Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
humanistični KROFF (2993 bralcev)
Torek, 10. 10. 2006
Maja




... Drobnič predstavil predlog zakona o štipendiranju ...

... LDS vložil interpelacijo proti ministru za zdravje ...

... vatikanski arhivi razkrivajo vlogo papeža med nacizmom ...

... pozivi k ukinitvi smrtne kazni ob svetovnem dnevu boja proti njej ...

... predstavniki Kremlja se niso udeležili pogreba Ane Politkovske ...
Minister za delo, družino in socialne zadeve je predstavil predlog zakona o štipendiranju, ki naj bi začel veljati naslednje leto. Po Drobničevih besedah je bilo usklajevanje s študenti enostavno, saj je predlog dober, prinesel pa naj bi povišanje cenzusa in posledično bistveno povečanje števila štipendistov in socialne pravičnosti. Študentska organizacija ima kljub temu pomisleke, predvsem glede določila, da so do štipendij upravičeni študentje le do 26-ga leta.

Po napovedih LDS-a bo naslednji na listi za interpelacijski odstrel minister za zdravje Andrej Bručan, ki ga obtožujejo “popolne demontaže javnega zdravstvenega sistema” in “stihijskega podeljevanja koncesij”. Z nadaljnimi interpelacijami namerava LDS počakati do lokalnih volitev, čeprav trdijo, da jim kandidatov ne manjka.

Vatikanski arhivi pod prsti nemških zgodovinarjev odgrinjajo vlogo Svetega sedeža v obdobju nacizma. Tajni dokumenti, ki jih bo potrebno še temeljito preučiti, nakazujejo, da je papež Pij enajsti že pred drugo svetovno vojno vedel za tako imenovano “končno rešitev” židovskega vprašanja, vendar ni storil ničesar.

Svet Evrope in EU ob svetovnem dnevu boja proti smrtni kazni pozivata k dokončni ukinitvi le-te, ki jo je dosedaj prepovedalo 128 držav. Nasprotno pa poljska koalicijska stranka Liga poljskih družin zahteva njeno ponovno uvedbo, saj naj bi bila prepoved ubijanja zapornikov “anahronistična”. Edina evropska država, ki izvaja smrto kazen je Belorusija, medtem ko Rusija spoštuje de facto moratorij na njeno izvajanje, kar je občutil tudi edini preživeli terorist iz Beslana, ki ga čaka le dosmrtna zaporna kazen.

Aktivna kritičarka kršitev človekovih pravic v Čečeniji, Ana Politkovska, ki je bila umorjena ravno na Putinov rojstni dan, je bila pokopana ob prisotnosti tisočih žalujočih, med katerimi pa ni bilo predstavnikov Kremlja. Od začetka Putinovega mandata je podoben konec dočakalo najmanj 12 novinarjev.

Skupina mladih Nigerijcev oboroženih s kalašnikovi je zasedla črpalno postajo angleško-nizozemskega petrokemičnega velikana Shell v delti reke Niger. Čeprav se podjetje trudi podkupiti lokalno prebivalstvo z obljubami o delitvi naravnega bogastva, se očitno bolj splača prebiti direktno h pipici.

S KROFFom vam je dan polepšala Maja.


Komentarji
komentiraj >>