Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Realistični KROFF (2554 bralcev)
Četrtek, 2. 2. 2006
Erik



Na prehodu v enaindvajseto stoletje so nam svetovni politični voditelji vseh barv obljubljali, da bosta novo tisočletje zaznamovala mir ter blaginja. Do danes ugotavljamo lahko samo to, da so vojne postale že vsakdanja stvar, blaginjo pa sta zamenjali besedi ' neoliberalne reforme'.

Štirje ljudje so bili ubiti, osem pa ranjenih, ko se je avtomobil bomba razstrelil v afganistanski prestolnici Kabulu. Dvakrat je odjeknilo tudi v Bagdadu in po prvih podatkih je umrlo okoli deset ljudi, 52 je ranjenih. Ameriški helikopterji pa v imenu demokracije ter svobode medtem bombardirajo revno bagdadsko četrt 'al Sadr'.

Sojenje nekdanjemu iraškemu predsedniku Huseinu in njegovim najbližjim sodelavcem je preloženo na trinajsti februar. Sodnik je sicer začel z zasliševanjem prič pokola šiitskih prebivalcev v vasi Dudžail leta 1982, vendar procesa ni imelo smisla nadaljevati, ker se v dvorani ni pojavil nobeden od osmih obtoženih.

Po svetu potekajo protesti muslimanov zaradi žaljenja preroka Mohameda v večih evropskih časopisih. Odgovorni urednik nekega danskega časnika, ki je prvi sprožil zgražanje muslimanov zaradi primerjanja preroka s teroristom, je izjavil, da ne bi dovolil objave sporne karikature, če bi vedel, kakšne bodo posledice.

Britanski premier Tony Blair je navkljub množičnim nasprotovanjem neoliberalni politiki Bruslja s strani sindikatov ter evropskih državljanov na Oxfordski univerzi prepeval hvalnice Uniji. Po njegovem mnenju v Evropski uniji še nikoli ni bilo toliko razlogov za optimizem in toliko entuziazma glede britanske vloge v njej.

Tisti, ki so nam prodajali iluzijo tisočletja miru ter blaginje, očitno še vedno vztrajajo pri svojem manipuliranju z ljudskimi masami. Jasno je torej, da nas tudi v prihodnje ne čaka prav nič dobrega. In če nam že očitate pesimizem, potem se vsaj še spomnite na Murphy-jev zakon, ki pravi: »Optimist verjame, da živimo v najboljšem možnem svetu. Pesimist se boji, da je to res.«


Komentarji
komentiraj >>