Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

Mostogradnja> o oddaji


Mostogradnja je več kot simbolično ime za kulturno mrežo, ki se po koncu najnovejše balkanske vojne zelo naravno vzpostavlja. Na slovenski strani je iniciativa dobila ime Mostogradnja.

ZGODBICA

Leta 1989, še v okviru takratne SFRJ, je bil Radio Študent skupaj z njemu takrat sorodnima neodvisnima radijskima postajama, zagrebško 101 in prav ob tej priložnosti spočeto beograjsko B-92, in mladinskim programom Radia Sarajevo iniciator "radijskega mosta". Ta naj bi skrbel za boljšo povezanost in izmenjavo informacij in programov, kar naj bi prispevalo k bolj vsestranski informiranosti poslušalcev omenjenih radijskih postaj. Leta 1992, z začetkom vojne na Hrvaškem in razpadom jugoslovanskega telekomunikacijskega sistema, so se začele vezi med akterji "mostu" trgati.

Po dobrih desetih letih in občasnih skupnih projektih z radijskimi postajami iz nekdanjega jugoslovanskega prostora (Radio Zid, Sarajevo, BIH, Radio B2-92, Beograd, Srbija) se je na Radiu Študent ponovno izkristalizirala potreba po kontinuiranem sodelovanju z radijskimi postajami iz nekdanjega jugoslovanskega prostora, ki jih zaznamuje podobna usmeritev: ob neodvisnosti programa od trenutnih centrov politične moči in alternativnosti programskih rešitev tudi pretežno politično neodvisno kadrovsko zaledje. Pričakujemo, da bo novonastala mreža poleg izmenjave informacij in programov omogočala tudi vzporejanje lastnih programskih rešitev z rešitvami na drugih radijskih postajah in pripomogla k dvigu kvalitete programa na vseh vključenih radijskih postajah, hkrati pa pomagala pri izobraževanju kadrov na radijskih postajah, ki so še v fazi oblikovanja, oziroma na tistih radijskih postajah, ki niso zmožne dohajati tehničnih rešitev, ki jih omogoča razvoj digitalne tehnologije.

MREŽA

Mreža vključuje programe/radijske postaje, za katere sta značilna samostojno, neodvisno obravnavanje stvarnosti po razpadu SFRJ in odprtost do novih medijskih rešitev in jih v pretežni meri snujejo ustvarjalci iz politično avtonomnih študentskih vrst. V času postavitve (10. februarja 2001) so jo tvorile tri radijske postaje s področja bivše Jugoslavije: Radio B-92 (Beograd, Jugoslavija), Radio Student (Zagreb, Hrvaška) in Radio Študent (Ljubljana, Slovenija).

Trenutno sile "združujejo":
Radio B92, Beograd - Srbija/ Serbia.
Radio Kojot, Zrenjanin - Srbija/ Serbia
Radio Student & mama & RadioActive, Zagreb - Hrvatska/ Croatia
Radio Študent, Ljubljana - Slovenija/ Slovenia
studentski eFM radio, Sarajevo - Bosna in Hercegovina
Radio 021, Novi Sad - Srbija/ Serbia
Radio Sombor, Sombor, Srbija
Radio Studio 88 Mostar, BIH

Mostogradnja se je v letu dni razvila in prerasla v novo zgodbo, ki se imenuje Crossradio...

Zvočni arhiv: Mostogradnja & Cro$$ Radio