Politika> KrOFF

mmmm KROF, petek!!!
Petek, 3. 9. 2004

avtor/ica: tomazza

ruske posebne sile krive za smrt 100 talcev v Severni Osetiji !?!...

iraška oblast strelja pred Nadžafom in Kufo !?!...

v Makedoniji referendum proti uresničitvi mirovnega sporazuma...!?!

v Piranskem zalivu spopad med slovensko in hrvaško policijo ...!?!

KROFFF

Ruska demonstracija učinkovitega boja proti teroristom v telovadnici šole severnoosetijskega mesta Beslan je terjala življenja več kot 100 talcev. V uradno sicer nenačrtovanem posredovanju ruskih posebnih enot je bilo v navzkrižnem streljanju ubitih tudi kakih 10 ugrabiteljev. Moteče je kakopak to, da je večini pročečenskih ugrabiteljev uspelo pobegniti. O tem, koliko krogel ruskih osvoboditeljev je poleg porušene strehe prispevalo k tolikšnemu število civiline kolateralne škode še ne poročajo.

Na rusko kalvarijo s talci sta se že odzvala tako Evropska unija kot naš zunanji minister Ivo Vajgl, ki se mudi na neformalnem zasedanju evropskih sodrugov v gradiču St. Gerlach pri nizozemskem Maastrichtu. Slovenija obsoja terorizem kot sredstvo za uresničitev kateregakoli cilja, pred terorizmom ne tako zelo imuna Evropska unija pa nasilni razplet sicer obžaluje, a razume dilemo ruske oblasti. Zaskrbljenosti pa ne skrivamo.

Dileme pa ni za še vedno sveže iraške oblasti. V strahu pred izbruhom nasilja so po tradicionalni petkovi molitvi za vsak slučaj zaprle vse dostope v sveta šiitska mesta Nadžaf in Kufa. Policisti za vsak slučaj s streli v zrak opozarjajo tiste, ki se jim po njihovi oceni preveč približajo. Ker pa se je za izpustitev francoskih novinarjev zavzel tudi Moktada Al Sadr, ki seveda še vedno tiči prav v Nadžafu, sta bojda na poti iz Faludže v Bagdadf in bosta vsak čas na prostosti. Za vsak slučaj je Janševo natolcevanje, da bi v Irak vojake nameravala poslati tudi Slovenija, po Vajglu zavrnil še premier Rop.

V makedonski zakonodajni veji oblasti – sobranju pa so mrtvo hladno sprejeli odločitev, da bo referendum o zakonu o decentralizaciji 07. novembra. Peticijo zanj je podpisalo 180.454 Makedoncev, ki so mnenja, da zadnji korak k uresničitvi mirovnega sporazuma z Ohrida, s katerimi so se 8. avgusta 2001 končali vojaški spopadi v tej zgolj pod imenom nekdanja jugoslovanska republika Makedonija priznani državi, albanski manjšini daje preveč. Vprašanje je preprosto: »Ali podpirate, da stari zakon o makedonski ozemeljski ureditvi ostane v veljavi?«

Po starem pa tudi v Piranskem zalivu, kjer sta se drug proti drugemu postavila slovenski in hrvaški policijski čoln. Naša resnica je, da je Pirančan Drago Marojevič svojo mrežo vrgel v slovensko morje, hrvaška patrulja pa ga je nadlegovala. Navzkrižnega streljanja niso zabeležili, vsa plovila so sporno območje 330 metrov od savudrijske obale sporazumno zapustila.

ODPOVED: Za Krofff je pogrnil Tomaž Z.


Arhiv Spletne strani Radia Študent Ljubljana 89,3 MHz
http://old.radiostudent.si/article.php?sid=4580