Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Razvijanje fotografij prek spleta (3991 bralcev)
Petek, 3. 12. 2004
pavelk



Obstajajo pa seveda tudi pomanjkljivosti. Ena izmed njih je inštalacija in spoznavanje programske opreme, ki internetno pošiljanje fotografij v fotografske studije sploh omogoča. Drug problem je priprava fotografij. Če želimo, da bodo naše fotografije izpadle takšne, kot se zanje spodobi, bomo morali kar nekaj časa (vsaj prvič ko se lotevamo spletnega razvijanja) posvetiti nastavitvi pravilnih parametrov in velikosti fotografij. In slednjič bomo za internetno razvijanje fotografij potrebovali tudi dokaj hitro povezavo s svetom, saj se velikost potrebnih prenosov podatkov kar precej hitro začne gibati okoli nekaj deset megabajtov (odvisno seveda od velikosti in števila poslanih fotografij).

Skratka. Internetno razvijanje fotografij je zanimiva in praktična storitev, vendar pa zaenkrat zahteva kar nekaj računalniškega in fotografskega predznanja, kar jo dela nekoliko neprimerno za povprečnega uporabnika storitev fotografskih studijev. Po drugi strani pa je z večino stvari tako, da so na začetku nekoliko zapletene, s časom pa postajajo vse enostavnejše, tako da velja o razvijanju prek spleta razmisliti, tudi če v tem trenutku niste docela domači v rabi interneta in preračunavanju pikslov in bajtov.


Komentarji
komentiraj >>