Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Anti-tesnobni OFF! (3157 bralcev)
Torek, 25. 4. 2006
Erik



Če ste leni, neurejeni, imate doma vedno nepospravljeno, na omarah in policah pa lahko vaši gostje občudujejo kilograme prahu, je čas, da se preselite v Veliko Britanijo in se zapletete v romantično zvezo z domačinko. Vaši problemi z nečistim domom bodo tako kmalu le še zgodovina. Neka britanska televizijska postaja je namreč opravila raziskavo, po kateri so hišna opravila za večino žensk na Otoku terapija zoper tesnobo in napetost.

Šestdesetim odstotkom od dva tisoč vprašanih žensk daje pospravljanje občutek nadzora nad življenjem. Isti odstotek žensk je v nepospravljeni hiši depresivnih in napetih. Če lahko pozabite na to, da naj bi kar tretjini pospravljanje predstavljalo večji užitek kot spolni odnosi, se vkrcajte na prvi avion za London. Edini 'keč' je v tem, da se bo morala vaša žena doma stalno počutiti utesnjeno in napeto. Kar je pa v bistvu majhna cena za ličen dom in zadovoljne goste, mar ne?

Berete neurejeni, a nikoli depresivni OFF PROGRAM Radia Študent!

Palestinski predsednik Mahmud Abas se je odpravil na turnejo z namenom pridobiti finančno pomoč, potem ko so po januarski zmagi Hamasa na palestinskih volitvah določeni viri usahnili. Spomnimo, Evropska unija, ki je s petsto milijoni evrov največji donator Palestincev, se je namreč odločila ustaviti neposredno podporo palestinski vladi. Abas tako predlaga, naj se pomoč nakaže direktno njegovemu uradu. Na ta način se donatorji izognejo za Zahod neprijetnemu poslovanju s Hamasom. Palestinski predsednik bo v okviru svoje turneje obiskal Turčijo, eno redkih muslimanskih držav s tesnimi odnosi z Izraelom, za 'pare' pa bo poprosil tudi Finsko, Francijo ter Norveško, ki se vztrajno upira pritiskom Združenih držav, naj s Hamasom prekine vse stike.

Pritiski se dogajajo tudi znotraj Združenih držav Amerike. Ameriški predsednik je namreč pozval kongres, naj pripravi reformni zakon glede priseljevanja. George naj bi dvomil v smiselnost deportacije dvanajstih milijonov nezakonitih priseljencev. Predstavniški dom kongresa je decembra sprejel predlog zakona o mejah in priseljevanju, ki nezakonite priseljence označuje za kriminalce. Prav tako so si po vzoru Izraela zamislili izgradnjo ograje na meji z Mehiko. Bushu je bližji senatni predlog, ki predvideva legalizacijo nezakonitih revežev, pod pogojem, da so v ZDA najmanj pet let, plačajo dva tisoč dolarjev kazni in vse davke za nazaj, pa še da dokažejo, da niso kriminalci, za povrh vsega pa se morajo še naučiti angleščine.

Reveži pa se najdejo tudi med bogatimi turisti. Tri eksplozije v egiptovskem obmorskem letovišču Dahab na Sinajskem polotoku so terjale dvaindvajset življenj, skoraj devetdeset je ranjenih. Egiptovski minister za turizem Mohamed Zoheir Garana je izjavil, da je še vedno vprašanje, kdo stoji za ponedeljkovimi napadi. Uradna verzija pravi, da so za vsaj dve eksploziji krivi samomorilski napadalci. Ker so med žrtvami tudi državljani Rusije, Nemčije ter Francije, je seveda svoje ogorčenje nad napadi izrazila tudi Evropska unija. V izjavi za javnost je zapisano, da je Unija z egiptovsko vlado združena v boju proti vsem oblikam terorizma. Torej tudi proti tistim s strani egiptovske oblasti proti lastnim državljanom?

Nepalski kralj Gyanendra je pristal na ponovno vzpostavitev parlamenta. Za to seveda ni zaslužna njegova zavezanost demokraciji, ampak splošna stavka in tritedenski protesti, v katerih je kar nekaj protestnikov tudi umrlo. Nepalske opozicijske stranke so za novega predsednika nepalske vlade predlagale Girijo Prasada Koiralo, vodjo stranke Nepalski kongres. Na drugi strani uporniški maoisti ne vidijo smisla v sprejemanju kraljeve odločitve, k nespoštovanju le-te pa pozivajo tudi opozicijske zaveznike. Vodja Nepalske komunistične stranke Madhav Kumar Nepal je sicer napovedal, da bo nova vlada prekinila spopade z maoisti in z njih odstranila oznako teroristične organizacije.

Proti terorizmu, tistemu hujšemu, manifestirajo številni Atenčani. Na klepet z grškim premierom Kostasom Karamnlisom in kolegico Doro Bakogianni je namreč prišla ameriška državna sekretarka Condoleeza Rice. V centru Aten jo je pričakalo več tisoč ljudi, kakih dvesto pa naj bi se spopadlo s policijo in jo obmetavalo z molotovkami in kamni. Kakšen kamenček je priletel tudi v poslopja bank in poslovnih stavb. Teme pogovorov grških in ameriških uradnikov so seveda predvidljive, in sicer bodo tarča besed ciprsko vprašanje, odnosi s Turčijo ter Iran.

Iran pa od drevi ne bo le tarča besed, temveč tudi novega satelita 'Eros B', ki ga bo iz Sibirije izstrelil Izrael. Služil naj bi predvsem nadzorovanju iranskega jedrskega programa in zbiranju informacij o raketah dolgega dosega, ki se jih uradni Tel Aviv upravičeno boji. Uradna zagotovila Teherana, da razvija jedrsko tehnologijo zgolj za civilne namene, Izraelu ne zadostujejo. Ta nikakor ne želi dopustiti, da bi Iran pridobil atomsko orožje. Zaenkrat ima na tem področju monopol na Bližnjem vzhodu prav Izrael.

Domačo grudo je danes s svojim obiskom blagoslovila delegacija Evropske komisije za boj proti rasizmu in nestrpnosti pri Svetu Evrope. Zdaj že bivši komisar Sveta Evrope za človekove pravice Alvaro Gil-Robles je pred časom v poročilu o stanju človekovih pravic Slovenijo okaral zaradi vprašanja zaščite manjšin, Romov in nestrpnosti do istospolno usmerjenih. Za kratek komentar o obisku smo povprašali Majdo Potrato, predsednico komisije DZ za peticije ter za človekove pravice in enake možnosti, ki je delegacijo tudi sprejela. Glede na to, da je bil pogovor za javnost zaprtega tipa, smo dobili temu primerno izjavo:

///////////////////////////////////////////

Za tokratni OFF je kriv Boris.


Komentarji
komentiraj >>