OFF programa na Radiu študent!

Izidi drugega kroga predsedniških volitev med probruseljskim in prokremeljskim kandidatom, dosedanjim z močnim kapitalom podprtim premierjem Viktorjem Janukovičem in njegovim izzivalcem Viktorjem Juščenkom, se sprevračajo v pravo farso. Parlament po včerajšnjih množičnih protestih opozicije namerava zapreti ceste in letališča, če se razmere ne bodo umirile. O situaciji smo spregovorili z zunanjim ministrov Ivom Vajglom:

//////////////////////////////////////////////////////////

Štiri večja mesta so že objavila, da zmage dosedanjega predsednika ne smatrajo za legitimno in so zato skupaj z mestnim svetom Kijeva za zmagovalca razglasile Juščenka. Zanimivo je, da je zmagovalna stran bila prva, ki je sprožila očitke o kršitvah poteka volitev. Ali si je s tem le ščitila hrbet?

//////////////////////////////////////////////////////////

Če že Slovenija, ki bo s prvim januarjem prevzela predsedovanje Organizaciji za varnost in sodelovanje v Evropi, še nima do konca oblikovane ekipe za vodenje te organizacije, gotovo že ima začrtano strategijo, ki bo OVSE usmerjala do smiselnih načinov pritiska na države z nedemokratičnimi vladarskimi manevri:

//////////////////////////////////////////////////////////


Maotova rdeča knjižica ne tone v pozabo. Za to sta poskrbeli Kitajska in Kuba. Ob koncu turneje kitajskega predsednika Hu Jintaa v Latinski Ameriki sta v Havani podpisali vrsto dogovorov o izboljšanju gospodarskih in političnih vezi. Hu je na svojem prvem obisku pri Fidelu predvsem pomahal pod nos Američanom, saj je njegova turneja po latinskoameriških državah sovpadla s Forumom za azijsko-pacifiško gospodarsko sodelovanje APEC. Prvo in kmalu prvo gospodarstvo sveta napenjata mišice ob vseh priložnostih. Tehtnica se zna prevesiti h galopirajočemu kitajskemu gospodarstvu, pri tem pa močno pomaga tudi predsednik Bush. Glavna tema, ki jo je vsilil nedavno končanemu forumu, je namesto gospodarstva bila združena vojna proti terorizmu.


Kitajska proti Evropi steguje yuanov polno roko. Evropa pa zaradi občutno nižje gospodarske rasti vse težje gleda, kako jo Amerika zaradi boljše strategije ravnanja s “strateškimi dobrinami” nabriše skoraj vsepovsod. Prav zato že kmalu lahko pričakujemo “pozitiven znak”, ki bo pomenil načelni začetek ukinitve evropskega embarga na prodajo orožja Kitajski. Seveda je finančni minister trenutno predsedujoči Evropski uniji, Nizozemec Bernard Bot, dejal, da bo Kitajska morala zadostiti nizu zahtev po izboljšanemu varstvu človekovih pravic.

Američane medtem ne bremeni le rumena barva, znak za povišano stanje pripravljenosti v primeru terorističnega napada. V ZDA je bilo v letu 2003 skupaj storjenih 7400 zločinov iz sovraštva, od tega tretjina proti temnopoltim Američanom. Jerry, povprečni svetlopolti domačin mlahavega vampa in s platfusom kot posledico prekomerne McDonaldizacije svojega telesa, bo moral biti še posebej pazljiv pri izbiri svojega življenjskega habitata. Podjetje Morgan Quinto je pripravilo top listo najnevarnejših krajev prejšnjega leta. Detriot je po dolgih letih oklepanja se najvišje stopničke moral sestopiti s prvega mesta. To zdaj pripada mestu Camden v New Jerseyju. Bron gre na jug, v Atlanto, glavno mesto zvezne dežele Georgia.

Evropski patentni urad namerava za polovico znižati stroške, povezane s prijavo patenta, da bi s tem povečala konkurenčnost naproti Američanom. Prav slednji pa imajo zaradi nenormalno velikega števila patentov tudi na poslovnem področju težave s številnimi tožbami. Urad je v letu 2004 prejel okrog 180 tisoč patentnih prijav, podelil pa je okrog 60 tisoč patentov.

Francoski svet za audiovizualne komunikacije je podal pozitivno mnenje televizijski postaji Al-Manar, ki oddaja v arabskem jeziku. Al-Manar, televizija, ki naj bi bila blizu libanonski šiitski organizaciji Hezbolah, bo dobila frekvenco za oddajanje na področju Evropske unije. Hezbolah je na spisku terorističnih organizacij ameriškega zunanjega ministrstva. Židovske skupine v Franciji že močno lobirajo proti sklepu sveta.

Sekretariat svetovne organizacije Združenih narodov preiskuje nadaljnih 150 primerov spolne zlorabe civilnih in vojaških pripadnikov mirovnih sil v DR Kongu, med katerimi so obtožbe o pedofiliji, posilstvih in prostituciji. Medtem pa je petkovo domnevno glasovanje o nezaupnici Annanu, ki naj bi jo predlagal sindikat osebja Združenih narodov, Annanov tiskovni predstavnik zanikal.

O zdravi spolni aktivnosti organizacije in njenih mirovnih misij ne gre dvomiti. Dobro znani primeri so spolni delikti iz Kambodže, Bosne in Hercegovine, Somalije, Etiopije, Kosova. Tudi poročila iz Konga, natančneje iz okolice mesta Bunja, govorijo o več kot 30-ih spolnih zlorabah, ki so jih zagrešili tako civilni uslužbenci kot vojaki. Spomladi je ekipa francoskih vojakov v Bunji ustavila klanje prebivalstva, ki je posledica državljanske vojne v Kongu, ki traja že od leta 1998.

Novinarji brez meja so sporočili, da se je na seznamu ljudi, ki jih bodo vojaške oblasti v Burmi spustile iz zapora, po 15-ih letih čemenja v celici, znašel tudi priznan novinar in vodja opozicije Win Tin. 74-letnega Tina, ki zaenkrat še ni prišel iz zapora, so oblasti obsodile na 20-letno zaporno kazen, ko je možakar poročevalcu Združenih narodov poslal poročilo o stanju človekovih pravic v zaporih po državi in ravnanju z zaporniki v zaporu Insein.


Komentarji
komentiraj >>