Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Vsem naravnim drogam in nekaterim sintetičnim naklonjen OFF Program (3416 bralcev)
Petek, 18. 8. 2006
Erik



Kaj naredi narkoman, ko nima več denarja za droge ali pa do njih zaradi takšnih in drugačnih razlogov ne more priti? Možnosti je vsekakor več: lahko se prostituira, krade, čaka na dilerja v zasedi z bejzbol palico ali pa do svojih dobrin pride na kako drugo foro, ki jih na dolgo in široko opisuje knjiga 'Mi, otroci s postaje Zoo'. Lahko pa tudi liže krastače, kot so se to spomnili v Beogradu.

Med srbskimi narkomani, predsvem tistimi, ki prisegajo na psihadelije, je prevladala nova droga, ki je za razliko od LSD-jev in kokaina povsem naravna. Lizanje krastače z latinskim imenom Bufo bufo, medtem ko se slednja - po domače povedano – goni, ponuja halucinacije ter podobna zadovoljstva, ki so do petkrat močnejša od sintetičnih drog tipa LSD. Tistim, ki jih je novica pritegnila, lahko povemo še to, da žabo lahko stiskate in njen – recimo temu – švic hranite v hladilniku tudi več dni. Ne vemo, če se da iz tega delati tudi sladoled, ampak lahko preizkusite. Kot rečeno, je žabi ime Bufo bufo.

Začenjamo z dnevnim pregledom dogajanja, ki ga je onstran luže za vas pripravila naša redna kolumnistka Lidija Poljaček:

///////////////////////////////////////////////////

Poleg Irana veliko preglavic Združenim državam povzroča uporniška Severna Koreja, ki naj bi se pripravljala na podzemni preizkus atomske bombe. Bela hiša pravzaprav še ni povsem prepričana o namerah režima v Pjongjangu, vendar zagotavlja, da imajo njeni obveščevalci kar nekaj dokazov. In ti so? Okoli nekega rudnika z imenom Pungyee-yok naj bi se namreč po njihovih trditvah »veliko dogajalo«, saj je v njegovi bližini opaziti premike sumljivih tovornjakov. Skratka, gre za isti scenarij, kot so ga Američani uporabili že pri Sadamu Huseinu, ko so svet prepričevali o njegovem orožju za množično uničevanje, takratni državni sekretar Colin Powell pa je v Varnostnem svetu mahal s satelitskimi fotografijami 'sumljivih tovornjakov'. Bomo še videli, kaj se bo tokrat izcimilo iz vsega skupaj.

Pakistanske oblasti sporočajo, da jim je uspelo prijeti enega izmed vodilnih operativcev Al Kaide, 27–letnega Matjurja Rehmana, ki naj bi bil – da bo stvar še bolj dramatična –vpleten v načrtovanje spodletelih napadov na britanska in ameriška letala. Človek pa se lahko le vpraša, kako velika je al Kaida glede na to, da skoraj vsak teden v Pakistanu primejo enega izmed voditeljev te organizacije.

Japonsko višje sodišče je zavrnilo pritožbo zoper smrtno kazen s strani domačega terorista Masamija Tsučije, ki je kot član kulta Aum pomagal razviti živčni plin sarin, s katerim je omenjena skupina na tokijski podzemni železnici leta 1995 ubila 12 ljudi. Tsučija sedaj torej čaka smrtna kazen v obliki električnega stola ali pa kakega harakirija.

Kdaj bo roka pravice razsodila o vojnih zločinih zoper civilno prebivalstvo, ki sta jih v skupnem obračunu zakrivila tako Hezbollah kot tudi izraelska vojska, bomo še videli. Zaenkrat je situacija takšna, da Hezbollah praznuje zmago, na jug Libanona se vračajo vojaki, izraelski premier Ehud Olmert in njegova vlada pa se soočata s kritikami sodržavljanov, ki negodujejo nad Olmertovim prvim vojaškim neuspehom. Kot je znano, vojska ni uresničila zastavljenih ciljev, med katerimi je bil eden izmed glavnih razorožitev Hezbollaha. Da mu ne bi podpora še bolj strmoglavila, je Olmert zaenkrat umaknil načrtovani umik ilegalnih judovskih naselbin z Zahodnega brega. Namesto tega je Olmert izkazal svojo moč z vojaško akcijo blizu Betlehema, v kateri so vojaki ubili dva skrajneža. Domnevna seveda.

Olmertu dela štalo tudi njegov pravosodni minister Haim Ramon, ki je ponudil svoj odstop, potem ko je državni tožilec Mehanem Mazuz napovedal, da bo proti njemu vložil kazensko ovadbo zaradi spolnega nadlegovanja 18–letne vojakinje. Ramon naj bi jo hotel na silo poljubiti, kam, pa v ovadbi ne piše.

Selimo se v predmestje Pariza, kjer je policija nasilno zaprla največji skvot v Franciji in iz njega izselila okoli 500 ljudi, med katerimi je bilo veliko tako imenovanih ilegalnih emigrantov. Z njimi je opravilo 500 policistov, torej en policist na človeka, kar priča o ravni represije. Po navedbah notranjega ministrstva je bilo pri izselitvi aretiranih 49 ljudi, ki sedaj nedvomno čakajo na deportacijo. Celotno stvar je seveda treba gledati v luči ambicij notranjega ministra Nicolasa Sarkozyja, ki bi rad postal naslednji predsednik. Kot populistični politik dobro ve, da si s takšnimi akcijami krepi popularnost med konzervativci.

Novice z mednarodnega prizorišča bomo končali v Čileju, kjer je največje rudniško podjetje na svetu Escondida do nadaljnjega zaključilo z obratovanjem, saj stavkajoči rudarji po dvanajstih dnevih nadaljujejo z blokiranjem cest, ki vodijo do premogovnikov. Zahtevajo namreč 13-odstotno povišanje plač, medtem ko je vodstvo podjetja iz svojih žepov pripravljeno ponuditi le 3 procente. Morda se bodo spametovali, ko bodo stroški stavke prerasli ponujeno povišico. Stojimo ob strani rudarjem.

OFF pa zaključujemo doma v tako poimenovani sproščeni Sloveniji. Čeprav naj bi bila vlada na dopustu, minister za okolje in prostor Janez Podobnik že pridno dela za lokalne, pa ne samo za te, ampak tudi prihodnje parlamentarne volitve. Dobili smo ga po tiskovni konferenci in prisluhnili njegovemu navdušenju nad stabilnostjo v državi, ki jo je obelodanil novinarjem:

///////////////////////////////////////////////////

Kdaj bo pa Slovenska ljudska stranka začela z iskanjem kakšnega svojega kandidata za župansko mesto Ljubljane?

///////////////////////////////////////////////////

Podobnik ni želel razodeti, koga imajo v mislih v Zboru za Ljubljano, vendar pa naj bi bilo že naslednji teden končno jasno, kdo bo zastopal vse tri pomladne stranke za župana oziroma županjo v prestolnici.