Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
OFF Trump (3105 bralcev)
Torek, 24. 5. 2005
Anja



OFF NAPOVEDNIK

Nekateri ljudje so res nenasitni. Svojim milijonom bo Donald Trump, ki mu ves denar sveta ni mogel pomagati pri nabavi kvalitetnega lasnega vložka, dodal še kakšnega s prodajanjem svojega cenjenega podjetniškega znanja. Biznismen je napovedal odprtje še enega podjetja, tokrat pa bo to kar univerza. Ta seveda ne bo klasična izobraževalna institucija, ki jo študentje zavoljo nadgradnje znanja obiskujejo par let, temveč bodo predavanja potekala v obliki instantnih seminarjev.

Donald meni, da klasične univerze, ki se naslanjajo na učenje iz zanj že dolgo preživetih predmetov kot so knjige, ljudem resda ne nudijo praktičnega znanja o služenju denarja. Ne dvomi, da bodo mladi povzpetneži v kratkih seminarjih, za katere bodo morali odšteti 300 dolarjev, dobili dobičkonosne življenjske lekcije. Če pa bo kdo od učencev bolj trdoglav, se bo lahko v prihodnosti udeležil tudi trimesečnih tečajev, ki jih ima Trump v načrtu.

Poslušate Trumpovim izobraževalnim metodam posmehujoč se Off program Radia Študent!



OFF PROGRAM

Med kandidati za predsednika Irana bosta presenetljivo tudi Mostafi Mojini in Mošenu Mehralizadehu, dva reformista. Na moč konzervativni iranski svet varuhov je pred dnevi namreč od 1010-ih prijavljenih odobril le šest kandidatur, nihče od potrjenih kandidatov za predsedniške volitve pa ni bil reformist. Svet varuhov je svojo odločitev revidiral po tem, ko so študentje univerze v Teheranu oblastem noč zagrenili s protestom. Več kot tristo jih je bentilo zaradi izločitve Mostafe Mojina, osrednjega reformističnega kandidata, iz dirke za predsedniški stolček. Volitve bodo 17. junija.

Medtem, ko so Združeni narodi potrdili odhod vseh sirskih enot iz Libanona, je svoj konec doživela krščansko-muslimanska opozicijska koalicija, ki je pred meseci dosegla umik sirske vojske iz Libanona. Na parlamentarnih volitvah opozicija ne bo nastopala v strnjeni vrsti. Vodja krščanske opozicije, Mišel Aun, drugih opozicijskih strank očitno ni mogel premamiti za skupen nastop. Tako bodo v nedeljo na volilni dan drug drugemu odžirali glasove, ki jih bodo zajemali iz istega volilnega bazena.

Sveženj statistik iraških povojnih žrtev je v današnjem infu kar težek. Včeraj je življenje tam izgubilo 53 ljudi, 140 jih je bilo ranjenih, ameriške sile pa so se proslavile z aretacijo 428 iraških skrajnežev. Danes je v Bagdadu na drug svet šlo devet ljudi, trije pa so ranjeni.

Ranjen pa je tudi ponos japonskih ministrov, ki so se skujali zaradi predčasnega odhoda podpredsednice kitajske vlade, Wu Yi, ki se je pri sosedih mudila na uradnem obisku. Kitajska veljakinja je nad obiskom zavihala nos zaradi spornih izjav japonskih gostiteljev v zvezi z japonskim templjem Jasukuni v Tokiu. Tempelj je posvečen japonskim vojakom, padlim v drugi svetovni vojni, med njimi pa so tudi vojni zločinci. Potovanje, namenjeno glajenju odnosov, je tako bilo karseda kontraproduktivno. Japonci od Pekinga namreč terjajo opravičilo.

Na območju balkanskega kotla se je odkrilo novo množično grobišče. V okolici Višegrada na vzhodu Bosne naj bi po ocenah strokovnjakov ležalo okoli 40 bošnjaških žrtev. Član zvezne organizacije za pogrešane osebe, Muzafer Raščić, je povedal, da bo grobišče težko preiskati, saj naj bi bila trupla vržena 15 metrov globoko v razpoko med stenami, kasneje pa so stene zminirali, tako da so skale prekrile trupla.

S 24-urno stavko so opolnoči končali novinarji in tehniki paradnega konja javnih medijskih servisov po svetu, britanskega BBC-ja. Povod za stavko je načrt uprave, da na zavod za zaposlovanje pošlje kar 3780 delavcev. Doma je tako včeraj ostalo med 13 tisoč in 15 tisoč zaposlenih, kar je vplivalo na 95 procentov BBC-jeve produkcije. Kaj se dogaja z BBC-jem, nam je pojasnil Mark Guenter, vodja oddelka za javne RTV servise ter globalizacijo pri Evropski zvezi novinarjev.

/////////////////////////////////////////////////

Zaposleni na BBC-ju za 31. maj napovedujejo začetek 48-urne stavke, če vodstvo ne bo pristalo na resna pogajanja.

Podalpski za zdaj še javni RTV servis še vedno buri duhove v naši domačiji. Tokrat bo o predlogu zakona razpravljala komisija Državnega zbora za narodni skupnosti. Tako madžarska kot italijanska narodna skupnost menita, da zakon posega v dosedanjo raven avtonomije in kakovost programa za obe skupnosti. Svoje nezadovoljstvo nad predlogom pa je izrazila tudi zakonodajno-pravna služba Državnega zbora. Seveda pa oče zakona, Branko Grims, mnenje dotične službe šteje za še eno zaroto ta rdečih proti njemu in slovenski demokraciji.


OFF POROČILO

Na ljubljanski ekonomski fakulteti je v okviru Slovenskega makroekonomskega foruma potekal znanstveno-raziskovalni seminar na temo Davčna reforma v Sloveniji. Na njem je profesorica belgijske univerze Katholieke Universiteit Leuven, Hylke Vandenbussche [Hilke Vandenbuše], predstavila študijo o obdavčitvi podjetij v Sloveniji v primerjavi z drugimi evropskimi državami. In kaj je raziskava pokazala?

////////////////////////////////


Ali je uvedba enotne davčne stopnje ustrezna rešitev za dosego zastavljenega cilja, pa tudi po predstavitvi preliminarne analize o možnosti uvedbe enotne davčne stopnje v Sloveniji avtorjev Jožeta P. Damijana in Saša Polanca, ki je sledila, ostaja odprto vprašanje.

Prilogo je prispevala Helena.


Komentarji
komentiraj >>