Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Z jajci obdarjen OFF Program (2647 bralcev)
Torek, 4. 4. 2006
Erik



Obsežne telesne operacije se izvedejo največkrat iz dveh razlogov. Zaradi telesne hibe, ki je tako neugodnega videza, da bistveno znižuje kvaliteto življenja ali pa je celo smrtno nevarna, lahko pa tudi zaradi čisto osebnega nezadovoljstva nad volumnom prsi, velikostjo ustnic ali prekratkim penisom. Na Kitajskem zavoljo višje rasti, ki se nekje menda postavlja že kot pogoj za pridobitev zaposlitve, celo lomijo kosti. Seveda na več mestih, za večji učinek.

Obstajajo pa tudi drugi vzroki. Pet prebivalk Savdske Arabije se je iz političnih razlogov odločilo za spremembo spola. Za tak poseg so se odločile zaradi diskriminacije in moške dominacije. Ni jih težko razumeti, če povemo, da je ženskam v Savdski Arabiji prepovedano voziti ali se zadrževati na javnih mestih brez spremstva moških. Ženske, site borbe za enakost spolov, so tako odšle v tujino, kjer so v enem letu prestale več operacij in postale moški. Zdaj lahko samo počakajo, da jim zraste brada in hop – za volan!

Berete hermafroditski OFF Program Radia Študent!

Po manj kot dveh tednih po tem, ko je baskovska separatistična organizacija ETA napovedala trajno premirje, sta se, sicer že petič doslej, sestala španski premier Jose Luis Zapatero in njegov baskovski kolega Juan Jose Ibarretxe. Tema pogovora je bil mirovni proces za Baskijo. Premirje, ki ga je razglasila ETA, bi lahko koristilo več stranem. Odprla so se namreč vrata za pogajanja o prihodnosti Baskije, ene od dveh najbogatejših španskih regij, dopušča pa se tudi možnost ponovne legalizacije Batasune, političnega krila ETE. Na drugi strani pa beležijo Zapaterovi vladajoči socialisti najvišjo podporo, odkar so po napadih v Madridu marca 2004 prevzeli oblast.

Še vedno budno spremljamo proteste v Franciji. Po nagovoru predsednika Chiraca, ki je napovedal potrditev spornega zakona, čeprav v omiljeni verziji, se danes na ulicah pričakuje okoli dva milijona ljudi. Tako naj bi se ponovil prejšnji torek, sindikat CGT pa je sporočil, da bo proteste še okrepil. Pridružili se jim bodo tudi glavni sindikati javnega sektorja in prosvetnih delavcev, pa še delavci iz zasebnih sektorjev, kot so mediji, bančništvo, energetika, telekomunikacijske storitve in trgovina. Ob skupni udeležbi dijakov, študentov in delavcev se bo tako zgodil že peti vsefrancoski protestni dan, podporo nasprotnikom zakona pa so šli osebno izrazit tudi predstavniki Študentske organizacije Slovenije.

S protestniki so se ubadali tudi na drugi strani Atlantika. V New Yorku je več tisoč ljudi, večinoma hispanskega porekla, manifestiralo proti strožjim imigracijskim zakonom. Predstavniški dom je namreč sprejel zakon, s katerim je bivanje v Združenih državah brez potrebnih dovoljenj označil za kaznivo dejanje, senat pa razpravlja še o drugih ukrepih. Protestniki v »Velikem jabolku« še zdaleč niso edini, ki svoj obup izražajo na ulicah. Na tisoče ljudi je protestiralo tudi v Oklahoma City-ju in Kaliforniji. Naj spomnimo, pred tednom dni se je v Los Angelesu zbralo pol milijona protestnikov, novo zborovanje pa je napovedano za nedeljo v Washingtonu.

Več zakonov in pravičnosti si obetajo na Poljskem. Tamkajšnji stranki 'Zakon in Pravičnost' vladajoča pozicija očitno ni dovolj. Tako je konec marca vložila predlog za razpustitev parlamenta. Če bo le-ta na današnjem glasovanju predlog sprejel, bo to pomenilo predčasne parlamentarne volitve sredi maja. Temu nasprotuje največja opozicijska stranka 'Državljanska platforma', ki pravi, da predčasne volitve ne bi prinesle pravih sprememb. Vladajoča stranka 'Zakon in Pravičnost' je odvisna od podpore dveh manjših strank, zaradi trenutne priljubljenosti pa si na predčasnih volitvah obeta okrepitev položaja. Skratka, resnična demokracija na delu.

V Italiji se stopnjuje predvolilna napetost. V ponedeljek zvečer sta se na zadnjem televizijskem soočenju pred volitvami, ki bodo 9. in 10. aprila, soočila premier Silvio Berlusconi in kandidat levosredinske Unije Romano Prodi. Teme pogovora so bile med drugim smrtna kazen, italijanska pomoč pri okupaciji Iraka ter seveda stalnica tovrstnih soočenj - davki. Prodi je izjavil, da se premier »oklepa številk kot pijanec plota«, Silvio pa je nasprotnika označil za »koristnega idiota, ki komunistom posoja svoj obraz dobrodušnega župnika«. Očitno nizka politična kultura ne pozna meja.

Prav o mejah, oziroma Slovencih zunaj njih, pa danes odločajo domači izbranci naroda. Državni zbor je v drugi obravnavi na prejšnjem zasedanju sprejel več kot deset dopolnil. Na predlog SDS-a, Nove Slovenije in SLS-a so iz predloga zakona črtali pojem priseljevanje in ohranili le pojem repatriacija. Sprejeta je bila tudi odločitev, da predlog zakona za tretjo obravnavo pripravi vlada. LDS je že napovedala, da predloga zakona najverjetneje ne bo podprla, če ne bo sprejetih vsaj nekaj njenih dopolnil. Podobno so v 'Slovenski manjšinski koordinaciji' prepričani, da je potrebno sprejeti tudi nekatere njihove predloge. Zakon naj bi bil namenjen ureditvi odnosov Slovenije s Slovenci v zamejstvu, pomagal pa naj bi tudi utrjevati narodno zavest in identiteto ter pospeševati medsebojne stike. Ti pa so vsaj med zamejci in trenutno oblastjo že zdaj solidni, če vzamemo v obzir, da Slovenci po svetu tradicionalno častijo desnico. O tem smo se pogovarjali s poslancem SDS-a, Francem Pukšičem:

////////////////////////////////////////////////////////

Še vedno smo pozorni tudi na dogajanje v ROG-u, kjer bo ob devetnajstih skupščina uporabnikov prostorov zapuščene tovarne. Več o vzdušju v ROG-u nam je povedal član iniciative za ROG, Gašper:

///////////////////////////////////////


Komentarji
komentiraj >>