Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
posvojevalski off (3856 bralcev)
Torek, 24. 10. 2006
Urh



tuji otroci v rokah zvezd
... Slobodan Milošević je kljub smrti prejel vabilo za udeležbo na referendumu o Kosovu ...

... Vlada Velike Britanije je angleški televizijski postaji ITV prepovedala poročanje iz Iraka ...

... Aktivisti v Južni Koreji protestirajo proti prostotrgovinskemu sporazumu z Združenimi državami Amerike ...

... Matej Lahovnik je odstopil z mesta podpredsednika Liberalne demokracije Slovenije ...

NAPOVEDNIK

Madonnina posvojitev otroka v afriški državi Malavi dobiva nove dimenzije. Najprej je bila na udaru država, saj bi moral po malavijski zakonodaji tujec, ki želi posvojiti otroka, tam živeti najmanj osemnajst mesecev. Tako dobrodelna, da bi v Malaviju preživela več kot leto dni, pa Madonna seveda ni, če pa ima tako lepe hiše po delih sveta, kjer ni bede in lakote. In če lahko posvojitvam v Afriki sploh rečemo dobrodelnost, saj praktično ničesar ne rešujejo in so veliko bolj učinkovite posvojitve na daljavo, ko otroku direktno pomagamo s finančnimi sredstvi in ga ne odtujimo od matičnih staršev, če jih ima.

In v primeru Madonnine posvojitve otròk še ima živega očeta, tako da se je zgodba še bolj zapletla, ko je oče posvojenega otroka Yohane Banda izjavil: “Nisem vedel, da se otroku odpovedujem ‘za vedno’ in da ga Material girl namerava vzgajati kot lastnega sina. Seveda mu oblasti niso pojasnile, kaj dejansko pomeni posvojitev njegovega sina, zato je Banda mislil, da bo Madonna otroka izobrazila, nakar se bo vrnil v Malavijo in naprej živel v matični državi. Bomo pa videli, kakšna bo situacija, če se bodo ob ravnanje Malavija obregnile mednarodne nevladne organizacije in kako bo v tem primeru reagirala Maddona.

OFF PROGRAM

Nekdanji srbski predsednik Slobodan Miloševič, ki je umrl marca letos na zatožni klopi v Haggu, je kljub smrti prejel vabilo za udeležbo na referendumu o samostojnosti Kosova. Referendum se bo v Srbiji zgodil ta vikend. Milošević je bil med drugim obtožen tudi genocida med srbsko-albanskimi spopadi na Kosovu leta 1999, zaradi česar so takrat Beograd in druga srbska mesta napadle sile NATO pod pokroviteljstvom nekdanjega predsednika Združenih držav Amerike Billa Clintona. Povejmo, da bo referendum posvetovalen, saj bo status Kosova najverjetneje določila mednarodna skupnost, ki pa ji pogajanja med Beogradom in Prištino na Dunaju zaenkrat ne gredo od rok.

Po neuspešnih pogajanjih je skupina sindikatov in delavcev zasedla predsedniško palačo v prestolnici Francoske Polinezije Papeete. Predsednik Oscar Temaru, ki se nahaja na regionalnem vrhu na Fidžiju, je zaprosil Francijo, ki skrbi za varnost na tem tihomorskem ozemlju, naj znova vzopostavi red in mir v Francoski Polineziji. Sindikalisti in delavci štrajkajo predvsem zaradi naraščajočih življenjskih stroškov, medtem ko jih Temaru arogantno označuje za teroriste, ki hočejo iz prestola pregnati njegovo vlado.

Protestira se tudi v Južni Koreji, kjer aktivisti nasprotujejo morebitnemu prostotrgovinskemu sporazumu Seula z Združenimi državami Amerike. Demonstracije potekajo na otoku Jeju, kjer so pogajanja med južnokorejskimi in ameriškimi predstavniki. Sicer predstavniki obeh držav upajo, da bo sporazum dosežen do začetka prihodnjega leta, ostajajo pa nesoglasja glede carin za industrijske izdelke in v kmetijskem sektorju. Južnokorejski kmetje, ki jih sporazum zna prizadeti, se prav tako nahajajo med protestniki. Ob intervencijah policije je bilo do sedaj poškodovanih okoli deset ljudi.


