Politika> Kultivator

NESTRPNA SLOVENIJA?
Petek, 10. 4. 2009

avtor/ica: Nejc M.

Prihod skinheadov na okroglo mizo o fašizmu in nestrpnosti na Filozofsko fakulteto v sredo in manjši incident, ki se je zgodil, sicer žali Stalina ni ne vemo kakšen dogodek, je pa simptom večanja nestrpnosti v Sloveniji, zato bomo tudi to vzeli pod drobnogled v tokratnem kultivatorju.

Prihod skinheadov na okroglo mizo o fašizmu in nestrpnosti na Filozofsko fakulteto v sredo in manjši incident, ki se je zgodil, sicer žali Stalina ni ne vemo kakšen dogodek, je pa simptom večanja nestrpnosti v Sloveniji, zato bomo tudi to vzeli pod drobnogled v tokratnem kultivatorju. Recimo neverjetno potenciranje sovraštva ob zaostritvi odnosov s Hrvaško in pa organiziranje protestov proti džamiji za 27. aprila s strani takozvanih domoljubnih front kaže, da se situacija slabša. Finančna kriza v negativnem smislu idealno hodi s tem z roko v roki, saj nestrpnost podpihuje.

Za začetek pa bomo vendarle začeli z okroglo mizo na Filozofski fakulteti in dogodkih povezanih z njo. Kaj se je okvirno dogajalo, nam bo opisala študentka, ki želi ostati neimenovana.










Udeležili smo se tudi današnje tiskovne konference na Filozofski fakulteti, kjer je vodstvo podalo uraden odgovor na dogodek. Torej, dekan filozofske fakultete Valentin Bucik.









Kot sodelujoči se je okrogle mize udeležil tudi profesor sociologije medijev na Filozofski fakulteti Jože Vogrinc. Njegov pogled na sredine dogodke je precej manj dramatičen kot v nekaterih drugih odzivih:










Profesor socialne filozofije na Filozofski fakulteti Igor Pribac nam je nam je o dogodku in o tem, kako bi univerza morala reagirati, in pa nadalje o napovedanem protestu proti Džamiji za 27. aprila povedal tole:










Profesorja Vogrinca smo v navezavi na sredin obisk samooklicanih nacionalsocialistov filofaksa vprašali tudi, ali je obstoj nestrpne skinheadovske kulture za demokracijo normalen in kako se odzvati na njihove provokacije.










Kolumnist Marko Crnkovič o trenutni nestrpni slovenski situaciji pravi naslednje, na koncu pa je pokomentiral tudi incident na filofaksu:









Igorja Pribca smo med drugim povprašali, kako komentira splošen dvig nestrpnosti v Sloveniji in kako vidi to v povezavi z finančno krizo?










Publicist Vlado Miheljak razlogov za povečano nestrpnost ne pripisuje nujno socialnim razmeram, z njim pa smo se pogovarjali tudi o tem, kako nacionalizem prodira iz margine v mainstream politiko:










Morda pa Slovenija vedno bolj postaja vzhodna Nemčija, le da naša politika in tudi nekateri drugi tega nočejo prepoznati in ustrezno reagirati.

Kultivirala sta Nejc in Urh.










Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=18798