Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Anti-sionistični Kroff (2953 bralcev)
Petek, 18. 8. 2006
Erik



V zvezi z reševanjem našega rojaka Toma Križnarja iz sudanskega zapora v Al Fašerju naj povemo, da je slovenski konzul v Egiptu Andrej Dernovšček vendarle prispel v sudansko prestolnico Kartum, kjer se je že srečal s predstavniki nemškega veleposlaništva. Med čakanjem na pridobitev dovoljenja za gibanje po državi naj bi se Dernovšček sestal tudi z nekaterimi mednarodnimi humanitarnimi organizacijami.

Primer Križnar pa je še vedno jabolko spora med zunanjim ministrstvom in uradom predsednika države. Dimitrij Rupel je na Odbor državnega zbora za zunanjo politiko, ki mu predseduje Jožef Jerovšek iz SDS-a, naslovil javno pismo, v katerem je ponovno krivdo za Križnarjeve težave zvalil na Drnovška, češ da je bila celotna stvar slabo pripravljena ter neusklajena. Že dalj časa je jasno, da Rupel in Drnovšek v zunanje – političnih vodah plujeta vsak v svojo smer, vendar pa je takšno obračunavanje na škodo priprtega Križnarja resnično nizkotno. To je najmanj, kar lahko rečemo.

Gremo v svet. Iraška vlada je napovedala, da bo od devetih zvečer do šestih zjutraj v nedeljo v enajstih predelih Bagdada veljala prepoved vožnje z avtomobili. V tem času se bo namreč v iraški prestolnici srečalo na deset tisoče šiitov, ki se bodo z uličnim pohodom spomnili na mučeniško smrt svojega Imama. Lansko leto je lažni bombni preplah med ljudmi povzročil paniko in v stampedu je umrlo najmanj 1000 ljudi.

Panika se nadaljuje tudi v letalslkem prometu. Britansko letalo na poti v Egipt je moralo zasilno pristati v južni Italiji, potem ko je pilot obvestil pristojne oblasti, da se na letalu morda nahaja bomba.

Paničarijo tudi Izraelci. Pa ne zaradi libanonske vojske, ki se je prvič po desetletjih vrnila na južno mejo, temveč zaradi tako imenovanih mednarodnih mirovniških enot, ki naj bi ji po resoluciji Združenih narodov kmalu sledile. Med njimi naj bi se namreč nahajale tudi enote iz Malezije in Indonezije, ti dve državi pa – pazite – ne priznavata Izraela. Če komu do sedaj ni bilo jasno, je že skrajni čas, da mu je: Izrael je izgubil.

Zaključimo, kjer smo začeli, namreč v Sudanu. Navkljub priprtemu Križarju in mednarodnemu zgražanju okoli tega se morija v tej državi nadaljuje z vso silovitostjo. Združeni narodi tako opozarjajo, da so tamkajšnje oblasti včeraj začele z buldožerji rušiti begunsko taborišče blizu prestolnice Kartum, kjer je nastanjenih 12.000 beguncev iz Darfurja. Pripadnikom svetovne organizacije je bil prepovedan ogled kraja zločina, očevidci pa poročajo o streljanju ter mrtvih, med katerimi naj bi bil tudi vsaj en otrok.


Komentarji
komentiraj >>