Politika> KrOFF

KrOFF AKTIVISTKE MONIKE
Ponedeljek, 21. 9. 2009

avtor/ica: tadejla

... tajno poročilo maoističnih upornikov ...
... tarnanje direktorja nad premajhnimi investicijami v naftna najdišča ...
... Human Rights Watch kritizira italijansko vlado ...
... protest Murinih delavk in delavcev še traja ...

Indijski vladi je v roke prišlo tajno poročilo maoističnih upornikov, v katerem politbiro poziva k mobiliziranju novih borcev, napadom na varnostne sile in k preprečitvi prevzema rudnikov v centralni in vzhodni Indiji s strani multikorporacij. Vrhuška upornikom polaga na srce, naj se iz primera, kako je šrilanška vlada uničila Tamilske tigre, naučijo prepoznavati spremembe v strategiji vladnih sil, za katero naj bi stale Združene države Amerike. Maoisti se po lastnih besedah borijo za pravice revnih in proti uničenju kulture domorodnih skupnosti, njihov boj pa poteka v tretjini indijskih okrožij.

Izvršni direktor naftnega giganta Christophe de Margerie je izrazil skrb nad premajhnim investiranjem v nova naftna najdišča. Posledice naj bi se pokazale čez nekaj let, ko naj ponudba ne bi zmogla uhajati povpraševanja. Prav tako po njegovem odgovornosti za dezinvestiranost ne nosijo države proizvajalke, ki so zaradi finančne krize v želji po ohranitvi cen zmanjšale količino načrpane nafte. Tudi sam poziva k dvigu cen s sedemdeset na sto dolarjev za sodček nafte.

Organizacija za zaščito človekovih pravic Human Rights Watch v skoraj sto strani dolgem poročilu kritizira italijansko vlado zaradi njenega ravnanja z ilegalnimi priseljenci. Italijanske ladje prestrezajo ladje z imigranti in jih vrača proti Libiji, ne da bi preverili, ali so na njih begunci, bolni ali ranjeni, nosečnice ali mladoletniki. Tam naj bi bili afriški imigranti izpostavljeni nečloveškim razmeram, zato poročilo tudi od libijskih oblasti zahteva vzpostavitev ustreznih postopkov za prosilce azila.

Minister za gospodarstvo Matej Lahovnik se je odzval na delavske proteste v Muri in dejal, da ga skrbi, da bi lahko daljša prekinitev proizvodnje pomenila nevarnost odpovedi tistih poslov, ki jih skuša država preko Slovenske odškodninske družbe rešiti. Vlada je namreč sprejela sklep, da naj uprava SOD-a v primeru začetka stečaja družbe Mura, d.d., sodeluje pri reševanju problematike le-te z izdajo poroštev v skupni višini do pet milijonov evrov za namen zagotavljanja obratnih sredstev.

Aktivistka Monika, ki je trenutno prisotna na protestu, nam je povedala, ali delavci še vedno vztrajajo s svojimi zahtevami:









KrOFF je odcedil Tadej.


Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=20509