Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

Glas Balkana> o oddaji


Avtorja: Tina Smole, Tomaž Zaniuk



1. namen :
Zadnje desetletje je pokazalo, da si poročanje o dejstvih, pogledi nanje in posamezne resnice z velikim R na ozemeljskem področju tistega, kar je zaznamovalo zadnje konfliktno obdobje sodobne balkanske zgodovine, velikokrat tudi usodno razlikujejo. Temu je največkrat tako predvsem zaradi ideološke medijske vojne, ki jo morajo izvajati novodobnim nacionalističnim oblastnikom podrejeni in pokorni novinarji.
Glas drugih - tistih politično in ekonomsko potisnjenih na medijsko obrobje - pa je tudi pri nas v Sloveniji mogoče le poredko slišati. V okviru oddaje Glas Balkana bo v etru Radia Študent zaživela mreža radijskih dopisnikov iz balkanskega polotoka (ozemeljsko zaokroženega prostora, ki mu Zahod danes pravi jugovzhodna Evropa), ki bodo v slovenski medijski prostor prinesli svoja videnja aktualnih balkanskih razmer.
Glas Balkana namerava ostati "work in progress", zato seznam sodelujočih dopisnikov in radijskih postaj nikoli ne bo končen. Znotraj oddaje Glas Balkana pa želimo ustvariti avtonomen informacijski prostor svobodnega poročanja, v katerem bo mreža kritično razmišljajočih posameznikov iz balkanskega polotoka prispevala svoja videnja balkanskih stvarnosti.

2.radijska podoba:
Glas Balkana je radijski magazin, ki je nekak mozaik na skupno iz Rožne doline (sedež Radia Študent v Ljubljani) določeno temo. Poslušalcem je takona voljo več različnih z geografsko določenostjo povezanih aktualno-političnih in družbenih pogledov na določeno temo (npr. človekove pravice; državljanska nepokorščina; civilno služenje vojaškega roka; korupcija; globalizacija ipd.). Dopisniki oddaje Glas Balkana sami glasovno interpretirajo svoje prispevke, ves čas pa si želimo, da bi v njih vključevali tudi izrazito radijske prvine poročanja (ankete, izjave, zvočne efekte ipd.).

3.izvedba:
Glas Balkana ima pravico do etra na frekvenci 89.3 Radia Študent vsak drugi četrtek - "tačno u podne". Prva oddaja pa je v etru zaživela 18.12.2001. Tema uvodne oddaje je bila "Pozdrav iz države/Pozdrav iz zemlje"
Predvidena dolžina oddaje Glas Balkana je cca 30 minut (spremna beseda + predstavitev teme + 4-6 prispevkov dopisnikov + glasbeni premor).
Za zasnovo in začetno izvedbo oddaje Glas Balkana je kriv Tomaž Z. (elektronski naslov: tomaz.zaniuk@radiostudent.si), pri urejanju, koordiniranju in nasploh njenem obdelovanju pa bo se z Glasom Balkana izmenjeval še s Tino S. (elektronski naslov: tina.smole@radiostudent.si)