Vlada Velike Britanije je angleški televizijski postaji ITV prepovedala poročanje iz Iraka. Vzrok naj bi bilo objavljanje napačnih informacij postaje ITV, predvsem glede ranjenih britanskih vojakov, kar pa je zelo občutljiva tema za vlado v Londonu. Sicer okoli 61 odstotov prebivalcev na otoku meni, da se mora vojska Velike Britanije do konca leta umakniti iz Iraka. Zavezniki Anglije, Združene države Amerike, se prav tako ubadajo z vse večjo krizo v Iraku, saj je ta mesec tam izgubilo življenje najmanj 87 ameriških vojakov. Administracija bele hiše pa poleg svoje nesposobnosti še naprej prelaga odgovornost tudi na marionetno iraško vlado, češ da ne naredi dosti za ustavitev nasilja.

Ruski predsednik Vladimir Putin zavrača pozive Evropske unije k podpisu napisane meddržavne pogodbe o investicijah in izmenjavi energije. Cilj Evropske unije je investiranje v ruski energetski sektor, kar bi ji omogočilo izvoz nafte in olja po ruskih napeljavah. Rusija sodeluje počnasneje zaradi zavarovanja lastnih geostrateških interesov in tudi zato, ker še vedno ni v Svetovni trgovinski organizaciji, kar najbolj preprečujejo Združene države Amerike. Povejmo, da je pred kratkim ruski energetski gigant Gazprom sporočil, da bo blizu arktičnega mesta Murmansk sam zgradil do sedaj največjo plinsko polje na svetu, čeprav so evropske in ameriške energetske korporacije pričakovale svoje deleže pri gradnji tega največjega plinskega polja.

Začela se bo raziskava francoske vpletenosti v genocid, ki se je zgodil leta 1994 v Ruandi. Vladni predstavniki Ruande in 25 preživelih trdi, da so francoski vojaki dovoljevali ali pa celo vzpodbujali ljudi k pobijanju Tutsijev, ki jih je takrat izgubilo življenje kar 800.000. V Ruandi je namreč prišlo do spora med največjima plemenoma Hutujev in Tutsijev. Francija je že zanikala vpletenost svoje vojske v ruandski genocid, prav tako pa je umaknila te dni sprejet zakon, v katerem je bilo zapisano, da so Turki ob koncu 19. stoletja in med prvo svetovno vojno izvedli genocid nad Armenci, čeprav je to zgodovinsko dejstvo.

Komisija za preprečevanje korupcije je včeraj zaslišala bivšega poslanca Pavleta Ruparja. Slednji komisiji ni prijavil nakupa dveh stanovanj, čeprav bi to kot državni funkcionar moral narediti. Več o poteku zaslišanja nam bo povedal predsednik komisije Drago Kos.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Spomnimo se, kaj je slaba dva tedna nazaj povedal Rupar o komisiji takoj po tem, ko je Kos dejal, da bi nakup moral prijaviti:

/////////////////////////////////////////////////////////////

Očitno pa si je sicer ne več poslanec, še vedno pa sedanji in verjetno bodoči tržiški župan Rupar sedaj, ko so ga v Slovenski demokratski Stranki, ki sicer tudi ni pretirano naklonjena Kosovi komisiji, okarali, premislil in jemlje Kosovo komisijo še kako resno.

Poslanec in bivši minister za gospodarstvo Matej Lahovnik je odstopil s položaja podpredsednika stranke Liberalna demokracija Slovenije. Lahovnik pravi, da so razlogi za odstop osebni, zato tudi nismo dobili njegove izjave. Nekateri vseeno špekulirajo, da ne gre za osebne razloge, ampak za nestrinjanje s politiko predsednika stranke Jelka Kacina.

V Cankarjevem domu se začenja Hevreka06, ki se bo ukvarjala z inovativnostjo, znanostjo in podjetništvom v Sloveniji. Več nam bo povedala predstavnica Hevreke 06.

//////////////////////////////////////////////////////

V prostorih Radia Študent pa je včeraj ob 17-ih prišlo do konstitutivne seje Sveta Zavóda Radia Študent. Iz ustanovitelja, Študentske organizacije Univerze v Ljubljani, so sporočili, da je bilo na konstitutivni seji potrjenih pet članov Sveta Zavoda in da lahko v skladu s 23. členom Akta o ustanovitvi Svet veljavno odloča. Ker pa v Svet Zavoda ni bil imenovan tudi predstavnik zaposlenih Radia Študent, so sejo prekinili. Soglasno sprejet sklep je povzel delovni predsednik konstitutivne seje sveta in predstavnik služb Radia Študent Arnold Marko.

//////////////////////////////////////////////////////

Več o dogajanju na začeti, ne pa tudi končani Kontstitutivni seji sveta zavoda Radia Študent pa v petkovem Kultivatorju.

Off je pripravil Urh


Komentarji
komentiraj >>