Politika> KrOFF

KROFF USTALJENE PRAKSE
Torek, 17. 8. 2010

avtor/ica: Urh

...nekdanja izraelska vojakinja na Facebooku objavila sporne fotografije z palestinskimi zaporniki...
...Tanzanijska policija aretirala državljana, ki je želel prodati albina...
...Benečija si želi večjo avtonomijo v odnostu do Italije...
...na osnutek zakona o davku na nepremičnine 250 pritožb...

Nekdanja izraelska vojakinja Eden Aberjil je na socialnem omrežju Facebook objavila sporne fotografije, na katerih se pojavlja ob treh vklenjenih Palestincih z zavezanimi očmi. 26- letna protagonistka fotografij, ki jim je dodala opis „Vojska, najboljši čas mojega življenja“, pravi, da ne razume, kaj je z objavo takih slik sporno, saj ne prikazujejo nobenega nasilja. Fotografije so sprožile jezne odzive aktivistov za človekove pravice. Vodja izraelskega odbora proti mučenju Jišaj Menučin pravi, da se s takimi dejanji obravnava Palestince kot predmete in ne kot človeška bitja. Izraelska vojska je vedenje 20-letne nekdanje vojakinje prikladno obsodila in ga označila za sramotnega za vsakega vojaka. Predstavnik izraelske vojske Arije Shalicar je za britanski BBC takole skušal minimizirati pomen dejanja vojakinje:



Tanzanijska policija je aretirala 28-letnega kenijskega državljana Nathana Muteija, ki je skušal prodati albina Robinsona Mkwama. Muteiu, ki je 20-letnika želel prodati za več kot 250.000 dolarjev, grozi obtožba trgovanja z ljudmi. Policija se je pretvarjala, da je eden iz njenih vrst poslovnež, ki želi kupiti dele telesa albina, nato pa Muteija aretirala. Albini so v Tanzaniji pogosto žrtve trgovine z ljudmi, saj iz njih pripravljajo poseben napitek, ki naj bi posameznikom, ki ga izpijejo, prinesel bogastvo in zdravje. V zadnjih letih je v Tanzaniji nepojasnjeno umrlo več kot 50 albinov.

Severnoitalijanska dežela Benečija želi po zgledu španske Katalonije z novim statutom doseči večjo avtonomijo in razširitev pristojnosti svojega predsednika. Novi statut, ki bo sprejet do marca prihodnje leto, predvideva prevzem nadzora nad izdatki ter zmanjšanje števila sedežev v deželnem svetu s 60 na 48. Med novostmi sta tudi ostrejši boj proti utaji davkov in tesnejše sodelovanje med državljani in institucijami. Opozicijska stranka „Italija vrednot“ statutu Benečije očita spodbude za odcepitev dežele in rasizem. To stranko najbolj moti člen, po katerem naj bi pri razpisih za delovna mesta v deželni upravi imeli v regiji živeči državljani prednost pred ostalimi.

Domače ministrstvo za finance je ob izteku uradnega roka za javno razpravo o osnutku predloga zakona o davku na nepremičnine prejelo okoli 250 odzivov. Največ pritožb so prejeli s strani občin, pritožbe pa so poslali še večina vladnih resorjev, različna interesna združenja in več deset posameznikov. Na ministrstvu zagotavljajo, da bodo preučili vse pritožbe in upoštevali vse smiselne pripombe in predloge. Kljub številnim pripombam naj bi bil zakon pripravljen za nadaljnjo obravnavo v začetku septembra, ko naj bi o njem odločala tudi vlada.

Kroff je pripravila Nika.



Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=24603