Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
(2631 bralcev)
Ponedeljek, 6. 11. 2006
Maja



V štumf pa pod madroc!

... hrvaški varčevalci niti zmagali niti zgubili - Slovenija takisto ...

... maoistični uporniki za pogajalsko mizo v Nepalu ...

... ugandski uporniki pred pogajanji želijo amnestijo za svojega voditelja ...

... minister Zver bo Ambruškim Romom predlagal končno rešitev ...
Kot smo že poročali, je Evropsko sodišče za človekove pravice zavrglo tožbo hrvaških varčevalcev Ljubljanske banke proti Sloveniji. Zunajni minister Dimitrij Rupel je sodbo pozdravil kot potrditev slovenskih argumentov, ki zahtevajo reševanje tega vprašanja v okviru pogajanj o nasledstvu. Po mnenju hrvaške vlade pa je bila odločitev povsem proceduralne narave in se ne dotika same vsebine pritožbe. Za komentar smo poprosili odvetnika varčevalcev Milivoja Žugića.

/////////////////////////////////////////////////////////////

Po desetih letih boja za komunistično državo v Nepalu, so se Maoistični uporniki končno usedli za pogajalsko mizo s predstavniki vlade in vse kaže, da bo tokrat do dogovora tudi prišlo. V zameno za predajo orožja je upornikom obljubljena možnost sodelovanja v prehodni vladi, ki je bila oblikovana po aprilskih protestih proti kralju Gyanendri. Slednji se je bil prisiljen odpovedati absolutni moči in uveljaviti večstrankarski sistem.

Pomiritve z oblastmi pa si želijo tudi ugandski uporniki. Voditelj Gospodove uporniške vojske Joseph Kony, sicer obdolžen vojnih zločinov, zahteva avdienco pri koordinatorju Združenih narodov za humanitarne zadeve Janu Egelandu, ki se mudi v južnem Sudanu. Glede na to, da je za Konyem razpisana mednarodna tiralica Meddržavnega sodišča v Haagu, Kony v pogajanjih zahteva pomilostitev v zameno za sodelovanje na mirovnih pogovorih.

Pomilostitve si bi verjetno še najbolj želel Sadam Husein, ki ga kot kaže, čaka smrt na vešalih, čeprav še vedno obstaja možnost zavrnitve obsodbe na prizivnem senatu. Na obsodbo so se pozitivno odzvali v Iranu, Jordaniji, Kuvajtu in seveda v Beli hiši, medtem ko so nasprotovanje smrtni obsodbi izrazili predstavniki Evropske Unije, ki se jim je pridružil tudi slovenski zunanji minister.

Minister za šolstvo in šport Milan Zver, pa se bo v funkciji predsednika komisije za zaščito romske etnične skupnosti dobil s preseljenimi Romi iz Ambrusa v postonjskem nastanitvenem centru, kjer jim bo predstavil možne alternativne lokacije za trajnejšo rešitev njihovega stanovanjskega vprašanja. Glede na to, da sta županska kandidata v Grosupljem že zavrnila možnost naselitve romske družine v njihovi občini, v Ivančni Gorici pa občani prav tako nasprotujejo tej rešitvi, je mogoče, da bo moral minister Zver izpolniti svojo obljubo in odstopiti s položaja predsednika komisije, s čimer bo lahko dal, kot sam pravi: »priložnost komu bolj sposobnemu.«

S KROFF-om vas je posladkala Maja.



Komentarji
komentiraj >>