Politika> KrOFF

kroff Erjavca in Potrate
Sreda, 14. 2. 2007

avtor/ica: Urh

morda pa je vendar nekaj bilo?? nič ni bilo!!

... Bolgarski parlament je z zakonom prepovedal volilno pravico za evropski parlament bolgarskim državljanom turške manjšine, ki ne živijo v Bolgariji ...

... britansko sodišče je zaradi pomankanja dokazov opustilo tožbo proti petim vojakom z otoka ...

... članice Evropske unije so dale predsedujoči Nemčiji zeleno luč za nov sporazum z Ameriko glede dostopa do osebnih podatkov uporabnikov evropskih letališč ...

... komisija za peticije, človekove pravice in enake možnosti je obravnavala domnevna spolna nadlegovanja v slovenski vojski ...

Bolgarski parlament je izglasoval zakon, ki prepoveduje volilno pravico za evropski parlament tistim bolgarskim državljanom, ki so pripadniki turške manjšine, a trenutno živijo v Turčiji oziroma v Makedoniji. Stranka turške manjšine Gibanje za pravice in svoboščine sicer sodeluje v vladajoči koaliciji pod vodstvom Socialistične stranke. Poleg opozicije so za zakon glasovale desnosredinske stranke, ki sodelujejo v vladi.

Britanski sodišče je zaradi pomankanja dokazov opustilo tožbo proti petim vojakom otoške države, ki so bili obtoženi zlolarbljanja iraških civilistov v zaporu blizu Basre. Zaprti civilisti zaradi prokritih obrazov niso zmožni identificirati obrazov mučiteljev, je pa do odločitve o prenehanju sojenja prišlo kljub temu, da je eden ob obtoženih, poveljnik Donald Payne priznal nečloveško ravnanje z iraškimi civilisti v zaporu.

Članice Evropske unije so dale nemškemu predsedstvu zeleno luč za pogajanja z Združenimi državami Amerike glede novega sporazuma za izmenjavo podatkov o letalskih potnikih. Amerika lahko v okviru podpisane pogodbe o boju proti terorizu trenutno poseduje 34 dosti intimnih podatkov, ki jih v Evropi ljudje dajo letalskim prevoznikom, kar se Evropska unija zdi preveč.

O terorizmu, trgovanju z drogami in Afganistanu diskutirajo v Delfiju zunanji ministri Indije, Kitajske in Rusije. Strinjajo se, da bi za reševanje omenjenih problemov morali podeliti večjo moč Združenim narodom, saj jih države s solo akcijami ne znajo rešiti, kot se je po njihovem mnenju to pokazalo pri vojaških akcijah Združenih držav Amerike.

Komisija za peticije, človekove pravice in enake možnosti je popoldne obravnavala domnevne kršitve človekovih prvic znotraj slovenske vojske. Minister za obrambo Karl Erjavec pravi, da spolnega nadlegovanja dveh vojakinj ni bilo. O konkluzijah komisije glede tega primera nam bo več povedala predsednica komisije Majda Potrata.

//////////////////////////////////////////////////////////

ODPOVED: Kroff je pripravil Urh.


Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=11120